Šta je novo?

Trolejbusi

Danas sam istom trolom išao i na posao i sa posla (nisam obratio pažnju na garažni broj, linija 21) i klima u delu za putnike je radila. U povratku je, uprkos klimi, bio širom otvoren prozor prekoputa srednjih vrata, pa sam ga (uz sablažnjavanje nekoliko putnika) zatvorio. Sasvim je fino hladilo.
 
Mada je više za temu modernizacija, kad ste počeli o klimi ovde hajd onda .....

Sećate li se TV priloga kako su građani u Budimpešti pristali da se voze sa straim vozilima u ime izgradnje metroa.....

Pristajem da se vozim u vozilima bez klime a ta sredstva da se preusmere na održavanje istih
jer kad smo siroti ,i nema para za održavanje, otkud sad to razbacivanje na klimu , a i za njeno održavanje nece biti para samo omogucujemo da se neko ,,ugradi pri sklapanju posla,,
Bolje da se vozimo ispravnim bezbednim i urednim vozilima (jeftinije trola bez klime),
nego neispravnom i štrokavim i posle pokvarenim klimama
:) živeo stari dobri prozor :)
 
Ima se pqara i za klimu i za održavanje, ali se rasipnički troši novac u preduzeću (verovatno)
 
Јуче су климе радиле на пар возила која су прошла поред мене, као и у оној у којој сам се возио. Види се споља по томе што цури вода са крова преко стакала.
 
stf":26e2p52p je napisao(la):
Јуче су климе радиле на пар возила која су прошла поред мене, као и у оној у којој сам се возио. Види се споља по томе што цури вода са крова преко стакала.

S obzirom na moje iskustvo od prethodnih dana i na ovo što se može pročitati na forumu, ne znači da se u tim trolama koje su prošle pored tebe putnici nisu kuvali, pošto je moguće da je klima radila samo u kabini vozača.
Pre neki dan sam se vozio u troli 29, voda se sliva sa krova preko stakla prilikom svakog kočenja, a u troli sauna - vozač je naime klimu uključio samo u svojoj kabini.
 
ama ljudi što napadate vozače , pa zamislite sebe da vas celo leto sunce prži sa plus + 300 stepeni kroz staklo
svaki dan po po šest i više sati

jesu neki vozači bezobrazni ali vecina je sasvim OK a ima i izuzetno ljubaznih i profesionalnih naročito mlađih
osim toga radi se o ljudima iz operative a operativi bih dao i dve klime i onog sa lepezom što drži hladan sok da mu se nađe

Da može uzeo bih klime onim kancalariskim pacovima i dao operativi . Izbaciti kancalariske pacove u operativu i u održavanje pa će i postojece putničke klime proraditi
 
Pa ne nego nije u redu da je njemu lepo a mi pozadi da se kuvamo, sad sam se vozio trolom i nije radila klima...
 
Ja sam isto primetio da su poceli da ukljucuju klime, medjutim cudna stvar se desava. Veoma blago duva srednje hladan vazduh samo u prednjem delu vozila. Mogu da predpostavim ili da se to desava kada je samo u vozacevoj kabini ukljucen klima uredjaj ili da postoji neka vrsta regulacije jacine. Dakle veoma slabo hladi, gotovo da uopste ne pomaze.. Pre neki dan sam usao u 28 u kojoj je stvarno radila klima. Napolju 35 a unutra ko u frizideru, sto ce reci da moze da ohladi posteno, nego se ocigledno stedi.
 
E pa sada da stede ne paleci klimu :) ne verujem u to. Prosto mislim da je to nahodjenje vozaca i neka njihova slobodna procena, mozda bi trebalo standardizovati to na nivou svih trola posto su istog tipa. Dakle kojim intenzitetom duva i u kojim zonama vozila.
 
247901_115517788537387_100002374997518_158572_137437_n.jpg

na okretnici 29 i 18 medakovic...punto se zakucao u trolu...niko nije povredjen..
 
^^Tupadzija,kolko vidim troli nije nista :)

Djilas je danas potvrdio da ce tokom leta GSP kupiti nove trole to jest 10 do 15 zglobnih BKM-ova da zamene stare trolze :)
 
ma troli cak ni farba nije skinuta..a inace ova trola mi se mnogo svidja,a pritom je mnogo dugacka..izgleda mocno...;D,a zato punto razvaljen,podvukao se pod trolu..imam jos jednu sliku gde se i to vidi...ali nece nesto,bag mi mob...:p
 
Setite se samo Trolzi 90ih pa to jedino tenk moze da osteti. Neunistive su :kk:

Ne verujem da se stedi na klimi, prosto mislim da je to stvar nahodjenja vozaca, verovatno bi trebalo to standardizovati na nivou preduzeca. Kada se pali i koji ce parametri hladjenja biti aktivarinai posto su vozila istog tipa.

Ne bih rekao da je ugradnja klime i njeno odrzavanje preskupa stavka i da zbog toga patimo sa javnim saobracajem. Prosto, to je neminovnost za grad u nasem klimatskom podneblju i guzvi koje su kod nas prisutne. Kod nas je problematicno to sto se vozila slabo odrzavaju i gledajci vozne parkove drugih gradova kratko nam traju sva ta vozila. A skuplje je kupiti novo vozilo nego ulagati u redovno odrzavanje po propisu proizvodjaca.
 
"Treba istaći da od 83 nabavljena trolejbusa, klime u svim vozilima funkcionišu bez problema, kaže generalni direktor GSP "Beograd" Mileta Radojević. "
Izvor: Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/259273/GSP-ugradjuje-klime-u-173-autobusa

Kod nas i očigledna, ogoljena laž može da se saopšti javno, direktno, i bez ikakvih posledica po funkciju koju ta osoba obavlja i po njegovu dalju karijeru...
 
Pa sta je covek rekao lose, klime u svim vozilima funkcionisu, e sad sto se ne pustaju u upotrebu to je drugo. :)
 
bojane87, citiracu ti ono sto nam je Aleksandar ovde preneo:

Александар":36rvk2ra je napisao(la):
Danas, kako bih se uverio koji je razlog što se uključuje samo jedan kompresor klime i to za kabinu vozača i prednji deo, dok je pozadi pakleno, pitao vozača i dobio odgovor da je problem što ako su oba uključuni izbacuje osigurač, te da je to hronično za većinu vozila. Ovo sam već mogao da naslutim, problem kao sa grejanjem, beloruski™ kvalitet :violina:
 
Vrh