Šta je novo?

Trolejbusi

Mada i ideja da se spuste Tadeusa nije losa (osim ako nece vracati kaldrmu, ko sto su najavljivali).
 
Meni su trolejbusi nesto najruznije sto je covek izumeo na tockovima. Dzabe rekonstrukcija i ulepsavanje grada kada cemo na kraju vratiti te metalne frankestajne. Umesto da kopiramo Bec i zapadni svet mi kopiramo Belorusiju...to je moj licni utisak. Ovaj narandzasti trolejbus kad vidim okrenem glavu na drugu stranu.
 
Meni je uređenje ulica sa kaldrmom gde se lome noge i "ulepšavanje" grada nešto najružnije i nefunkcionalno što je moglo da se izmisli. Džaba sve to kada će grad i dalje biti sa istim problemima. S toga je mnogo manji problem estetita samih vozila gradskog prevoza , koliko njihova funkcionalnost i bezbednost. Bolje i ružna stara trola , al' ispravna (ona koja to zaista jeste), nego glanc novi "Turčin" sa felerima opasnim po bezbednost i živote građana.
 
Друже, на ком си ти делу Врачара? Не видим шта је тако страшно у тролејбусима, мени баш они и њихова контактна мрежа дају неки урбани шмек.
 
Evo ja juce prosao Gracanickom slomio obe noge ne pitaj ta kaldrma je cudo, stanes - slomis nogu lagano.
Nego Sole jel si uplatio aranzman za Belorusiju da vidis kako je lepo, Pariz je skup a i sta ces tamo slomijes nogu vidis raspalu kaldrmu bacanje para.
Dosljak, opisi mi jedan jedini detalj sta ti je lepo na trolejbusu ali budi iskren?
 
Mislis slomis nogu a da su trole nekog zapadnog proizvodjaca isto tako bi prico...
 
Ових старих Зијача има само још једна у употреби и то је пале само зими ноћу да греје мрежу. Шта има лепо? Па шта има лепо на било ком возилу? БКМови имају релативно ок изглед, мада се мени одувек свиђао робусни изглед Зијача и Тролзи, посебно трилекс фелне. То ми је лично омиљени детаљ, и жао ми је што се више не праве аутобуси и камиони с њима.
 
Ta trola vise ne vozi vec prilicno dugo ...tako da ne poredi babe i zabe ...
 
Ok postujem dosljak ako ti svidja o ukusima ne treba raspravljati, ali meni je tramvaj pogotovu ovde preko trga mnogo lepse vozuelno resenje nego trola a posebno spanci ako mogu na bateriju da nema kontaktne mreze.
 
Oк, али имај на уму да је шпанаца само 25 од преко 200 БГ трамваја, а да су трамваји на батерије још увек мисаона именица за наш ГСП који крпи тролејбусе уклапајући округле фарове са Тролзи на БКМовима. А такође, сад постоје и тролејбуси са батеријама, који могу да прођу одређену трасу без контактне мреже, могли би да видимо у будућности да набавимо те моделе што би олакшало ширење мреже тролејбуса. Ја бих лично волео да видим цео круг двојке у својој унутрашњости без контактне мреже али и без аутобуса, значи са аутономним тролејбусима и трамвајима да пролазе корз њега, али докле год имамо око Храма светог Саве развучене жице међу бандерама за фрижидере са сладоледом и по врачарским улицама бетонске бандере са развученим жицама, мени је сулудо претеривати толико са естетиком.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640200#p640200:czlruw2z je napisao(la):
Vračarac » 18 Jul 2019 06:15 pm[/url]":czlruw2z]Evo pa neka neko opise kako je to trola lepsa od tramvaja spanca.
Uzeo si fantastične primere, svaka čast :roll:
Evo lepote trolejbusa

Solaris_Trollino_12_3-e1547723208565-1024x726.jpg


sustainable-bus-of-the-year-1243.jpg
 
Ja ne razumem opsesuju kontaktom mrežom, kao da je to najveći problem ovog grada. Ako baš želite autobuse na baterije onda je logicinije da sa njima menjate prvo klasične autobuse. Nije baš pametno menjati trole i tramvaje, jer su oni još uvek daleko efikasnije rešenje...
 
Слажем се, контактна мрежа је најмањи проблем. Погледајмо само развучене жице по Кнез Михаиловој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640217#p640217:cyzanx47 je napisao(la):
marrecar » Čet Jul 18, 2019 7:20 pm[/url]":cyzanx47]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640200#p640200:cyzanx47 je napisao(la):
Vračarac » 18 Jul 2019 06:15 pm[/url]":cyzanx47]Evo pa neka neko opise kako je to trola lepsa od tramvaja spanca.
Uzeo si fantastične primere, svaka čast :roll:
Evo lepote trolejbusa

Solaris_Trollino_12_3-e1547723208565-1024x726.jpg


sustainable-bus-of-the-year-1243.jpg
Ne ti si fantastican, ja sam uzeo primere tramvaja koji se voze u Beogradu, spanac je to ako ga nikad nisi video i trole u Beogradu (ovde kazu ne saobraca vise, satro) a ti si stavio slike sa interneta trolejbusa koje ovaj grad nije video.
 
Ti si stavio trolu koja vise ne saobraca u redovnom saobraćaju prosto ok skontali smo da mrzis trole kraj priče
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640220#p640220:1x23xbdh je napisao(la):
Dart » Čet Jul 18, 2019 7:31 pm[/url]":1x23xbdh]Ja ne razumem opsesuju kontaktom mrežom, kao da je to najveći problem ovog grada. Ako baš želite autobuse na baterije onda je logicinije da sa njima menjate prvo klasične autobuse. Nije baš pametno menjati trole i tramvaje, jer su oni još uvek daleko efikasnije rešenje...

Дошљак":1x23xbdh je napisao(la):
А такође, сад постоје и тролејбуси са батеријама, који могу да прођу одређену трасу без контактне мреже, могли би да видимо у будућности да набавимо те моделе што би олакшало ширење мреже тролејбуса. Ја бих лично волео да видим цео круг двојке у својој унутрашњости без контактне мреже али и без аутобуса, значи са аутономним тролејбусима и трамвајима да пролазе корз њега, али докле год имамо око Храма светог Саве развучене жице међу бандерама за фрижидере са сладоледом и по врачарским улицама бетонске бандере са развученим жицама, мени је сулудо претеривати толико са естетиком.

Upravo tako. Ovde ispada od strane pojedinaca da su trole najveće zlo gradskog prevoza na kugli zemaljskoj , a ne čuh ni od koga od tih što bi da ukidaju trole , da kontaktna mreža tramvaja smeta i ruži fasade , niti da drveće koje je ispred zgrada ruži fasade i da bi i njih trebalo poseći.
Sa druge strane , uklanjanje trola i zamena za elektrobuse je bezveze. Upravo treba da radimo suprotno , da menjamo autobuse elektrobusima , kao što kaže Dart. Za određene deonice bi smo mogli da uzmemo trole sa većom anonimnošću , kao što kaže Došljak , ali ne da nam se sistem zasniva na njima.
 
Ja sam daleko od ljubitelja tramvaja, ali nikad u tom stavu ne bih išao toliko daleko da upoređujem model trolejbusa: 1) čiji je dizajn star 40 godina 2) koji više ni ne saobraća gradom 3) u staroj kolor šemi... sa mladim tramvajem koji predstavlja najlepši model koji Beograd trenutno ima.


Takođe ne razumem, iskreno, kako nekome može da smeta 4 snopa žica iznad kolovoza... a ne smetaju mu 2 snopa žica iznad i 4 snopa šipki u samom kolovozu...

Ako nešto znači, slažem se da je ta narandžasta kolor šema za trolejbuse, uvedena od strane DS garniture, bila jedna od najodvratnijih koju je Beograd video. A i ona žuto-plava za autobuse takođe. Sve u svemu, bespotreban i besmislen trošak, koji čak nikad nije ni sproveden do kraja, a već je u međuvremenu odlučeno da se vratimo na crveno-belu.
 
Šta ćeš , svako voli da vidi gradski prevoz u svojim bojama. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640272#p640272:33zjrq6h je napisao(la):
Vračarac » 18 Jul 2019 10:39 pm[/url]":33zjrq6h]
Ne ti si fantastican, ja sam uzeo primere tramvaja koji se voze u Beogradu, spanac je to ako ga nikad nisi video i trole u Beogradu (ovde kazu ne saobraca vise, satro) a ti si stavio slike sa interneta trolejbusa koje ovaj grad nije video.
Pa druže, rekao si da je "trolejbus nešto najružnije što je čovek izumeo na točkovima" i da "kopiramo Belorusiju". Nisi se striktno ograničio na mogućnosti beogradskog prevoza, nego si direktno rekao da su svi trolejbusi ružni. Ja sam ti samo pokazao da nisu, ništa drugo. Kao što Beograd vidi špance, može i čehe i poljake ili koga god, sa trolejbusima. Meni su i ovi trenutni BKMovi solidnog dizajna, nisu nešto lepi, ali nisu nimalo ružni, ne bodu oči. Ne znam u čemu je zaista problem.
 
Caf je plaćen 2 233 000 evra, a BKM 225 000 evra po komadu, znači za jedan tramvaj smo mogli kupiti 10 trolejbusa.
Jeste Caf lep, ali još lepše izgleda 2 miliona evra...
Kad smo već kod cena, kineski krš elektro busevi su plaćeni pola miliona evra. Dok bi neki bolji kao Solaris koštao oko 700-800 hiljada. I za kraj ZIU trolejbusi pre 40 godina nisu uopšte plaćeni novcem, već su dobijeni u trampi sa SSSR-om...
 
Ja se još uvek nadam trolejbusu na Cerak Vinogradima iz faze 3 nove organizacije linija...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640200#p640200:2nzilocq je napisao(la):
Vračarac » Čet Jul 18, 2019 6:15 pm[/url]":2nzilocq]Evo pa neka neko opise kako je to trola lepsa od tramvaja spanca.

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
Cak je i ova stara trola koja cak i ne vozi lepsa od ovog spanskog plasticnog djubreta ! Izlepili reklame na svakom spancu da bude jos lepsi i da se jos manje vidi kroz prozor :kk:
 
Vrh