Šta je novo?

Trolejbusi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624330#p624330:6c68sntn je napisao(la):
Дошљак » Sre Maj 22, 2019 9:49 pm[/url]":6c68sntn]Кад би било довољно аутобуса.
Pa ne znam kakvo je tacno stanje ali mislim da bi nesto valjda moglo da se uradi povodom toga.
 
Стање је такво да се једва одржавају и постојеће аутобуске линије поред неколико линија уведених због радова на трамвајској прузи, плус што ће у наредном периоду доста возила да буде расходовано. Са друге стране, тролејбуси су релативно млади. Грешка је што нису на време развукли алтернативно контактну мрежу и направили окретницу код теразија. Знали су шта се спрема и имали су времена.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624345#p624345:262hegc8 je napisao(la):
Дошљак » Sre Maj 22, 2019 10:19 pm[/url]":262hegc8]Стање је такво да се једва одржавају и постојеће аутобуске линије поред неколико линија уведених због радова на трамвајској прузи, плус што ће у наредном периоду доста возила да буде расходовано. Са друге стране, тролејбуси су релативно млади. Грешка је што нису на време развукли алтернативно контактну мрежу и направили окретницу код теразија. Знали су шта се спрема и имали су времена.
Lepo receno, stvarno je glupo ovo odradjeno a i da tek raspisu tender posle pocetka faze 2 radova i vuku na kamion trolejbuse je stvarno neverovatno i ja ne znam dal negde ovo moze da se desi osim kod nas.
 
Oтприлике се само код нас нешто укида а онда тражи алтернатива помоћу штапа и канапа. Укину ГЖС па онда пребаце све на недовршен Прокоп и Топчидер, крену да граде нову БАС па направе привремени перон и гаражу иза постојећег БАСа. Слично имамо и сад са тролејбусима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624355#p624355:14002aj5 je napisao(la):
Дошљак » Sre Maj 22, 2019 10:41 pm[/url]":14002aj5]Oтприлике се само код нас нешто укида а онда тражи алтернатива помоћу штапа и канапа. Укину ГЖС па онда пребаце све на недовршен Прокоп и Топчидер, крену да граде нову БАС па направе привремени перон и гаражу иза постојећег БАСа. Слично имамо и сад са тролејбусима.
To za gžs je tek prica pakao sta su s tim uradili i sto su podelili na 2 dela ..ali tako to ide kod nas izgleda za sve.. sta reći
 
Sviđa mi se kako famozna linija 22A na papiru ima ''čak'' 4 vozila a u praksi uvek 3. Još više mi se sviđa kako ne funkcioniše posle 22h.
Imaš štraftu kojom je nekad tutnjalo na desetine trolejbusa i autobusa, 4 trolejbuske linije i 1 autobuska, koje sve vode u centar grada i na važna presedačka mesta, i tako sve do 23:15-23:30... i onda je zameniš kršinama koje više stoje nego što voze (oni više vremena provedu lelemudeći na okretnicama nego što im treba da stignu od Slavije do Albanije) i koje prosto prestaju da rade kad sat otkuca 21:40.

Kakvi kraljevi. Svaka im čast. Prosto ne znam šta je bolje. Da li to što rade 6000 m2 8 faking meseci (Trg)... da li to što su obesmislili ceo jedan pogon (Dorćol) i osakatili celu flotu trolejbusa zato što nisu bili u stanju da ostave koridor od 3 m širine i 200 metara dužine... ili to što misle da sklepotinama od autobusa na sklepotini od linije koja radi tek do 21:30 zamene nešto što je nekad bio jedan od glavnih koridora za JGP.

Poremećeni umovi. Tako je to kad politika i trulež nagrizu mozak.
 
Све се ради стихијски без плана и размишљања о последицама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624554#p624554:2a2cspiv je napisao(la):
Дошљак » Čet Maj 23, 2019 4:41 pm[/url]":2a2cspiv]Све се ради стихијски без плана и размишљања о последицама.
To sto nemaju plan ne mora da znaci da ce u buduce proci bez posledica,samo polako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624498#p624498:18krg4pv je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Maj 23, 2019 1:30 pm[/url]":18krg4pv]Sviđa mi se kako famozna linija 22A na papiru ima ''čak'' 4 vozila a u praksi uvek 3. Još više mi se sviđa kako ne funkcioniše posle 22h.
Imaš štraftu kojom je nekad tutnjalo na desetine trolejbusa i autobusa, 4 trolejbuske linije i 1 autobuska, koje sve vode u centar grada i na važna presedačka mesta, i tako sve do 23:15-23:30... i onda je zameniš kršinama koje više stoje nego što voze (oni više vremena provedu lelemudeći na okretnicama nego što im treba da stignu od Slavije do Albanije) i koje prosto prestaju da rade kad sat otkuca 21:40.

Kakvi kraljevi. Svaka im čast. Prosto ne znam šta je bolje. Da li to što rade 6000 m2 8 faking meseci (Trg)... da li to što su obesmislili ceo jedan pogon (Dorćol) i osakatili celu flotu trolejbusa zato što nisu bili u stanju da ostave koridor od 3 m širine i 200 metara dužine... ili to što misle da sklepotinama od autobusa na sklepotini od linije koja radi tek do 21:30 zamene nešto što je nekad bio jedan od glavnih koridora za JGP.

Poremećeni umovi. Tako je to kad politika i trulež nagrizu mozak.
Još gore je ujutru. Prvi polazak je posle 6h
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624619#p624619:29uo1um6 je napisao(la):
sudija » Čet Maj 23, 2019 10:43 pm[/url]":29uo1um6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624498#p624498:29uo1um6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Maj 23, 2019 1:30 pm[/url]":29uo1um6]Sviđa mi se kako famozna linija 22A na papiru ima ''čak'' 4 vozila a u praksi uvek 3. Još više mi se sviđa kako ne funkcioniše posle 22h.
Imaš štraftu kojom je nekad tutnjalo na desetine trolejbusa i autobusa, 4 trolejbuske linije i 1 autobuska, koje sve vode u centar grada i na važna presedačka mesta, i tako sve do 23:15-23:30... i onda je zameniš kršinama koje više stoje nego što voze (oni više vremena provedu lelemudeći na okretnicama nego što im treba da stignu od Slavije do Albanije) i koje prosto prestaju da rade kad sat otkuca 21:40.

Kakvi kraljevi. Svaka im čast. Prosto ne znam šta je bolje. Da li to što rade 6000 m2 8 faking meseci (Trg)... da li to što su obesmislili ceo jedan pogon (Dorćol) i osakatili celu flotu trolejbusa zato što nisu bili u stanju da ostave koridor od 3 m širine i 200 metara dužine... ili to što misle da sklepotinama od autobusa na sklepotini od linije koja radi tek do 21:30 zamene nešto što je nekad bio jedan od glavnih koridora za JGP.

Poremećeni umovi. Tako je to kad politika i trulež nagrizu mozak.
Još gore je ujutru. Prvi polazak je posle 6h
22 a najjaca linija 2 stanice vrti u krug ko nekad 34 na prokopu do gradske bolnice i nazad :lol: :lol:
 
Od 23. Juna umesto vracarskih trola će ići autobusi, a trolejbusi ostaju na 40...
 
Očigledno je da su namerno tempirali datum početka letnjeg reda vožnje, tako da bi trebalo biti dovoljno autobusa, koje će, logično bi bilo, voziti vozači trola iz SP Dorćol.
 
Pa da obično budu krsevi, neće im sigurno autobuski pogoni pozajmiti najbolja vozila koja imaju. Mada je moguće da će ih grad natera da dovuku ove nove BMC/Higer zbog slikanja.
 
Jesu one solo bkm bundeve rashodovane? Ne vidim da ih nose kamioni. Cuo sam da putnike udara struja kad dodirnu sipku u njemu. Inc 40 je postao jos veci ocaj. Ujutru se ceka kod prokopa 15-20 minuta a kad dodje, dodje samo jedna u kojoj se ne moze uci...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja se iskreno nadam da ce puštati nekad i zglobne autobuse kada ukinu trolejbuse na Vračaru. Mozda to bude slicno ovome .
8a6fabe5ad3edb58c8cb7404338e372f.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
MidnightParkour":1lj1he9v je napisao(la):
Jesu one solo bkm bundeve rashodovane? Ne vidim da ih nose kamioni. Cuo sam da putnike udara struja kad dodirnu sipku u njemu. Inc 40 je postao jos veci ocaj. Ujutru se ceka kod prokopa 15-20 minuta a kad dodje, dodje samo jedna u kojoj se ne moze uci...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nisu rashodovani, sad su skraćene linije pa nema potrebe za njima.

Jel si siguran da to nije statički eleketricet? Eventualno mogu biti neke niske struje od bus plusa. Svako vozilo je u suštini Faradejev kavez,ako probije negde struja završiće u zemlji.
Ja sam jedino čuo da je struja udarila parkirera u garaži dok je pišao pored trola. I to ZiU, one imaju kabl napred koji se vuče po zemlji baš zbog električnog praznjenja.
 
Demanti gradskog sekretara za saobraćaj

Rafailović je podsetio na još jednu Bastaćevu neistinu da posle rekonstrukcije Trga republike neće biti automobilskog i trolejbuskog saobraćaja, što je, kako je ocenio, „velika glupost i laž”. Rafailović je u svom demantiju naveo da su do 2012. godine mogli da urede i Trg republike, i Kosančićev venac, i Obilićev venac, i da se proširi garaža na Obilićevom vencu, i uredi 75 fasada na Starom gradu, i uredi plato Milana Mladenovića – ali nisu.

izvor: beograd.rs
 
Па што није рекао шта ће онда тачно бити?
 
Mene neke stvari ne prestaju da iznenadjuju. Veliki gradaki projekti u poslednje vreme imaju traljavo odgradjene 3D modele iz kojih velika vecina javnosti moze malo toga da zakljuci i koji izgledaju vise kao idejno resenje nego kao projekat tj. 3D model istog. I najzanimljivije od svega je sto kao takvi mogu biti podlozni raznoraznim promena. Voleo bih da su na pocetku radova na Trgu jasno rekli javnosti sta i kako se radi. Da su doneli plan za saobracanje ili nesaobracanje trolejbusa i uostalom da su nesto unapred pripremili sto se tice kontaktne mreze i slicno. (Iskreno me cudi da su ono ostrvo kod Albanije uklonili pre samih radova).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni izgleda da su planirali da trole više ne saobraćaju preko Trga republike , Studentskog trga , Svetogorske , Makedonske i Terazija , ali kako to nije najbolje prihvaćeno kod javnosti , promenili odluku.
 
solecar":3o6qot9v je napisao(la):
Meni izgleda da su planirali da trole više ne saobraćaju preko Trga republike , Studentskog trga , Svetogorske , Makedonske i Terazija , ali kako to nije najbolje prihvaćeno kod javnosti , promenili odluku.
Pa da. I meni se to cini. I bas zato i mislim da prave sve te “polu rendere” i da polovicno informisu javnost kako ne bi izbio neki veliki skandal. A ovakvi projekti gde nista nije jasno naznaceno ostavljaju prostora da sutra mogu bez problema da nesto dodaju ili ubace. Iskreno jedva cekam da zavrse samo da vidim kako ce to zapravo izgledati posto i dalje nemam tacnu definisanu zamisao svega toga u glavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh