Šta je novo?

Trolejbusi

Cedina zebra je postala toponim. :lol:

Mada zaista je smesan nacin na koji je nastala :D

Uglavnom mislio sam smer ka Slaviji jer mi je to vece bas upala u oci ta situacija. Nisam koristio javni prevoz vec sam vozio i redom sam bio zaustavljan kod garaze, Cede i Kneza Milosa. Nije bilo narocite guzve te zato moja opservacija danas. Mozda su ih sinhronizavali u medjuvremenu.

Dorcolac, nismo jedini mozgali o ovome...:)

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/122521/Samo-usporava-vozila

I razmišljanja vozača trolejbusa idu u ovom pravcu. Zebru treba ukinuti jer narušava protočnost saobraćaja i usporava gradski prevoz. Kroz Ulicu kralja Milana prolazi pet trolejbuskih linija i autobuska linija 31.
- Taj pešački prelaz je potpuno besmislen. Malo ljudi ga koristi a dosta usporava saobraćaj. Mnogo bi lakše prolazili da nema tog semafora. Od kako je postavljen, on je u potpunosti prekinuo „zeleni talas“ koji je postojao u ovoj ulici. Zbog njega nas „uhvate“ najmanje tri crvena svetla u Kralja Milana - priča vozač trolejbusa Zvonko Nikolić.
 
trolejbus fijasko maloprije u visini trscanske u Dimitrijali.Jedino busevi mogu da prolaze ukoceni 2073 i to jedva.
 
та чедина зебра је зло. ај зебра и ок, али тај семафор. па ја од Теразија до Београђанке три пута стајем на црвено (Путник, Чеда, Кнеза Милоша). три семфароа се на правцу Славија-Теразије требају укинути: ЈДП, Чеда и Путник
 
Mislim da kao inovator na oveme sajtu zaslužujem bar status Moderatora :D ,ako se zaštekate može i Intermediate. No. Kada su kupovali trole,naš dragi Gradonačelnik je rekao da ne samo da su ove nove trole bolje,brže,udobnije,nego da je njihova najveća prednos u tome što mogu da idu bez struje,tako da više neće praviti gužvu kad nema struje.. Pa baš me zanima gde se dede ta funkcija :blah: Danas je crkla jedna trola na samoj raskrsnici Dimitrija Tucovića i neke ulice nisam zapazio koje,kolaps :bash:
 
NOVI 011":qoxbsfm5 je napisao(la):
Mislim da kao inovator na oveme sajtu zaslužujem bar status Moderatora :D ,ako se zaštekate može i Intermediate. No. Kada su kupovali trole,naš dragi Gradonačelnik je rekao da ne samo da su ove nove trole bolje,brže,udobnije,nego da je njihova najveća prednos u tome što mogu da idu bez struje,tako da više neće praviti gužvu kad nema struje.. Pa baš me zanima gde se dede ta funkcija :blah: Danas je crkla jedna trola na samoj raskrsnici Dimitrija Tucovića i neke ulice nisam zapazio koje,kolaps :bash:

To je ona ulicica pre trsanske.Koliko razumeh nije crka trola vec je bu**** sa kolima uletela na crveno i trola je cuknula zadnji deo kola.Nazalost visa sila,kao i kada neki tramvaj udari budalu koja misli da moze da uleti kolima ispred vozila GSP-a.
 
A,pa moguće,ali nisam video kola,a ni štetu na troli :vops: uglavnom baš se napravila gužva.. Nadam se da toj troli nisu odbrojani dani :violina:
 
:rant: pa bolje na vreme da je rashoduje za delove,nego da se polomi još nešto.. Nije mi jasno zašto se ne voze one bonito trole? Ja radim u na carini i non stop ih vidjam parkirane,a baš dobro izgledaju. :grand: E,ako neko zna šta se desilo sa onom trolom koja je mogla da ide kao autobus :laugh:
 
Docrol":b31nj433 je napisao(la):
Kad trola ide sa Slavije ona prodje raskrsnicu sa Kneza Milosa i uglavnom se zaista i zaustavi kod Chede, za to vreme sledeci semafor (onaj kod skretanja za garazu) takodej drzi crveno a onaj posle njega je zapravo taj koji usporava jer mora da drzi dugo otvoreno skretanje ulevo za one koji od trga Republike voze ka trgu Nikole Pasica.

Moje iskustvo, bazirano na ko zna koliko prolazaka trolom od Slavije ka Terazijama, je drugačije...

Ne sećam se da je ikad trola morala da stane na "Čedinom" semaforu, ali zato bude u 90% slučajeva zaustavljena crvenim svetlom na onom skretanju za garažu (šansa da trola prođe bez zaustavljanja taj semafor kod garaže postoje samo ako prva krene kada se upali zeleno na raskrsnici sa Kneza Miloša, i ako vozač zatim da gas iz sve snage).
 
NOVI 011":et99h859 je napisao(la):
Nije mi jasno zašto se ne voze one bonito trole? Ja radim u na carini i non stop ih vidjam parkirane,a baš dobro izgledaju. :grand:

Mislim da su te trole jako loše, uvek su takve i bile. Pomnjalo se da su i neke mnogo starije ZiU bile u boljem stanju od tih “Bonitosa”, ali su rashodovane. Tačno je da su na nekim vozilima sredili limariju, ali i dalje verovatno većina nije potpuno tehnički ispravna. S druge strane u specifikaciji sam video da su imaju motore od 115kW, što je prema iskustvu iz GSP-a slabo za Beograd. One prve ZiU su takođe imale motore slične snage, ali kasnije su traženi motori od 170-185kW i jedno vreme samo te trole sa jačim motorima su slate na linije 40 i 41.
 
@Aleksandar
Зашто мерна јединица "kW/h"? Да ли мислиш на снагу у "kW"
 
Da, hvala na ispravci. Prepisivao sam ruskog sajta pa njihova trolslovna oznaka za kilovat “кВт” me je zbunila zato to napisah nerazmišljajući.
 
Enterijer novih trola sve više postaje izlepljen i išaran, a ne vidim da se bilo ko iz GSP-a trudi da to uklanja... :rolleyes: Fotke su iz "24 sata", povodom ovih nalepnica sa blenderom...

160679-20102011483.jpg


160666-20102011480.jpg
 
Pa st*** je bila suzdržana godinu dana.. Ja jesam pisao po starim trolama,ali nisam bio prvi već 1000 koji je to radio,ali uništiti nešto što je novo. Ma ispostavio bi račun njihovim roditeljima... A,i ovi iz održavanja kad pokušaju da skinu one potpise,samo naprave još gore... :notok: :bash:
 
:o Ja sam tad imao 12 godina :notok: ne kažem da je to bilo ok i stidim se toga,ali sam bar iskren
 
heeh svaka cast na iskrenosti, cenim to ali i ja sam imao 12 pa nisam svrljao po prevozu :)
 
Свака част Нови, још кад би остали били искрени уместо да изигравају "милице" и "душе" које се никада нису потписале у бусу/троли/траму :rolleyes: Ја сам до прошле године жвркао бусеве,али старе наравно :lol: Јер ако се нешто већ распада боље да се ту потпишем него у новом КАФ-у или новој троли :p
 
:D ŠTETA ŠTO NISAM KATOLIK,PA DA SE ISPOVEDAM :vops: Subotom i Nedeljom bi pušatao stare trole da se deca ižive i da svoju "kreativnost" ispolje na starim trolama... :grand: BOKILI : NISI IMAO MARKER ? :kk:
 
Возила највише страдају радним данима. Можда у шпицу треба пуштати "Зијаче" :laugh:
 
NOVI 011":3w19c3vk je napisao(la):
:D ŠTETA ŠTO NISAM KATOLIK,PA DA SE ISPOVEDAM :vops: Subotom i Nedeljom bi pušatao stare trole da se deca ižive i da svoju "kreativnost" ispolje na starim trolama... :grand: BOKILI : NISI IMAO MARKER ? :kk:



Imao sam, samo me nikada nije privlacilo da bilo sta pisem po prevozu :) Jednostavno mi i kao klincu to nije delovalo zanimljivo :violina:
 
Vrh