Šta je novo?

Trolejbusi

Aleksandar pazi sta radis sa tim fotosopom :laugh: izazivas pometnju ovdje :laugh:
 
Sad da vidiš kad :kum: potvrdi da je stvarno postavljena mreža za trole do Vidikovca :laugh:
 
Saznao sam gde je premeštena ta mreža koja je skinuta sa trase do Vidikovca - iskoristili su je da produže liniju 40 kroz celu zvezdarsku šumu, tako da trole od juče direktno ulaze u tu zelenu oazu, i putuju sve do Karaburme :D

trolejbus-bez-vozaca.jpg
 
Aj sad malo zbilje! Zna li neko nesto vise o zglobnim BKMMashima, tj. kad dolaze?
 
Felix55":n5u9q13v je napisao(la):
Saznao sam gde je premeštena ta mreža koja je skinuta sa trase do Vidikovca - iskoristili su je da produže liniju 40 kroz celu zvezdarsku šumu, tako da trole od juče direktno ulaze u tu zelenu oazu, i putuju sve do Karaburme :D

trolejbus-bez-vozaca.jpg

Auuuuuu, ako vas sad Vucko cuje, gotovi ste! :p
 
Sto je najbolje ta trola se skucala u dvoje automobila mog druga koji se bavi popravkom i prodajom kola.Omlatio je tog vozaca koji nije zakocio trolu ko panta pitu :D

Enivej,nema jos tendera za zglobove,verovatno ce ga raspisati pre neke godine u svakom slucaju do izbora ce da urade.Znate pricu.I to ce izgleda isto kupiti GSP od svojih para a ne grad :shok:

Sto se tice trola kroz sumu,to jedino mogu zijace a ne BKM-ovi.Stoga uskoro vam pada i ta ideja u vodu kada iseku i zadnju zijacu,ekolozi nijedni.

Jedino da keca kada restauriraju urade da ide kroz zvezdarsku sumu.Ondak obavezno da bude zelene boje.
 
Jedno pitanje. Kako su se pokazake ove BKM trole za ovih godinu dana... :rolleyes: E,može neki + i za mene treba mi za prosek :D Jutros su trole išle do slavije zbog kvara na kontaktnoj mreži kod Čedine zebre... :notok:
 
NOVI 011":2yneob09 je napisao(la):
Jedno pitanje. Kako su se pokazake ove BKM trole za ovih godinu dana... :rolleyes: E,može neki + i za mene treba mi za prosek :D Jutros su trole išle do slavije zbog kvara na kontaktnoj mreži kod Čedine zebre... :notok:

E ajde sad svi da trazimo pluseve k'o cigani! :lol:

Kume imas neki plusic za mene? Za prosek kume!!!!!!! :D
 
spatiotecte":2ias9ey7 je napisao(la):
NOVI 011":2ias9ey7 je napisao(la):
Jedno pitanje. Kako su se pokazake ove BKM trole za ovih godinu dana... :rolleyes: E,može neki + i za mene treba mi za prosek :D Jutros su trole išle do slavije zbog kvara na kontaktnoj mreži kod Čedine zebre... :notok:

E ajde sad svi da trazimo pluseve k'o cigani! :lol:

Kume imas neki plusic za mene? Za prosek kume!!!!!!! :D
Pu bre dece mi nisam ja tražio pljus za sebe,nego za dete :kk: Evo pljus i za tebe... :grand: Nego kako se pokazao BKM.
 
Nova akcija u okviru Beobuild foruma "plus za plus"

Quote-uj ovaj tekst, daj plus, i dobijas plus za uzvrat kume!

Za srecu Kuuuuuumeeeeeeee! :D
 
:bash: Ostao sam neshvaćen :violina: Ne daju nam da krademo,ne daju nam da živimo :laugh: Ali ako odmah date svoj plus neće te dobiti jedan,ni dva već tri BUS +
 
Ako mi date plus za ovaj post - sreća će vas pratiti mesec dana, a ako date pluseve i na još dva moja posta, sreća će vas pratiti 3 meseca i dobićete novac iz inostranstva
fortune-teller.gif
 
Pitao sam u vezi spadanja trola na novim vozilima i takodje delim Vuckovo iskustvo da se to desava dosta retko od kada su stigli novi BKM. Retko zalazim u 28. ali 19,21,29 koristim redovno a i to je problematicnija trasa nego ova zvezdarska.

Pored toga posle godinu dana mi izgleda da su to sasvim solidna vozila za nase prilike. Bilo je zamerki na racun klima ali izgleda da je to sredjeno. Mene i dalje fascinira brzina istih i zaista je uzivanje provazati se na pravcu njima.

Ono sto mi se ne dopada je sistem ogibljenja novih trolejbusa. Previse je tvrdo i svaka rupa se oseca prilicno bucno. Mozda je to posledica i stanja na nasim ulicama koje vec uzima danak na novim BKM-ovima.


Jedno pitanje, mozda je offtopic ali tice se trase troje*******usa. Koja je svrha Cedine zebre i semafora na tom mestu?
Ajde sto traje enormno dugo sto je uslovljeno sledecom ulicom sa kojom se ukrsta ali sam semafor je potpuno neuskladjen sa sledecim u nizu te ce vas oba zaustaviti.
 
Da, ubrzanje je neverovatno i sa kolikom lakoćom uzvišice savladava. Nekako može da se oseti da se mašina ne muči. To sam očekivao i za novi tramvaj, međutim sav je nešto tunjav sa kretanjem, ne znam. Možda jer još ne znaju da ga voze.
 
Ne verujem da je u pitanju nedostatak snage vec vise povecan oprez samih vozaca. Dok trolejbuse voze bez milosti, a ponekad i previse zustro za moj ukus. Ne mislim tu samo na maksimalnu brzinu vec i na ubrzanja, kocenja promene traka itd.
 
Felix55":3ixnoq1q je napisao(la):
Ako mi date plus za ovaj post - sreća će vas pratiti mesec dana, a ako date pluseve i na još dva moja posta, sreća će vas pratiti 3 meseca i dobićete novac iz inostranstva
fortune-teller.gif
А ако не дате, у року од 24 сата избрисаће вам се све са хард-диска...

Џон Доу није дао плусеве и угинуле су му рибице.
Џек Смит није дао плусеве и пукла му је жица на гитари.
Џејн Кеј није дала плусеве и пашеног њеног брата од мушке тетке се посекао док се бријао...
 
jlaki":2kd7h4ik je napisao(la):
Da, ubrzanje je neverovatno i sa kolikom lakoćom uzvišice savladava. Nekako može da se oseti da se mašina ne muči. To sam očekivao i za novi tramvaj, međutim sav je nešto tunjav sa kretanjem, ne znam. Možda jer još ne znaju da ga voze.
Па како да не буде туњав кад има 50 тона :D Колико су тешке ове троле? :)
 
Nije uposte tunjav, kad ga voze ostrije. Zadnji put kad sam se vozio, u prethodno pomenutoj guzvi, umalo nisam pao. Bas sam pomislio kako su se vozaci privikli pa ih voze kao katice.

P.S. Ocu i ja pluseve! :lol:
 
djordje*******g":sjfii57l je napisao(la):
Jedno pitanje, mozda je offtopic ali tice se trase troje*******usa. Koja je svrha Cedine zebre i semafora na tom mestu? Ajde sto traje enormno dugo sto je uslovljeno sledecom ulicom sa kojom se ukrsta ali sam semafor je potpuno neuskladjen sa sledecim u nizu te ce vas oba zaustaviti.

Vozim se svaki dan od Trga do Slavije i ja sam primetio ovo. Jeste da semafor pali crveno ali zapravo ne usporava saobracaj. Kad trola ide sa Slavije ona prodje raskrsnicu sa Kneza Milosa i uglavnom se zaista i zaustavi kod Chede, za to vreme sledeci semafor (onaj kod skretanja za garazu) takodej drzi crveno a onaj posle njega je zapravo taj koji usporava jer mora da drzi dugo otvoreno skretanje ulevo za one koji od trga Republike voze ka trgu Nikole Pasica.

Jasno je da svaka trola stigne od Chede do Mekdonaldsa cim Chedin semafor otvori zeleno, e sad da li ce da chami kod Chede ili ce da bude max 300m opet zausavljena ispred semafora kod Koemrcijalne banke to i nema uticaja na vreme putovanja jer i ne postoje drugi prilivi saobracaja izmedju ovih par semafora. Slicno je i u suprotnom smeru :grand:
 
Vrh