Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Ili.. Zasto bi iko iz centra isao u Usce kada se izgradi Galerija? Nek to smanji guzvu preko mosta za 5% i tu smo na solidnom dobitku :)

Brdo ljudi ide jos uvek na Nbg radi trznih centara..

Naravno, ozbiljan pomak ce doci iskljucivo diverzifikacijom saobracaja na metro, bicikle, brodove itd... Automobila je definitivno previse.. Sorry za off
 
@indigo Na strani NBGD takodje postoje ljudi koji tu zive, nisu svi u starom gradu.



TC Uscu je vec sada pomalo zastareo koncept, to se redovno desava sa trznim centrima. Otvori se nesto novo i lepse u blizini, i onda se svi potrosaci i trgovci zalete tamo.
Mozda TC Usce ne bi moralo da se rusi, kad mu dodje to vreme, vec samo da se tranformise u nesto drugo. Svakako da se vise poradi na spoljasnjem izgledu, da ne izgleda kao ogromni magacin.
 
A možda postaviti pitanje zašto ljudi idu u tržne centre?

Klinci idu da bleje i jedu, odrasli idu da kupe ono što im treba ili da bleje u kafiću i ostaje još bioskop.

Jedini razlog da sada neko iz centra ode na NBG u Ušće ili Deltu je bioskop (barem ja tako vidim)

OK, kada se otvori novi TC, odu ljudi da vide i onda shvate da sve to imaju i bliže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672794#p672794:x6n7lvn8 je napisao(la):
astrodule » Sre Okt 23, 2019 9:28 am[/url]":x6n7lvn8]A možda postaviti pitanje zašto ljudi idu u tržne centre?

Klinci idu da bleje i jedu, odrasli idu da kupe ono što im treba ili da bleje u kafiću i ostaje još bioskop.

Jedini razlog da sada neko iz centra ode na NBG u Ušće ili Deltu je bioskop (barem ja tako vidim)

OK, kada se otvori novi TC, odu ljudi da vide i onda shvate da sve to imaju i bliže.

a zašto ljudi idu u šetnju gradom? da protegnu noge, budu među
svetom, popiju kafu, promene sredinu, odmore oči? tržni centar je to isto. da, nema lepih parkova i zanimljivih fasada ali na njihovom mestu su prodavnice. smešni su mi ljudi koji idu u muzej da gledaju pola stare kašike iskopane iz zemlje ali ako neko ide da gleda posudje u cijem kreiranju je učestovala mala armija umetnika, dizajnera i drugih profesija to je odjednom tako primitivno...

naravno i ja radije idem u grad kad je lepo vreme ali tu dolazimo do glavnog razloga - tržni centri imaju optimalnu klimu kakvu napolju možemo da doživimo manje od 20% vremena. i eto odgovora i razloga zašto će i galerija biti dobro posecena.
 
Nisam primetio da je neko do sad zakačio ovu fotku.
 
Počinje da me iritira što je nova kula deblja (tj. šira) od stare. Pokušali su vizuelno da razdele taj bočni deo sa stepenicom i ovaj glavni deo koji je zastakljen ali nije nešto uspelo.
 
Da, bilo bi optimalnije da su kule identicne, barem po obliku. Mozda su zbog sujeverja hteli da izebgnu epitet "bliznakinje".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674200#p674200:3p8wd7u1 je napisao(la):
And7rey » 27 Oct 2019 04:08 pm[/url]":3p8wd7u1]Počinje da me iritira što je nova kula deblja (tj. šira) od stare. Pokušali su vizuelno da razdele taj bočni deo sa stepenicom i ovaj glavni deo koji je zastakljen ali nije nešto uspelo.

Ja kad sam komentarisao da je deblja i da je sifonjer meni se smejali.Ova zgrada je morala imati 150 metara da bi licila na nesto.Ovako samo kvari vizuru prvoj kuli. A bliznakinje nisu ni kad ih mrtav pijan gledas :notok:
 
Zanimljivo, meni je nova kula primetno lepša.
 
Koliko je lepša stara kula i spolja a verovatno i za rad iznutra, šteta što nisu napravili istu zgradu stim da je mogla slobodno biti i za desetak spratova viša od stare kule.
 
Administratori da uvedu nagradni konkust za najbolju fotografiju kula i kao nagradu da daju panoramsko razgledanje sa vrha usca i rucak u restoranu :D :D
Iako je hrana bezveze
 
Neke firme koje su zakupci u uscu 1 su dobili ponudu za prostor u uscu2. Otprilike 3-4 evra po m2 je skuplji zakup u dvojci(negde oko 18e).
 
Iz ličnog iskustva: restoran u kuli 1 je većinski krš. Hrana je okej, ali ništa specijalno. Prostor je užasavajuć. Jedina stvar koja je valjala gore je bio pogled, a sada ni to nemaju više. Da se razumemo, ne zameram im prostor, samo je jako očigledno da su ugurali taj restoran u prostor koji nije bio namenjen za isti. Možda su u kuli 2 mogli namenski da projektuju prostor za takav sadržaj pa da ga presele tamo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677001#p677001:2khmf627 je napisao(la):
Posmatrac » Пон Нов 04, 2019 8:15 pm[/url]":2khmf627]Danas, iz Bloka 20
file.php

Не бих коментарисао док се скроз не заврши али делује ми да би са оваквом фасадом ипак било лепше да је са све четири стране иста, као прва кула
 
Vrh