Šta je novo?

Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

Мислим да је у плановима који су објављивани у овој теми предвиђено чување те старе куће, али и рушење осталих објеката у зони портала тунела и изнад њих.
 
Ово је план за блокове после тунела, ка Балканској улици.
 
Pa jel postoje dva plana ili je to to?

Ono sto mene zanima da li se rusi TC ZV ili ne?
 
Има претходни план за тај потез од Каменичке до тунела зајендо са тунелом. Био је у овој теми. Мислим да руше све осим зграде на ћошку из 19. века.
 
Ono sto ja mislim da su mozda promenili i da je ovo sada novi plan za rusenje posto tunel mozda ide vise u desno ali opet to ne bi imalo smisla nikakvog zbog Terazijske terase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684226#p684226:2drabfki je napisao(la):
vradovic » Суб Нов 30, 2019 8:45 am[/url]":2drabfki]Evo koga zanima! Ruse izgleda oba bloka do Kraljice Natalije a ne bas kako su rekli samo par objekata.
Ono sto se ne uklapa ovde mi deluje da ima mnogo vise od 2800 kvm.

http://mapa.urbel.com/Silverlight/1517/1517-tekst.pdf
http://mapa.urbel.com/Silverlight/1517/1517-regniv.pdf
http://mapa.urbel.com/Silverlight/1517/1517-namena.pdf


https://qgiscloud.com/urbel/graniceplan ... %2C5592273
Ево овде плана за тај део. Овај нови план је за део десно до тунела, у суштини и немају пуно везе осим што су у комшилуку.
 
Da ja sam samo pomislio da nisu skroz nesto promenili.

Cemu sluzi onda ovaj novi plan?
 
Па вероватно да дефинише нове критеријуме за блокове ка Балканској. Има ту доста простора за новоградњу.
 
Aha to u opste nema veze sa tunelom onda. Hvala na pojasnjenju ili misljenju :)
 
Нема на чему :) у суштини и нема, осим што је зона око тунелских портала условила докле сме да се гради. Види се тунел и на овом новом плану црном бојом али је ван граница плана.
 
Nadam se da ovo nikad nece biti izgradjeno. Ovo su ideje 70tih godina.

Metro ima prednost.
 
Vesara za RTS kaže da paralelno sa mostom počinje i izgradnja tunela.
 
da se ima imalo mozga i bar trunka obzira prema sugrađanima, trebalo bi prvo da oznoje g**icu i naprave barem JEDAN novi most preko reke Save pa tek onda da uklanjaju ovaj jadni most koji smeta "gospodi" iz BWF
 
Trebao je ovaj most da ostane samo za vozila bez tramvaja (zbog problema buke) ili samo za bici/pešake (ali da se zatvori za vozila/tramvaje tek kad se izgradi novi), a pored da se gradi novi, ali pošto su već nabili one zgrade tik uz prilaznu ulicu mostu nema više mesta za dva mosta.
 
Danas smo dobili pismeno obavestenje na kome pise da ce u narednom periodu da se vrsi ekspropiracija zemljista i objekata na nasoj parceli radi izgradnje tunela😢... Inace smo vlasnici stana u objektu u Lominoj ulici. Ja se bojim da ovo nikako nece izaci na dobro... Na gubitku velikom cemo da budemo kako god okrenes.
 
Слажем се, требали су пробити директно од Трга републике до Бранковог булевар 4+4 а не ово зезање са тунелима и глупостима
 
Danas smo dobili pismeno obavestenje na kome pise da ce u narednom periodu da se vrsi ekspropiracija zemljista i objekata na nasoj parceli radi izgradnje tunela😢... Inace smo vlasnici stana u objektu u Lominoj ulici. Ja se bojim da ovo nikako nece izaci na dobro... Na gubitku velikom cemo da budemo kako god okrenes.
Naravno sad ce svi iz te okoline da plate cenu zbog onih koji su muvali i lazno prikazivali nize cene od realnih u ugovorima.
Sa druge strne konacno ce se srediti taj deo. Mislim da bi fer bilo da se podigne eksproprijacija za 10-15% od procenjene.
 
Lomina ulica a i sam taj kraj Zeleni Venac očigledno planski zapušteni, a sami centar grada. Nama neće dobro doći jer je u pitanju garsonjera male kvadrature, koliko god isplate zamenski ćemo teško naći na ovu cenu nekretnina. Jedina opcija druga nekretnina iste kvadrature. Opet moji kažu da je sve to na dugom štapu, ne znam kako će da se dogovore sa bakama koje imaju salonce. 🤣 Na kraju nadali smo se da nas zaobilazi ovaj plan, međutim oni su očigledno nešto menjali i zašli su dublje u Lominu, tj udesno ka Balkanskoj. Da me pitate mislim da ovaj tunel neće nikad izgraditi... Taj deo je pun vode. Samo u mojoj zgradi, s vremena na vreme do kolena se pojave podzemne vode u podrumu.
 
Evo i najsvezija informacija, kontaktirala nekog ko se cuo sa direkcijom. Projekat za tunel nije ni napravljen, usvojen i ne zna se tacno ni ko ce ga raditi, pretpostavlja se Kinezi. Ovo su cisto digli prasinu bez nekog razloga navodno da vide ko zivi sve tu. Mislim pre da su hteli da vide zuri li se nekom da se seli iz tog kraja. U svakom slucaju ako bude ekspropiracije, isplacuje se trzisna vrednost po kvadratu, zamenskih stanova nema vec 10 godina... Mudri su oni. 🤣
 
Jedno offtopic trivijalno pitanje - kako se tačno utvrđuje tržišna cena prilikom ovakvih eksproprijacija? Izračuna se prosek na nivou ulice, dela grada, opštine...? I kako tačno, jel se gledaju oglasi ili se npr gledaju liste i arhive prodatih nekretnina u zadnjih XY meseci/godina i onda se izračuna kao neki prosek?
 
то је онда, а ако добро разумем, нека врста полу-отимачине - с једне стране, принуђен си да им (про)даш, али с друге, ипак добијеш колко толко, фер новац
 
Pa jeste, sa finansijskog aspekta zavisi od mikrolokacije, stanja nekretnine i samog trenutka isplate, ali daleko značajniji je lični aspekt - da li je u pitanju nekretnina za život, da li se može naći prihvatljiva alternativa, sentiment...
 
Vrh