Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Они ће то и тржни центар прекомпоновати (проширити), свакако занимљивије од садашње кутије.
 
Ovo je verovatno jedno od ranijih konkursnih resenja.

Gradi se Kula 2
02usce_kula2b.jpg
 
Stvarno bi bilo dobro da se prilikom sledeće rekonstrukcije TC-a on preuredi u nešto ozbiljnije.
 
Ljudi, ovaj projekat nije aktuelan, nemojte da zbunjujete narod :)
 
Тек сам сад схватио да лого тржног центра представља наранџасту кулу са десне стране, пројекат се променио, а лого остао :lol:
 
Turke tuziti zbog plagijata a mi da se ugledamo na njihov trzni centar, mislim konkretno na unutrasnjost
 
Ozbiljno ozbiljno.

Drago mi je da ce posle toliko iscekivanja izgradnje nekog visokog objekta ipak pre biti izgradjena Usce Kula 2 na Novom Beogradu a ne planirana kula u okviru bnv-a tj starog dela grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542536#p542536:1i3eic5q je napisao(la):
Igor » 04 Jun 2018 07:37 am[/url]":1i3eic5q]
Drago mi je da ce posle toliko iscekivanja izgradnje nekog visokog objekta ipak pre biti izgradjena Usce Kula 2 na Novom Beogradu a ne planirana kula u okviru bnv-a tj starog dela grada.

Плот Твист: Радници проналазе гробницу Атиле Бича Божјег опточену златом. Радови стају на неодређено време. :D
 
Плот Твист: Радници проналазе гробницу Атиле Бича Божјег опточену златом. Радови стају на неодређено време. :D

Radovi staju, kopanje pocinje. Ima 3 metroa da iskopaju... u najskorije vreme. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542536#p542536:3r17lyej je napisao(la):
Igor » Mon Jun 04, 2018 7:37 am[/url]":3r17lyej]Ozbiljno ozbiljno.

Drago mi je da ce posle toliko iscekivanja izgradnje nekog visokog objekta ipak pre biti izgradjena Usce Kula 2 na Novom Beogradu a ne planirana kula u okviru bnv-a tj starog dela grada.


Ne mora da znaci. Kula Belgrade je sada u prednosti zato sto su tamo gotovi sipovi a ovde tek trebaju da budu stavljeni.
Bice trka u tome ko ce prvi doci do 100m visine. Za tacno godinu dana Kula Belgrade treba da bude na 19. spratu a puna visina u novembru 2019.
 
Max ovde se ne ukopavaju toliki šipovi, trajaće sve to dosta kraće.
 
Koliko to onda računaš da je brzina izgradnje? 5 spratova mesečno?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
To što "stara" kula nema duboke šipove ne znači da neće imati ni nova. Stara ih nema zato što u vreme izgradnje niko u SFRJ nije imao tehnologiju a moralo se predstaviti svetu da pratimo trendove. Jednako loše zemljište je tu kao kod BnV kule (citiram jednog šefića iz Novkola), do pre 50 godina je sve to bilo praktično stalno pod vodom..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542579#p542579:31m7cam4 je napisao(la):
Max15 » Pon Jun 04, 2018 3:52 pm[/url]":31m7cam4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542536#p542536:31m7cam4 je napisao(la):
Igor » Mon Jun 04, 2018 7:37 am[/url]":31m7cam4]Ozbiljno ozbiljno.

Drago mi je da ce posle toliko iscekivanja izgradnje nekog visokog objekta ipak pre biti izgradjena Usce Kula 2 na Novom Beogradu a ne planirana kula u okviru bnv-a tj starog dela grada.


Ne mora da znaci. Kula Belgrade je sada u prednosti zato sto su tamo gotovi sipovi a ovde tek trebaju da budu stavljeni.
Bice trka u tome ko ce prvi doci do 100m visine. Za tacno godinu dana Kula Belgrade treba da bude na 19. spratu a puna visina u novembru 2019.

:) :sesir: :D :shock: :o :mrgreen: :mrgreen: :lool: :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542584#p542584:2kiboscj je napisao(la):
nikolas27 » Пон Јун 04, 2018 1:10 pm[/url]":2kiboscj]To što "stara" kula nema duboke šipove ne znači da neće imati ni nova. Stara ih nema zato što u vreme izgradnje niko u SFRJ nije imao tehnologiju a moralo se predstaviti svetu da pratimo trendove. Jednako loše zemljište je tu kao kod BnV kule (citiram jednog šefića iz Novkola), do pre 50 godina je sve to bilo praktično stalno pod vodom..

Pa iskreno sumnjam da će sljujati 3x veću lovu u šipove bez ikakve potrebe. Bukvalno postoji živi dokaz 20 metara od gradilišta koliki šipovi trebaju biti i kako da se izvedu. Naravno da novkol želi da sipa što više betona u zemlju, zato to i pričaju, ali evidentno je da je CK napravljen više nego dobro, a šipovi su "atestirani" 21. i 27. aprila 1999. godine :roll:
 
CK ima mehanizam koji gura pesak valjda kad se zgrada nakrivi, zato je i možda i preživeo '99 godinu. Čisto sumnjam da će neko tako graditi zgradu u 2018. godini. Već sam jednom pitao na forumu (na drugoj temi) i dobio potvrdu ove informacije.

Bonus slika, kako je nekad izgledalo "tlo" podno CK (nije ga bilo):
 
ponovicu za one koji ne veruju sta su danas saznali.

dakle, ck ima mehanizam koji gura pesak kad se zgrada nakrivi.
 
Da ali ovo je slika pre 1940. Izgradnja Nbgd je počela pre rata, nisu ga komunisti izmislili ali jesu realizovali. 2018 - 50 = 1968. godina, tada je ceo Nbgd bio nasut, možda neki noviji blokovi nisu bili gotovi.

Tehnologiju koju je imala SFRJ su tada imali i svi drugi, dijametralno suprotno od današnjeg stanja. Dodatno, tada je sve bilo mnogo jeftinije, cement nisi kupovao od stranih kompanija itd.

Pored toga, nakon nasipanja je novobeogradska obala Save na višoj koti od stare obale koja nije nikada planski građena.
 
razgradjevinar":2nciyccl je napisao(la):
ponovicu za one koji ne veruju sta su danas saznali.

dakle, ck ima mehanizam koji gura pesak kad se zgrada nakrivi.
Dajte neki link da više saznamo o toj tehnologiji, eventualno konkretnu fotografiju...
 
Kad čujem u istoj rečenici "novkol" "šipovi" i "najnovija tehnologija" priviđa mi se pred očima građevinski stručnjak kalibra Siniša Mali ili one voditeljke sa studija B... Možda radove otvori Zmaj od Šipova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542622#p542622:lfhn1x24 je napisao(la):
dejjan » Pon Jun 04, 2018 3:39 pm[/url]":lfhn1x24]Dajte neki link da više saznamo o toj tehnologiji, eventualno konkretnu fotografiju...

- SOLITER je fundiran na specifičan, jedinstven način - napominje prof. dr LJubomir Vlajić sa Građevinskog fakulteta u Subotici, koji je radio 40 varijanti statičkih proračuna i angažovao revizore i iz Engleske i iz Nemačke. U tome mu je pomogao mr Predrag Blagojević sa niškog Građevinskog fakulteta. LJubomir Vlajić je praktično doneo odluku da se **Ušće** ne ruši, i to overio svojim potpisom.
- Zgrada ima kao osnov ploču, a delimično leži na osavremenjenim takozvanim peščanim loncima koje su koristili još stari Egipćani - nastavlja Vlajić. Akademik Krstić je osmislio da zgradu drži veliki, vertikalni, betonski monolit, kičma u središtu zgrade. Zato joj ništa nije moglo ni 12 razornih projektila.
- Neki kupci **Ušća**, kao Miodrag Kostić, bili su za rušenje - govori Vlajić. Lično sam ubeđivao kupce da to ne čine. Poslušali su me i to im se sada višestruko vraća.
- Kada sam video ogoljene betonske grede i konstrukciju, bio sam zapanjen - ističe Vlajić. - Pa, tako kvalitetan beton se i sada teško može postići! Zgrada je podizana načinom kao kada se gradi most. Hidraulika i monometri uz one **peščane lonce** su posle svih godina potpuno neoštećeni.
- Naljutile su me gluposti, objavljene i u štampi, da se zgrada zbog bombardovanja nakrivila - kaže Vlajić.
Do septembra 2004. godine, znači, završiće se **Ušće** i počeće useljavanje. Kirija neće biti mala ako se zna da prosta konstrukcija po kvadratu košta 200 evra, a na to se nadovezuju podovi (po kvadratu 150 evra), a gde su tu zidovi, plafoni, elektrika, klima, vodovod...

Izvor: http://m.novosti.rs/vesti/beograd.74.ht ... 0%B2%D0%B5
 
Vrh