Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Zex kao i uvek bravo za kreativnost. Na zalost ko zna kad ce ovakvi prizori biti deo ovog grada iako se svi nadamo da ce skyline postici slican efekat.
 
Hvala Neso !

Za ove ostale kojima se ovo dopada:

Kod visokih objekata je potrebna dinamika, odnosno da budu razlicitih visina, samim tim se jos vise akcentuje svaka kula za sebe.

Strasan sam protivnik copy-paste kula, nazalost kojih u Beogradu ne manjka.

Takve primere imamo svuda po gradu, mislim da ih imamo i previse: 6 kaplara, Rudox3, 4 oblakodera brutalisticka kod buvljaka, mercedske itd...+ sada cemo imati i 6 maltene identicnih kula u BNV + 4 iste kule u bloku 26.

Sto je mnogo, mnogo je, kamo malo da se razbije ta copy-paste monotonija u gradu...previse je ima !
 
Upravo tako, razlicitih visina i oblika, fasada itd. To je izmedju ostalog glavni razlog sto ce BNV liciti na propast i totalni promasaj zahvaljujuci uniformnom visinskom zidu koji ce ove zgrade koje su u najavi formirati. Kopi - pejst viste su prica za sebe koja jos dodatno unazadjuje i ruzi projekat.

Ono za blok 26 nebi ni komentarisao.
 
zexland":7xlea527 je napisao(la):
...4 oblakodera brutalisticka kod buvljaka,...

Мени баш изгледају *брутално* добро :D ... мислим, футуристички, поготово кад се силази са моста на Ади.
9109c8849c8e068edd8ae18a92b198d2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo od juce jedna koju sam napravio dok sam prelazio most. Bas su mi zuto izgledala svetla juce, jel mogu da menjaju nijanse?


PwfCd6t.jpg
 
Čini mi se da bi poželjno bilo da u potpunosti ugase šiške koje svetle.
 
Ja sam ipak za varijantu i da prva kula dobije osvetljenje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Данас, првог дана 2020. године. :sesir:

Срећна свима Нова година! :gobb:
 
Prošetah i ja, ajd' da se ne bace. :) Proporcije, kompozicija, materijali... nije užasno, ali moglo je mnogo bolje. Kolege su to već dobro argumentovale.
 
Misliš na ovu livadu? Može i krompir da se zaseje, ima lep cvet. Zatim dovedeš decu da to zalivaju, okopavaju i nauče nešto. Posle to povade i daruju narodnim kuhinjama. Opšta korist!
 
Svitli ćirilično slovo P taman ka i svi mostovi na Savi


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694671#p694671:r6khr0p9 je napisao(la):
Bukira » 01 Jan 2020 11:33 pm[/url]":r6khr0p9]S ove strane izgledaju skladno:

ali mi se nikako ne dopada izgled nove zgrade s druge strane:

file.php

Jel ovaj uspravni svetlarnik nejednake sirine?

Da li je ova bocna fasada namerno pravljena ovako nejednaka i patchwork sa jednobojnim celinama?
 
Ne mogu više da ulazim na ovu temu, predajem se.. poslednja fotka me je dotukla..
 
Ne znam da li ste primetili ali kuli je dodat jedan sprat u odnosu na projekat.

Chapman_Taylor_USCE_Tower_Two_8.jpg


Tu na vrhu gde su stakleni paneli sada je zatvoren prostor, tj novi sprat.
 
Ne znam što su bez potrebe zbrzali, posmatrano sa boka izgleda kao da je zgrada stara 30 godina i već tri puta krpljena. Na renderu je bio prikazan drugačiji dekor.

 
Ako se pogleda render, vidi se da nije ista tekstura panela na svim spratovima, menjaju se dve teksture. Ali je svakako u realnosti i to drugačije i baš izgleda loše i amaterski urađeno.
 
Kriminalno postavljeni limeni elementi urazlicitim nijansama i sad ceo Beograd mora da gleda tu glupost, malo ih je na drugoj strani reke...
 
Ja bih rekao da je sve "naruceno" kao sto je na renderu, vidi se da su ove teksture panela koje su postavljene samo u dve varijante, kao na renderu. Ali da je neko to lose protumacio, mozda mislio da su isti paneli, pa postavljao nasumicno. Drugi odgovor zaista nemam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694876#p694876:2pu4cvs8 je napisao(la):
srdjan » Čet Jan 02, 2020 9:57 pm[/url]":2pu4cvs8]Ne znam što su bez potrebe zbrzali, posmatrano sa boka izgleda kao da je zgrada stara 30 godina i već tri puta krpljena. Na renderu je bio prikazan drugačiji dekor.


file.php

zasto nisu stavili Staklo?
 
Vrh