Šta je novo?

Trolejbusi

InfoMedia Group čim vidi neko sveže remontovano ili ofarbano vozilo u GSPu:
5de380bbf77aa44ce4ab5db2af295ca4.gif

Ne d'o bog da ostane crveno neko vreme. Ili, daleko bilo, da putnici iznutra mogu da gledaju kroz prozore...
 
Meni samo nije jasno koliko onda tu GSP zarađuje na reklamama kada opet stalno kukaju da nemaju para ni za šta. Onda povećajte cenu za reklamni prostor, ako nećete one druge bitnije stvari.
 
To ti je ono u fazonu, koliko god da se podigne cena i koliko god to puta da se uradi, uvek ispadne najniža u regionu.
 
О да. У Москви су већ успели и жице да демонстрирају.

Камазови електробуси су увелико на улицама. Али практично радијус са једним пуњењем у условима московске зиме је 70ак километра после чега на пуњење...
 
To u Moskvi je bila čisto politička odluka, koja se pokazala kao vrlo loša sa ekonomske, ali i ekološke strane. Pisali smo o tome odavno na ovoj temi.
Takođe su i domaći političari imali tu fiks ideju, ali je srećom više ne spominju.
 
2186 se pokvario pre neki dan a 2180 je isečen. Hitno nam trebaju novi trolejbusi.
 
A jel postoji mogućnost podešavanja da ti fotoaparat snima u JPG formatu?
 
Да, али онда добијем компресоване фотке које касније не могу да обрађујем. Снимио сам из .CR2 у .JPG и исто заузимају око 30 мегабајта.
 
Moguće je podesiti aparat da fotka .jpg i raw istovremeno. Raw u suštini služi kao radni fotmat.
 
Да, приметио сам. Овако ми је лакше јер још не знам око обраде и појачања боја.
 
Да, приметио сам. Овако ми је лакше јер још не знам око обраде и појачања боја.
Skini (khmpiratkhm) Adobe Lightroom. Lako možeš importovati raw format, izabrati slike redom i, pošto kažeš da još ne znaš ništa oko obrade i pojačanja boja, imaš jedno jednostavno dugme koje će sve srediti za tebe. Dodatno u panelu za "razvijanje" (ne znam na engleskom šta bi pisalo, koristim nemačku verziju), imaš opciju Presets, što bi najjednostavnije bilo kao filteri, koji ti dodatno pomažu u obradi slike. I onda lako eksportuješ JPEG format.

Ja sam koristio stari Nikon D60, koji je doživeo istu sudbinu kao i drugi D60 modeli, da je okidač prestao da radi, neki problem sa tim crvenim zupčanikom ili motorom, pa mi je sad beskoristan. Ali na nedavnim putovanjima me je vrhunski služio, i ja, kao potpuni amater u fotografiji, sam uspeo da napravim vrhunske fotke, koje su u stvari ispale vrhunske nakon obrade u Lightroom.
 
78 mesta? Planiraju na 29 da dodaju jos 10 trola?
I na portalu javnih nabavki nema konkursne dokumentacije
:ROFLMAO:
 
Je l sam dobro video da je rok za podnošenje ponuda do 04.03? To mi je nešto kratko...
 
Vrh