Šta je novo?

Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815902#p815902:15tfdu67 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Jan 22, 2021 10:50 pm[/url]":15tfdu67]Dobro, možda ne pita zbog eksproprijacije nego da zna da li da planira iseljenje ili ne.

Ja sam baš par puta razmišljao šta bi bilo i kako bih se osećao da se nađem tako u situaciji da moj dom mora da se seli i ruši zbog neke izgradnje. I bogme ne bi mi bilo lako, pa sve i da pređem u novi i bolji dom (a što je kod eksproprijacija retko slučaj, pogotovu u gradu). I svakako nije prijatan osećaj. Ono, zamisli da saznaš da za godinu dana neće više biti tvog stana i svega u njemu... Ne da se seliš, pa predaješ to nekom drugom, nego da baš nestaje.
E neka se neko setio.Ne zivim u tom delu gde se rusi ali naravno ljudi su ocajni koji su na tom potezu pri tome Bg ne dobija nista a oni mnogo gube tj gube sve ...
 
Ova dramaturgija mi je malo degutantna.. ne tako davno dosta ljude sa kojima danas zivite je iz kuca i stanova bez ikakve naknade isterivao rat, bombe i ljudi s oruzjem, i bili su srecni ako im se samo to desilo.
 
Dobro poredis sa ratom i bili su srecni ako im se samo to desilo.Dijalog ubijen,tunel ga zatrpao. Taj buduci tunel ce proci kao onaj 200 m dalje samo sto je Tito ukapirao na vreme i znao ponekad da prizna gresku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815516#p815516:16k2x9k8 je napisao(la):
jelena_95 » 21 Јан 2021 10:50 pm[/url]":16k2x9k8]da li mozda neko zna sta ce se desiti sa citavim blokom zgrada na potezu ulica kraljice Natalije-Lomina-Gavrila Principa koje su obuhvacene granicama detaljnog regulacionog plana? da li ce ih rusiti? i sta mislite, kada ce otpoceti radovi ako se taj DRP usvoji? pisem u ime ljudi koji zive u tim objektima, nije nam svejedno sta ce se dalje desavati.
@Јелена_95, још 11.јануара је објављен рани јавни увид поводом израде плана детаљне регулације дела за улице Краљице Наталије-Балканска-Гаврила Принципа, баш за тај део који те интересује. Све предлоге и примедбе можеш још до понедељка - 25.јануара да предаш у згради где се одржава рани јавни увид. Ево овде имаш све до детаља, па погледај и претражи: https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... ski-venac/

Рани јавни увид
рани јавни увид.JPG


Планирана намена
планирана намена.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815902#p815902:cj94c2j2 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Jan 22, 2021 11:50 pm[/url]":cj94c2j2]Dobro, možda ne pita zbog eksproprijacije nego da zna da li da planira iseljenje ili ne.

Ja sam baš par puta razmišljao šta bi bilo i kako bih se osećao da se nađem tako u situaciji da moj dom mora da se seli i ruši zbog neke izgradnje. I bogme ne bi mi bilo lako, pa sve i da pređem u novi i bolji dom (a što je kod eksproprijacija retko slučaj, pogotovu u gradu). I svakako nije prijatan osećaj. Ono, zamisli da saznaš da za godinu dana neće više biti tvog stana i svega u njemu... Ne da se seliš, pa predaješ to nekom drugom, nego da baš nestaje.
Naravno! I kada se na to na primer dodam ja ovako radikalan kakav jesam, bio bi haos.. Ne treba se igrati sa tim.. Ja bih iskreno voleo da se na Novom Beogradu izgradi moderna naselja sa kula po 300+ m, ali samo zamišljam kako bi me 100 000 ljudi jurilo po ulici... A i ja bih jurio samog sebe da tamo živim verovatno... Mada s obzirom da je ovo Srbija, možda se ne bi ni pobunili da se to realizuje.. Tako da teško je to..

Ukoliko se bude rušilo, ne računajte da će se čuvati kuće od istorijskog značaja... Zamislite na šta bi to ličilo da 5 zgrada ostane po sred trase parka odsečene po 100 metara od drugih..
Kuća pa ruoa 50 m, pa kuća, pa rupa..

Jedino da zovu Kineze sa onom mašinom za pomeranje zgrada :D
 
Hvala svima na odgovorima, zaista mi eksproprijacija nije važna već činjenica da živiš tu, ulazes, posvetis vreme i život a na kraju sve to ode kao da nikad nije postojalo, zaista ljudima koji tu žive nije lako. Ako zaista radovi ne počnu odmah, već za par godina, snacicemo se nekako. Samo nam je važno da za recimo mesec dana neko ne pokuca na vrata i odjednom kaže "morate da se selite"..
 
Neće sigurno ove i sledeće godine, za dalje se ne zna...
 
Po meni je u toj situaciji najgora neizvesnost. Ne znaš kada ćeš napustiti taj prostor i šta u međuvremenu da radiš sa njim. Da li ti se isplati uopšte da npr. krečiš sobu, menjaš roletnu, kupuješ tepih, menjaš kadu ili bilo šta drugo. A nešto od toga ti treba hitnije od drugog i uvek si u igri procene. Ako se seliš za 6 meseci nećeš nešto investirati, ako se seliš za 3 godine hoćeš. Ali, ne znaš kad se seliš. Možda se odseliš tek za 5 godina a u međuvremenu ih provedeš u poluraspadnutom i skrpljenom stanu jer si loše procenio.
Kada nemaš sigurnost da će taj prostor biti tvoj i za 10 godina, totalno drugačije se pristupa svemu. I u redu je provesti u tom stanju neizvesnosti godinu ili dve, problem je kad se to razvuče na duži period što se dešavalo kod nas mnogo puta. Nit si isplaćen, pa da možeš da odeš i kupiš sebi drugi stan, nit možeš da se opustiš u starom stanu.

Imao sam i imam još uvek neko slično stanje neizvesnosti i mogu reći da nije uopšte prijatan osećaj. Tek nakon toga sam shvatio koliko je osećaj sigurnosti bitan, da znaš da će to nešto biti tvoje i sutra, i da možeš da planiraš.
 
po ovim planovima skrenuse malo ka Balkanskoj a izgleda da ruse i TC ZV.
 
Видело се још од раније да га желе порушити. Утолико боље. Тај део ко да је четврт црвених фењера
 
Ako ce da ruše i iznad Lomine, šta će onda biti sa senjačkim vilama ispod kojih treba da "Topciderski tunel"?
 
Pošto je podtema bila kapacitet arhitekata i arhitekture da iskoriste podzemni deo zemlje kao prostor za gradnju, Dangubić i njegov tim kao početnu ideju uzeli su tunel između Bulevara despota Stefana i Ulice Gavrila Principa, čije projektovanje je u toku.

- Ovaj projekat se bavi potencijalima grada, pa smo mi tunel, koji je u svojoj suštini klasičan saobraćajni tunel, želeli da "otvorimo". Tako da iz njega uđete u garažu, a da se iznad njega nalazi tržnica. Ili, na mestu gde je škola "Drinka Pavlović", možemo da izgradimo podzemni ulaz u parking škole, na kojem se nalaze fiskulturna sale, bazen i slično. Ovim nudimo gradu paletu iz koje će izvlačiti potencijalne ideje za buduće konkurse. Ne kažemo kako nešto treba da se gradi, nego ukazujemo na dodatna rešenja nečega što će uskoro postojati - naveo je Dangubić.
https://www.novosti.rs/beograd/vesti/98 ... seulu-foto

88312_samoodrzivi-grad-2_orig.jpg
88309_dada-seoul-2021-01_orig.jpg
88310_dada-seoul-2021-03_orig.jpg
 
Video sam danas ovu vest, i to u celosti.
Bukvalno sam bio u fazonu:
MilkyAltruisticGrouper-small.gif


A i što kaže kolega komentator na Politici - mislim da dotični gospodin arhitekta ne shvata sve cene i poteškoće povezivanja ovog tunela na podzemne parking garaže i površinske ulaze i izlaze...Pogotovu u slučaju visinske razlike između samog tunela i vrhova brda koji će biti iznad njega. Malo se ćoek zaigrao...
 
Najludja vest koju sam odavno video a jaka je konkurencija .Ova dvojica su zajedno odlepili :)
 
Umesto komentara:

"I'm Going Deeper Underground
There's too much panic in this Town
I'm Going Deeper Underground
There's too much panic in this Town
I'm Going Deeper Underground
Well I got to go deeper, got to go much deeper, yeah "

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WIUAC03YMlA[/youtube]
 
Интригантна замисао али бескорисна и непотребна, бар док не буде неког константног нуклеарног рата
 
Pored svega i ova recenica :"PODSEĆAMO, tunel Savska Dunavska padina će smanjiti saobraćaj u centru prestonice za 17 odsto."
Pretpostavljam da je studija uradjena pre Vilsonovog bulevara ,Hercegovacke i potencijalnog premestanja Autobuske stanice.U prevodu nema sanse da ovaj tunel smanji saobracaj vise od 7 %.
 
Ne mora da znaci. Mislim da moze da se desi da kad uradis veliki bulevar da stari most dobije mnogo veci saobracaj (pogotovo nakon zamene) i da tu bude veci broj vozila koji zeli da ide ka gradu. Ono sto ce se stvarno rasterititi po meni je Nemanjina ulica.
 
Postovani,

sa planova se cini da Kamenicka ulica uopste i nije zahvacena novim planom regulacije, da li ja dobro tumacim slike?

https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... ski-venac/

plan i slike se skidaju sa linka na dnu navedene strane.

Predlog planirane namene povrsina prikazuje sliku tunela, ali ne kaze sta se desava sa zonom iznad (tu je naprimer TC ZV)?

Moze li neko da mi pomogne u tumacenju?

Hvala puno
 
Kuća na uglu Kameničke i Gavrila Principa je inače iz ranog 19. veka. Jedna od retkih kuća bondručne konstrukcije u centru grada (bilo ih je 5, jednu su srušili, sada ima 4). Trebalo bi da je pod zaštitom. Ima li nekih naznaka šta će biti sa njom? Po koji je postavio ognjenko, jedna cev tunela prolazi direktno kroz kuću, a u samom tekstu se ne spominje.

U pitanju je ova zgrada (gde je sad kineski fast food):
https://www.google.com/maps/@44.8120193 ... 312!8i6656
 
Stari snimak, sad je tu roštilj neki, a iznad hostel.
 
Vrh