Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Ако дају дозволу и Делтином Интерконтиненталу овде ће бити мини кластер кула. Следећа скупина високих објеката би потом била око блока 42, односно главних станица и као трећи кластер, за који никада не бих рекао да ће бити у старом делу града изгледа да ће бити Бг на води плус комплекс Скајлајн, што све ако се изгради и сабере, Београд ће дефинитивно подсећати више на Варшаву него на Беч или Будимпешту.
 
...zaboravio si blok 26, blok 18 i mogucnost klastera visokih zgrada na levoj strani Dunava

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Свакако, гледао сам ове који у најизвеснији, бар по досадашњим најавама.
 
Ono u Varsavi su pretezno poslovne zgrade a ne iskljucivo stambene kao kod nas, dakle o kakvoj najavi klastera pricate? Jedino sto ce podsecati na Varsavu bice ove 4 zgrade u Uscu/bloku 20, zaboravili ste da dodate i poslovnu kulu koju delta ima nameru da izgradi zajedno sa interkontinentalom.
 
nikolas27":281v7x44 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542622#p542622 je napisao(la):
dejjan » Pon Jun 04, 2018 3:39 pm[/url]":281v7x44]Dajte neki link da više saznamo o toj tehnologiji, eventualno konkretnu fotografiju...

- SOLITER je fundiran na specifičan, jedinstven način - napominje prof. dr LJubomir Vlajić sa Građevinskog fakulteta u Subotici, koji je radio 40 varijanti statičkih proračuna i angažovao revizore i iz Engleske i iz Nemačke. U tome mu je pomogao mr Predrag Blagojević sa niškog Građevinskog fakulteta. LJubomir Vlajić je praktično doneo odluku da se **Ušće** ne ruši, i to overio svojim potpisom.

- Neki kupci **Ušća**, kao Miodrag Kostić, bili su za rušenje - govori Vlajić. Lično sam ubeđivao kupce da to ne čine. Poslušali su me i to im se sada višestruko vraća.
- Kada sam video ogoljene betonske grede i konstrukciju, bio sam zapanjen - ističe Vlajić. - Pa, tako kvalitetan beton se i sada teško može postići! Zgrada je podizana načinom kao kada se gradi most. Hidraulika i monometri uz one **peščane lonce** su posle svih godina potpuno neoštećeni.
- Naljutile su me gluposti, objavljene i u štampi, da se zgrada zbog bombardovanja nakrivila - kaže Vlajić.

Izvor: http://m.novosti.rs/vesti/beograd.74.ht ... 0%B2%D0%B5
Pa ne vidim baš puno o toj tehnologiji, osim da je specifična...
 
Valja se podsetiti
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5OsA9brxWuo[/youtube]
 
Јел су ставили грађевинску таблу? Неки рок? Која фирма ће радити?
 
Mislim da je najlogičnije angažovati iste ljude koji su pravili projekat za prvu kulu, kada su temelji u pitanju. Ako nisu živi onda makar raditi po njihovim planovima. Bila je priča da su temelji rađeni sa nekim kratkim šipovima koji imaju taj dinamički sistem koji popunjava pesak ako ga podzemne vode isperu, ali ispada da je neki treći sistem sa betonskim posudama. Sama činjenica da se zgrada nije nakrivila posle 20 tomahavk raketa govori sama za sebe. Znači da je takva zgrada imuna na svaki zemljotres.
Ne može me niko ubediti da je inovativniji novkol koji izbuši 20 rupa po 40 metara i u njih sljulja 1000 tona čelika i zalije betonom.
 
Profesor koji se pominje u članku iz Novosti je preminuo. Ranković za koga kažu da je bio nadzorni organ takođe. Taj profesor se 2004. godine čudio kvalitetu betona iz 1964. godine. Mislim da danas nemamo ništa od te tehnologije niti firme koje su sposobne da to realizuju. U suprotnom, ne bi nam Arapi prodavali maglu.

E sad, obzirom da kopaju na mestu garaže bivšeg CK, ne znamo šta će pronaći ispod...
 
Морам цитирати своју ранију поруку на овој теми:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413344#p413344:2n2ydfbw je napisao(la):
Sarajevska » 28 Oct 2016 05:30 pm[/url]":2n2ydfbw]Ni u šta od najava visokih zgrada u Beogradu ne verujem, sve dok ne vidim presecanje crvene vrpce na otvaranju. Ni u West65, Kulu Beograd, pa ni u ovaj MPC 2.

Цитирам с циљем да још једном поделим с цењеним форумашима јед у вези са "планираним" високим објектима у Београду, јер је управо ова страница дискусије почела замишљањем будућих кластера високих зграда у Београду (да не буде забуне, не замерам ништа онима који су у том разгвору учествовали). Такође, да не буде забуне, не мислим да су Београду овакве зграде неопходне нити патим за њима, само не волим што се користе за фарбање очију, предизборне кампање (јер представљају знак економског просперитета, престижне су....) и слично већ деценијама.

Дакле, после разних Мишковића, Карића, Бесикса, Бобића, Жаклина, шеика, Вучића.... и после исто толико изјаловљених најава што због одустајања инвеститора, а што због бесконачних (од)лагања, саботирања од стране градских власти, економских сломова.... ми нити једну једину високу зграду у Београду нисмо добили. Не рачунам обновљени Торањ на Авали, нити пилон моста, јер то нису зграде. Не рачунам ни Ушће, јер је то обнова уз нешто надоградње. Дакле ништа високо (~100 метара и више) саграђено није у последњих 38 година (од Генекс куле 1980.), а тренутак избијања BW Residences на бедни 14-15 спрат био је нешто највише у последњих неколико деценија у Београду:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432779#p432779:2n2ydfbw je napisao(la):
Igor » 10 Feb 2017 03:10 pm[/url]":2n2ydfbw]BW Residences je sa 14. spratom ako me secanje dobro sluzi postao najvisi objekat ne racunajuci pilon i toranj koji je izgradjen u Beogradu u proteklih par decenija.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432788#p432788:2n2ydfbw je napisao(la):
GOJE » 10 Feb 2017 03:27 pm[/url]":2n2ydfbw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432779#p432779:2n2ydfbw je napisao(la):
Igor » 10 Feb 2017 03:10 pm[/url]":2n2ydfbw]BW Residences je sa 14. spratom ako me secanje dobro sluzi postao najvisi objekat ne racunajuci pilon i toranj koji je izgradjen u Beogradu u proteklih par decenija.
Igore, mislim da skup reči "objekat ne racunajuci pilon i toranj" možeš komotno da zameniš rečju "zgrada" :dil:


Моја порука је: Не замишљајте нити један високи објекат у Београду док не видите да је цео изграђен, са завршеном фасадом. Док то не видите, рачунајте да је највећа вероватноћа да се никада неће изградити. У здравље!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542805#p542805:1h8nzjan je napisao(la):
Igor » 05 Jun 2018 11:50 am[/url]":1h8nzjan]Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

PREKRSTIH SE I ISPIH DVE DOBRE LJUTE :gobb:
 
Каже компанија која ради услугу пројект менаџеринга да се отварање куле очекује почетком 2020. године.


Posted on 16/05/2018
BATES is proud to announce that we are engaged as supervision and cost control company for the UŠĆE Tower 2, the new iconic Belgrade project. The building will be over 100 meters tall and will spread over 20 floors. The new building is to be built at the site of the existing garage next to Nikola Tesla Boulevard. Building will comprise of over 50.000 m2 GBA and is intended as office space. Opening of the building is planned for early 2020.
 
Oftopik, ali, je li moguce da im je ovako uzasan sajt (bates.eu.com).
 
Ne deluje mi kao realan rok Q1 2020. Baš me zanima ko je izvođač?
 
Gde se nalazi urbainstički plan? Ne mogu da ga nađem na temi
 
Da li je sad idealno vreme da se potegne pitanje podzemnih prolaza na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Ušća? Ali sva četiri da se spoje i da ispod raskršća bude široka pešačka komunikacija. Tu bi se prvenstvneo spojila NIS-ova zgrada (i autobuska stanica) sa mogućnošću podzemnog ulaza u TC a takođe i izlaz iz TC ka autobuskoj stanici u drugom pravcu.

Rekoh, ako je već gradilište tu, daj da se ispravi ta kriva drina.
 
jel zna neko kada je napravljen poslednji prolaz u Beogradu? 70tih?80tih?
 
Sajam je tipa 15 god star a i onaj kod pijace u 44om bloku je cini mi se noviji.
 
da, zaboravio sam na te...u centru mislim da je poslednji izgradjen pocetkom 90-tih ili krajem 80tih, koji povezuje dve strane Terazija.
 
Ako na Slaviji nije napravljen podzemni prolaz, onda i na drugim mestima može da se reši takvim istim genijalnim pomeranjem pešačkog dalje od raskrsnice.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Podzemi prolazi na terZijama su uradjeni 1975 tad su otvoreni od vrhovnog druga i drugarice
 
Vrh