Šta je novo?

Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

експропријација је термин, оправдано испуњен злокобним значењима присилног отуђења муком-стечене имовине, а због виших потреба омнипотентне државе, те ако у овом случају, ипак дају тржишну цену, то је већ нешто - кисмет је да ће ти је свакако узети, па ако већ мора, онда ово можда посматрати кроз ракурс "полу-пуне чаше"

ужасна ситуација, свакако...
 
eksproprijacija radi samo kada cene idu na dole. Kada idu na gore onda “kaska” za trzisnim. Plus na sve to neki mentoli se dogovore za kesh i u ugovor stave nesto malo nizu cenu i to udje u statistiku. (da se ja pitam to delo bi bilo za robiju).

Inace onaj raspalk Trzni Centar na cosku nije nista dobio.
 
Ja se slazem da sa stanovista obicnog coveka predstavlja neku vrstu "izbacivanja na ulicu", a znajuci kako nasa draga drzava funkcionise - i gubitak zivaca da se kompenzacija dobije na koliko toliko fer nacin. Medjutim, zadnjih sto godina se samo kalemilo na ovoj strani reke, te se doslo do te tacke da se ozbiljne eksproprijacije moraju raditi da bi se iole uradilo nesto sa saobracajem, inace nam ne gine Banglades stajl.
 
Inace onaj raspalk Trzni Centar na cosku nije nista dobio.
Nisu dobili nikakvo obaveštenje? Pa da oni su pomerili u desno plan samog tunela, za koji ni ne postoji projekat. 😁
Inače, pre dva meseca snimih nekog baju kako slika našu zgradu onako amaterski mobilnim telefonom...
Živi bili pa videli da ovo što smo dobili u suštini i nema nikakve veze sa ovim projektom.
 
Hm cudno. Mislio sam da ce i TC Zeleni Venac da se rusi.
 
Prva ponuda kod eksproprijacije je tržišna cena ali ako odbijete tu prvu ponudu rešavate sudskim postupkom i može da se izvuče bolja cena ako imate živaca da se borite za to jer iako bi postupak po zakonu trebao da bude brz/hitan to ume da se razvuče.
 
A da li se kod eksproprijacije gleda stanje nekretnine ili samo kvadratura? Jer ako su se u okolini prodavali sređeni stanovi, a neko živi u stanu gde je Tito još živ, mogao bi da dobije sasvim fer iznos.
 
Moglo je ovo pre 50 godina sada em dobijas citavih 9 posto manje saobracaja (vau genijalno za milijardu i po evra)em nema sanse da izbacis te ljude na ulicu.Nisu tu nelegalne udzerice iz BGH2O i nije ovo komunizam. Sve zaboravljate faktor coveka koji nema sta da izgubi a to je upravo to ako mu uzmes eksproporcijom. Mnogo ljudi ,mnogo zgrada,mnogo podzemnih voda,tunel nidje veze... Pa jeftinija je jedna linija metroa od ove gluposti koju je i Tito stopirao.
 
Tunel bi zaista bio zgodan ako bi isao do pancevsckog mosta i dorcola. Mislim da bi se prohodnost kroz grad smanjila sto nam je jako bitno.

Ja sam za tunel nema sta ali stvarno jeste mega projekat ako ukljucuje spustanje Terazijske terase.
 
Давно је цео овај пројекат са све новим мостом најављен, а они се нису удостојили да споје Владимира Поповића са Николе Тесле.
 
Sad mogu opusteno da kazu obustavljamo zbog svetske inflatorne energetske krize taj projekat i da im niko ne zameri :(
 
Па и пре кризе није било много вере у овај пројекат.
 
Mislim da ce posle prikljucka MIlosa v. prioritet biti na unutrasnji prsten i na nastavak obilaznice pa tek onda tunel. Moza bude ranije, recimo kad se zavrsi Beograd na vodi i onda krene prvo most umesto starog celicnog pa onda i tunel.
 
Мртва је трка између тога да ли ће пре бити завршен наставак обилазнице или Београд на води.Свакако знамо да ће до завршетка оба проћи пуно година.
 
Онда то значи да овај мост неће скоро, ако се чека завршетак изградње Београда на води.
 
Za most je odobren kredit i krenulo je ishodovanje dozvola dok se projekat tunela završava. Oba projekta su iz gradskog budžeta dok je obilaznica iz republičkog.
 
Za most je odobren kredit i krenulo je ishodovanje dozvola dok se projekat tunela završava. Oba projekta su iz gradskog budžeta dok je obilaznica iz republičkog.
Видео сам да је одобрен кредит. Објављено је овде. Занима ме само када ће кренути да руше мост и шта ће са њим да буде и колико ће да траје изградња новог, односно колико ће да траје прекид и поремећај саобраћаја. Такође ме занима које ће мере бити предузете да се ублажи застој који ће настати уклањањем моста.
 
Видео сам да је одобрен кредит. Објављено је овде. Занима ме само када ће кренути да руше мост и шта ће са њим да буде и колико ће да траје изградња новог, односно колико ће да траје прекид и поремећај саобраћаја. Такође ме занима које ће мере бити предузете да се ублажи застој који ће настати уклањањем моста.
Mogu odmah da ti kazem da nikakve mere nece biti prreduzete.
Zasto bi, kad moze i ovako?
Stavi se u njihovu kozu.

"Why is dog licking his balls. because he can"
 
Poslednja izmena:
 
Dok smo supruga i ja živeli u ulici Kraljice Natalije, nama je stanodavka pričala da su je još 1989. godine obavestili ispecatiranim rešenjem kako će ceo blok, uključujući njenu kuću, da ruše ali do toga nikada nije došlo. Sve komšije u kraju se sada podsmevaju priči o tunelu, u fazonu "aha kako da ne". Čak kažu da će se zgrade same urusiti pre nego što će država sprovesti ovaj projekat, jer je većina neodrzavana.
 
Vrh