Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Да, ал` је браћи Русима, верујем, практичније и драже да седе у Београду него 70 км од њега. Неки већ и седе.
Наше политичке одлуке из прошлости баш и не занимају корпорације.

Иначе, при усвајању закона о оснивању НИС-а, посланик Батрић Јовановић (СПС) је поднео амандман да седиште треба да буде у Београду, што није прихваћено.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679661#p679661:21op8z7k je napisao(la):
indigo » Wed Nov 13, 2019 11:37 am[/url]":21op8z7k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679445#p679445:21op8z7k je napisao(la):
Steky » Uto Nov 12, 2019 3:25 pm[/url]":21op8z7k]Pozdrav svima, dobio sam neke nezvanične informacije da će najveći zakupac nove kule biti NIS, koji seli sve iz Novog Sada u Beograd

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Malo mi je nerealno da se sve seli u Bg. Sta ce, svi iz NS da se sele za Bg? A i realno nis kao najveca firma u Srbijim moze da priusti da ima dva velika ofisa u dva razlicita grada. Ja sam iz Beograda, ali sam veliki protivnik centralizacije Srbije!

Zgrada NISa u Novom Sadu postaje hotel. Miodrag Kostic otvara hotel, tako da ce NIS evidentno da pali za Beograd.
 
Lopovska posla..onakva zgrada da se pretvara u hotel.

Ova zemlja i njena bolesna politika centralizacije svega u Beograd neće izaći na dobro..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679870#p679870:1yo3sprr je napisao(la):
Vox91 » 13 Nov 2019 09:14 pm[/url]":1yo3sprr]Lopovska posla..onakva zgrada da se pretvara u hotel.

Ova zemlja i njena bolesna politika centralizacije svega u Beograd neće izaći na dobro..
Какве везе има политика са сељењем НИС -а у Ушће ?
Није то државна фирма. Макар не наше државе.
 
Naravno da ima veze.

Kako firme plaćaju porez na dobit? U opštini gde im je sedište.

Gde je npr. sedište Merime Kruševac? Zapravo takva firma više ni ne postoji, već Henkel Srbija sa sedištem u Beogradu.

Gde je sedište Duvanske industrije Niš? Opet u Beogradu - Philip Morris International.

Itd, itd- pogoni po raznim gradovima u Srbiji, sedišta u Beogradu, pa se lepo puni Bg budžet, a lokalnim samoupravama mrvice.

Sad je došao red i na NIS, a obe rafinerije u Vojvodini, nalazišta gasa, kolika-tolika u Vojvodini itd..

Ali ne, moraju kandže beogradskih vlastodržaca da drže sve u ovoj zemlji, zato i jesmo tu gde smo..
 
I sve te što si nabrojao su praktično strane privatne firme. i NIS nije više državna firma. Mogu da raspolažu sa svojim resursima i imovinom kako žele tako da nema mesta kuknjavi. Njihova stvar.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ma da, a naopaka državna politika koja je takav sistem smislila nema veze?

Neka promene zakon tako da se porez na dobit plaća u mestu gde se obavlja delatnost, tj. gde su pogoni, pa da vidimo onda šta će da bude..Nego je unutrašnjost Srbije tretirana kao beogradska kolonija..
 
И све остало. Њихова фирма, могу да преселе централу у Жагубицу. Наша држава већ плаћа 10.000+ евра по радном месту страним инвеститорима да улажу баш у одређеним деловима земље. Ето прилике да се да која десетина милиона евра НИС-у да остане у НС, или која стотина милиона - да пресели пословање у Гаџин Хан (близу је нишког аеродрома, а могла би се сувнеционисати Ер Србија да лети из Ниша за Петроград).

Па шта нам остане из таквог капитализма, остане...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679877#p679877:2ra1yl3t je napisao(la):
creme-nadlle » Sre Nov 13, 2019 10:06 pm[/url]":2ra1yl3t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679870#p679870:2ra1yl3t je napisao(la):
Vox91 » 13 Nov 2019 09:14 pm[/url]":2ra1yl3t]Lopovska posla..onakva zgrada da se pretvara u hotel.

Ova zemlja i njena bolesna politika centralizacije svega u Beograd neće izaći na dobro..
Какве везе има политика са сељењем НИС -а у Ушће ?
Није то државна фирма. Макар не наше државе.

Gazprom ima 56% deonica, a Republika Srbija ima 30%. Ostalo sitni deonicari... Tako da nije bas da se tu drzava apsolutno nista ne pita...
 
Неки познаници причали су ми да је, у Гаспром-НИСу, доста до руске гарнитуре на врху компаније. Неки су волели да буду већи део недеље у Новом Саду, а садашње руководство је више за БГ. Што не искључује евентуални утицај државе Србије на одлуку о пресељењу.

Што се тиче Ушћа 2, чуо сам да су се нећкали да прихвате НИС, јер не желе да им цела зграда оде једној фирми. Шта је коначна одлука - не знам. У неком тренутку ми је речено да је НИС одустао од Ушћа 2, и да меркају једну другу локацију. Можда је сад поново актуелно, не знам.
 
Pre neki dan sam posle dugo vremena prošao delom ulice gde je onaj ''privremeni'' parking u Bloku 13. Ljudi, pa ono raste svakog meseca sve više i više! :rant: Dokle oni misle da ga toliko šire?! Ko im je dao dozvolu za to? I nadam se da im na pamet ne pada da ga ostavljaju tu i nakon izgradnje nove kule i njene garaže!???


Inače, što se tiče izgleda Kule 2 - zanima me mišljenje arhitekti i srodnih struka, da li je u ovim slučajevima kada se gradi kula-klon, bolje da obe budu identičnog izgleda, ili pak da postoje vidljive razlike između njih, da ne bi bilo monotono? Kakva je praksa u svetu po tom pitanju?
 
ne postoji praksa, osim one koje odredjuju urbanisticki uslovi i investitor je verovatno isao do najvishe dozvoljene visine na tom terenu. Izgled kule je takodje uslovljen i sistemom ventilacije i energetske efikasnosti koje imaju pozitivna dejstva na troskove odrzavanja i rada u prostorima zgrada. Jedino sto se, zdravorazumski radi jeste da se, ako parcela to dozvoljava, kule dijagonalno poravnavaju tako da nijedna fasada nije u potpunosti zaklonjena, kao sto ce biti slucaj sa uzom istochnom fasadom stare kule koja ce da gleda u komunikacionu vertikalu nove kule. Primer za dijagonalno poravnate kule je bivshi WTC u Njujorku...
 
Када се гледа са шеталишта код хотела Југославија, некада је ретко лепу слику предела острва, рукавца, обале са панорамом Београда и Авалом чинила и прва кула - монолит.

САДА је слика измењена, тако да у слици предела уместо монолитне куле стоје две спојене куле као једна широка зграда ! Не види се процеп између њих . Тако да је на тај битан детаљ неко једноставно заборавио при пројектовању положаја...
 
Pa da ali onda bi morali da ih isuvise razmaknu i tek bi onda izgledalo lose. No mozda ce Usce 3 da ucini panoramu zanimljivom iz pravca hotela Jugoslavija.
 
Meni bi kula 3 bila suvisna.Gde da je postave ? Osim ako ne misle da ruse TC Usce ...
 
Kakav tc, nepratis, ima mesta iza na drugoj strani prema uscu. Bilo je toliko kadrova iz drona gde se jasno vidi koliko ima mesta. Bez problema moze jos jedna kula ne bas ovako siroka i plus garaza.
 
Па још једна и још једна... И тако све до Саве ? А стазице и бандерице јавне расвете су значи тек само почетак...
 
Dosta su ove dve nećemo praviti cirkus ispred parka.Biće još dve u budućnosti kod hotela Jugoslavija i dosta.I kako bi trebala da izgleda ta treća kula kada su ove dve potpuno različite što je po meni bila velika glupost ?
 
Neće biti još dve kod hotela Jugoslavija.
Treba još jedna, orjentisana pod 90stepeni naove, malo viša i po mogućnosti manje kockasta.
K'o na renderu iz 2008 .
 
Vrh