Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695078#p695078:irizlnns je napisao(la):
Alen RS » Pet Jan 03, 2020 2:03 pm[/url]":irizlnns]
zasto nisu stavili Staklo?
Zato što je investitor imao jednu genijalnu ideju. Ona zvuči ovako: Izgradimo kulu koja je šira od postojeće pa vizuelno razdelimo stepenište od ostatka zgrade, tako ljudi neće primetiti da je nova zgrada jedna krmača a mi smo dobili dodatne kvadrate koje bi inače zauzimali liftovi i stepenice.
Pošto je stakleni deo nove kule iste širine kao prva kula, stvara se optička varka da su obe zgrade iste širine. Da su uradili taj dodatni deo u staklu onda bi bilo veoma primetno da je druga kula šira od prve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694187#p694187:3m62nbrz je napisao(la):
zexland » 31 Дец 2019 12:43 am[/url]":3m62nbrz]Slazem se...nesto smeta...a mozda je moglo ovako (Usce 2 smo vec videli na montazi ranije) + Usce 3


file.php

Браво Жекс...

вероватно нико није приметио јер баш треба да се удубиш у игру "пронађи разлике" али Жекс је сакрио ове сеоске куће које се виде у првом плану а "боле" су очи...

Просто је невероватно да то сеоце још ту преживљава...тога нема нигде другде осим на брдовитом Балкану :)
 
neverovatni su sa ovim Limovima razlicite zatamljenosti, veliko razocarenje, nagrdishe kulu.
 
Ajde da su u nekom redosledu ili da ima neki pattern, a ono stavljali skroz random.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uspeli su u tome da novija zgrada izgleda 30 godina starije od "bliznakinje". Malo je reći da je sramota na šta ovo liči.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694834#p694834:129ms3jm je napisao(la):
Max15 » 02 Jan 2020 06:38 pm[/url]":129ms3jm]Ne znam da li ste primetili ali kuli je dodat jedan sprat u odnosu na projekat.

Chapman_Taylor_USCE_Tower_Two_8.jpg


Tu na vrhu gde su stakleni paneli sada je zatvoren prostor, tj novi sprat.

Može se videti dobro na slici od člana bojan7b da je taj poslednji sprat otvoren prostor, samo ima nešto sa jedne strane. Ali i dalje izgleda otvoreno ka nebu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694671#p694671:3qvix3ey je napisao(la):
Bukira » 01 Jan 2020 11:33 pm[/url]":3qvix3ey]S ove strane izgledaju skladno:

Pogledajte prilog 1
ali mi se nikako ne dopada izgled nove zgrade s druge strane:


file.php

file.php

Kad se gleda iz perspektive Starog Grada zaista izgleda ok, međutim s Novog Beograda ovaj metalni deo čini zgradu ne samo glomaznijom već i kutijastijom. Izgleda kao da je neko s te strane prekrio celu zgradu sivom duksericom s rajsferšlusom.

Uporedivši iregularnu staklenu fasadu kule Ušće 2 (u kombinaciji sa spoljnim metalnim jezgrom umesto staklenog prozirnog metalne konstrukcije) s iregularnom svetlijom fasadom proširenja zgrade KCS stiče se utisak da ova kula više liči na bolnicu nego na poslovnu kulu, gledano iz tog ugla.

Da je u pitanju kompleks kula poput Nacionalne Biblioteke Francuske u Parizu moglo bi se reći da je to neki uklopljen fazon, ovako vidno odudara od Kule 1, čak i kada zadržava pravougaonu osnovu celom visinom.

Bank of China Tower Hong Kong:

https://www.google.com/maps/@22.2792926 ... 312!8i6656

Mislim da bi se taj metalni deo mnogo bolje uklopio uz neku X bracing konstrukciju ostatka zgrade s fasadom kombinovanom reflektivnim staklom i metalnim pločama po gredama. Taj X bracing može biti i lažan (nefukcionalan, prisutan iz estetskih razloga) a moguće je izvesti i trodimenzionalno "propadanje" tačke ukrštanja, i to različite dubine gledano po zonama. Ta tačka na prvih 7 etaža (mezanin plus 6 da izbije do 20. sprata) može biti ulegnuta 2m, 8-14 4m i 15-21 6m. Na drugoj strani može da štrči.

Na taj način praktikuju se oštri uglovi po celom objektu uz razbijanje monotonije pravougaone osnove.

Na istoj slici moguće je uočiti i to da donji deo Three Garden Road (prethodno Citibank Plaza) predstavlja monumentalni ulaz.

Ovde se to jasno vidi:

https://www.google.com/maps/@22.2797605 ... 312!8i6656

Znači ladno su goli stubovi mogli ići do 10. sprata, možda čak s atrijumom skroz do 20. Tu su na svakih 4-5 spratova mogle biti terase s kafićima za zaposlene i dva javna ekspres panoramska lifta za vidikovac s restoranom na poslednjem spratu. Glavni liftovi za zaposlene ostali bi u severnom delu objekta.

Ajde da previše ne fantaziram, tj. da se vratim u surovu realnost, bilo kako bilo ovo može biti dobra ideja za treću, po mogućstvu višu kulu.

Inače, umalo zaboravih da prokomentarišem metalnu fasadu jezgra. Stvarno bodu oči neujednačeno postavljeni paneli koji baš primetno odudaraju od rendera. Šta je uzrok pojma nemam ali ne verujem da je neko pogrešno poređao panele s obzirom da je sav inventar u gradilištu označen jedinstvenim kodom. To je montirano na tačno predviđeno mesto,. Jedino da su usred gradnje promenili plan. To me ne bi čudilo jer mnogi projekti kod nas budu realizovani drugačije od rendera iz malog miliona razloga. Obično probijanje troškova dovodi do "prečica" tj. plana B poput nabavljanja jeftinijih delova.
 
Bože, na šta nam liči grad... krpljen kolovoz, instalacije u vazduhu, privremeni objekti, plakati i grafiti na sve strane, pešaci piče po dijagonali... Ovako je izgledala Tirana početkom veka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695302#p695302:1mb9mxxn je napisao(la):
sev » Sub Jan 04, 2020 9:40 am[/url]":1mb9mxxn]Bože, na šta nam liči grad... krpljen kolovoz, instalacije u vazduhu, privremeni objekti, plakati i grafiti na sve strane, pešaci piče po dijagonali... Ovako je izgledala Tirana početkom veka.
Sad ako ti kazem da su isti takvi i jos gori 50% kvartova u Njujorku, Njuvarku, Klivlendu, Filadelfiji, Bafalu, Bostonu, Blatimoru, Detroitu, Cikagu itd reci ces da lazem, a ne lazem. Prosao sam sve to stotinu puta i vise od sto i cudio se kako jedna bogata zemlja sa jakom ekonomijom ima tako ofucane, prljave i odrpane gradove. Beograd ce vremenom kako se razvija biti sve cisci i sredjeniji, a za ove koje sam nabrojao nema nade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695401#p695401:3pgwxzo0 je napisao(la):
Roy » Sat Jan 04, 2020 6:07 pm[/url]":3pgwxzo0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695302#p695302:3pgwxzo0 je napisao(la):
sev » Sub Jan 04, 2020 9:40 am[/url]":3pgwxzo0]Bože, na šta nam liči grad... krpljen kolovoz, instalacije u vazduhu, privremeni objekti, plakati i grafiti na sve strane, pešaci piče po dijagonali... Ovako je izgledala Tirana početkom veka.
Sad ako ti kazem da su isti takvi i jos gori 50% kvartova u Njujorku, Njuvarku, Klivlendu, Filadelfiji, Bafalu, Bostonu, Blatimoru, Detroitu, Cikagu itd reci ces da lazem, a ne lazem. Prosao sam sve to stotinu puta i vise od sto i cudio se kako jedna bogata zemlja sa jakom ekonomijom ima tako ofucane, prljave i odrpane gradove. Beograd ce vremenom kako se razvija biti sve cisci i sredjeniji, a za ove koje sam nabrojao nema nade.

Centar grada nijednog od gore navedenih ne izgleda tako. Ova slika je nečega što se nalazi 400-500 metara od Trga republike (najcentralnijeg dela grada). Ako krenemo i u drugim pravcima, na istoj razdaljini ćemo naći slične prizore.

Sramotno je uopšte navesti da drugi gradovi imaju slične scene. Ne postoji nijedan veliki i bitan grad koji nema dovršen i sređen centar grada.

Ako ćeš da porediš, onda poredi jabuke sa jabukama (compare apples to apples), budući da si stotinama puta bio u tim američkim gradovima.
 
Ne znam da li je neko (ili zašto nije) komentarisao koliko JEFTINO ova noćna rasveta izgleda. Bukvalno za rubriku ko im ovo dozvoli. (Isto važi i za noćnu rasvetu u crveno plavoj boji Hilton hotela).
 
Ne slažem se, meni deluje ok, ali bi bilo super kad bi i na prvu stavili nešto...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cekajte, bre, ova kula je zavrsena? Ja sve mislim da nisu taj deo sa NBGD strane jos zastaklili, a to je to, zavrseno? To su tako smislili? Hahahahahaahahaha.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695405#p695405:3p2n0mn0 je napisao(la):
VeniVidiVici » Sub Jan 04, 2020 6:33 pm[/url]":3p2n0mn0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695401#p695401:3p2n0mn0 je napisao(la):
Roy » Sat Jan 04, 2020 6:07 pm[/url]":3p2n0mn0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695302#p695302:3p2n0mn0 je napisao(la):
sev » Sub Jan 04, 2020 9:40 am[/url]":3p2n0mn0]Bože, na šta nam liči grad... krpljen kolovoz, instalacije u vazduhu, privremeni objekti, plakati i grafiti na sve strane, pešaci piče po dijagonali... Ovako je izgledala Tirana početkom veka.
Sad ako ti kazem da su isti takvi i jos gori 50% kvartova u Njujorku, Njuvarku, Klivlendu, Filadelfiji, Bafalu, Bostonu, Blatimoru, Detroitu, Cikagu itd reci ces da lazem, a ne lazem. Prosao sam sve to stotinu puta i vise od sto i cudio se kako jedna bogata zemlja sa jakom ekonomijom ima tako ofucane, prljave i odrpane gradove. Beograd ce vremenom kako se razvija biti sve cisci i sredjeniji, a za ove koje sam nabrojao nema nade.

Centar grada nijednog od gore navedenih ne izgleda tako. Ova slika je nečega što se nalazi 400-500 metara od Trga republike (najcentralnijeg dela grada). Ako krenemo i u drugim pravcima, na istoj razdaljini ćemo naći slične prizore.

Sramotno je uopšte navesti da drugi gradovi imaju slične scene. Ne postoji nijedan veliki i bitan grad koji nema dovršen i sređen centar grada.

Ako ćeš da porediš, onda poredi jabuke sa jabukama (compare apples to apples), budući da si stotinama puta bio u tim američkim gradovima.
Pa bio sam tamo vise od 17 godina i sad idem obicno preko zime. Razvozio sam robu po centrima tako da jako dobro znam sta sam rekao. U Detroitu je 70% visokih zgrada za rusenje. Prolazis autoputevima uz down town, a ono zgrada od 30-ak spratova, svi prozori polupani i pocupani, vidis drugu zgradu kroz nju, po svim gradovima su okrpljene ulice, kablovi idu po banderama, svaki dan nesto spajaju i krpe po banderama. Njihove rupe i krs su kilometar do dva od centra, a to je isto sto i u Beogradu 500 metara. U neke centre rizucno je u podne uci zbog kriminalaca. U Los Andjeles u centar ne ulazimo po noci nego spavamo u pustinji pa tek kad svane udjemo u grad, a po centru stotine beskucnika. Kad pogledas koliko Amerika ima para mogla bi imati sve pozlaceno, a oni katastrofa. Elitna naselja van gradova su uredjena i zategnuta, a oko centra je svuda slicna prica.
 
Zona Zelenog venca fakat izgleda kao neka teska periferija ili provincija. Zao mi je sto se BNV nije prvo ovde udenuo, iskreno, manja bi bila steta nego dole kod obale.

Terazijska terasa i cela ta zona stvarno izgledaju katastrofalno !

Slazem se za Njuvark, Klivlend i Detroit, teske rupcage !
 
Zasto se uporedjujemo s Amerikom i njinim vuko*****? Pa Americki gradovi su tresina u odnosu na recimo Budimpestu, Zagreb, Bec. Uporedimo se s njima. Klivlend.. mosh misliti.
 
A zašto uopšre uporediti Beograd sa američkim gradovima koji niti su iste starosti niti su se razvijali ni način koji se Beograd i ostali gradovi po svetu razvijali. Imamo dovoljno gradova u Evropi po kojima se možemo meriti. Na primer Beč, Budimpešta znamo već...
Nek započnemo sa gradovima istočnog bloka poput Varšave ili Bratislave pošto smo i iza tih gradova svetlosnim godinama po svim parametrima. O zapadnim gradovima bolje da ne govorim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695419#p695419:35sptavw je napisao(la):
Roy » Sat Jan 04, 2020 6:43 pm[/url]":35sptavw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695405#p695405:35sptavw je napisao(la):
VeniVidiVici » Sub Jan 04, 2020 6:33 pm[/url]":35sptavw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695401#p695401:35sptavw je napisao(la):
Roy » Sat Jan 04, 2020 6:07 pm[/url]":35sptavw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695302#p695302:35sptavw je napisao(la):
sev » Sub Jan 04, 2020 9:40 am[/url]":35sptavw]Bože, na šta nam liči grad... krpljen kolovoz, instalacije u vazduhu, privremeni objekti, plakati i grafiti na sve strane, pešaci piče po dijagonali... Ovako je izgledala Tirana početkom veka.
Sad ako ti kazem da su isti takvi i jos gori 50% kvartova u Njujorku, Njuvarku, Klivlendu, Filadelfiji, Bafalu, Bostonu, Blatimoru, Detroitu, Cikagu itd reci ces da lazem, a ne lazem. Prosao sam sve to stotinu puta i vise od sto i cudio se kako jedna bogata zemlja sa jakom ekonomijom ima tako ofucane, prljave i odrpane gradove. Beograd ce vremenom kako se razvija biti sve cisci i sredjeniji, a za ove koje sam nabrojao nema nade.

Centar grada nijednog od gore navedenih ne izgleda tako. Ova slika je nečega što se nalazi 400-500 metara od Trga republike (najcentralnijeg dela grada). Ako krenemo i u drugim pravcima, na istoj razdaljini ćemo naći slične prizore.

Sramotno je uopšte navesti da drugi gradovi imaju slične scene. Ne postoji nijedan veliki i bitan grad koji nema dovršen i sređen centar grada.

Ako ćeš da porediš, onda poredi jabuke sa jabukama (compare apples to apples), budući da si stotinama puta bio u tim američkim gradovima.
Pa bio sam tamo vise od 17 godina i sad idem obicno preko zime. Razvozio sam robu po centrima tako da jako dobro znam sta sam rekao. U Detroitu je 70% visokih zgrada za rusenje. Prolazis autoputevima uz down town, a ono zgrada od 30-ak spratova, svi prozori polupani i pocupani, vidis drugu zgradu kroz nju, po svim gradovima su okrpljene ulice, kablovi idu po banderama, svaki dan nesto spajaju i krpe po banderama. Njihove rupe i krs su kilometar do dva od centra, a to je isto sto i u Beogradu 500 metara. U neke centre rizucno je u podne uci zbog kriminalaca. U Los Andjeles u centar ne ulazimo po noci nego spavamo u pustinji pa tek kad svane udjemo u grad, a po centru stotine beskucnika. Kad pogledas koliko Amerika ima para mogla bi imati sve pozlaceno, a oni katastrofa. Elitna naselja van gradova su uredjena i zategnuta, a oko centra je svuda slicna prica.
Bio sam poslom u SAD par puta i igrom slučaja video i Detroit. Amerika infrastrukturno izgleda neverovatno loše, s obzirom na novac koji imaju. Ali Detroit je zaista liga za sebe, bio sam zgrožen kada sam to video. Srećom da je to izuzetak čak i za SAD, grad je u specifičnoj situaciji, 60% stanovnika se iselilo, grad je i formalno bankrotirao. Tako da Detroit ipak nije za poređenje. Veće je čudo kad vidite kako Silicijumska dolina izgleda bezveze.
Asfalt na autoputevima u SAD je po pravilu lošiji nego u Srbiji. Ali nema kolotragova. Asfalt po gradovima je raspad. Poprave deo ulice, zamene deo asfalta, i to parče pod uglom od 45°, pa tako tri puta, kompletan pačvork, a centar grada. To ni u Srbiji ne rade u siromašnim opštinama.

Dodatno, čak i kada bi u SAD trošili na infrastrukturu koliko treba, evropski gradovi bi uvek izgledali bolje. Kod njih nema trgova, zida ko šta želi gde god želi, ima jako malo nekomercijalnih javnih prostora, a mi smo navikli da čak i mali gradovi imaju sve to.

Nije u SAD sve tako crno, naravno. Ima tih ultra-sređenih privatnih naselja, predgrađa su generalno dobro sređena, video sam male gradiće jako lepe, centar NY, central park izgledaju super. Ima prelepih delova NY i van Menhetna (ako zanemarimo loš asfalt i delove grada koji su za rušenje i koji se pojave usred lepo sređenih delova grada). Deo Silicijumske doline gde su veće firme je skockan do maksimuma (a veći deo je haos). San Francisco izgleda prilično lepo i sređen je iznad očekivanja.
 
Amerika je druga šolja čaja. Našem evropskom oku za početak su nepojmljivi svi ti beskućnici o koje se sapliću, a gledaju kroz njih. Tako socijalno bestijalna sredina, sa vrlo malo empatije, prosto nije u skladu sa našim evropskim odgojem.

Eto i taj spomenuti SF, koji je za mene Evropa u USA (ako tako nešto postoji), ispred centralne gradske metro stanice bukvalno preskačete beskućnike! LA je već neko opisao, posle 17h evakuacija iz downtown svih osim beskućnika itd itd.

Ali, nisam o tome pričao. Ušće1 i 2 zaista malo popravljaju vizuru, ali ono na šta nam liči Zeleni venac je horor. Verujte na reč da onako veoma retko izgleda i centralna Azija, sramota zaista... Nemamo opravdanja.

Pa, pogledajte fotku gore - pešaci piče po dijagonali kolovoza, ispred neispravno parkirane policije (bez rotacije)! Majku mu staru, eto bar za to ne trebaju milioni za početak...
 
Evo iz dosade, 4 random slike iz Detroita, Los Anđelesa, Njujorka, Bratislave, Budimpešte i Beograda

Detroit

056FLMp.jpg


KDJDHk6.jpg


OqBoOKa.jpg


dDhN2h2.jpg


Los Anđeles

ytwevfi.jpg


2OvAKBJ.jpg


xg7r0R4.jpg


9gD3Kpy.jpg


Njujork

gsHio9l.jpg


XUobmTB.jpg


Z6lEUbI.jpg


kJCLg4K.jpg


Bratislava

xlrBKH6.jpg


d3m1lV3.jpg


ktOj50n.jpg


MULn0PA.jpg



Budimpešta

kBOcaSI.jpg


uCg8Jmm.jpg


whoYWEj.jpg


yZIaOmD.jpg


Beograd

NfU0GRV.jpg


tt8reez.jpg


mqIG1ee.jpg


0XsPu53.jpg
 
Vrh