Šta je novo?

Trolejbusi

Na gsp forumu rece nikoleta koja radi u gsp-u i kontrolise saobracaj i radnike GSP-a da gsp ima obavezu klimu da ukljucuje samo tokom leta.Dakle da crkavamo do 22 juna.Nece ljudi da trose struju i gorivo na bagru od putnika
 
Zato i kazem da smo neverovatna, birokratizovana zemlja... U uređenoj zemlji bi se klime palile u odnosu na to koja je temperatura napolju tog trenutka, a ne u odnosu na datum na kalendaru... :rolleyes:
 
код нас по закону се на преко 40°C проглашава ванредно стање. а сами знате каква су била лета у Београду, по 40+°C па ником ништа. е иста ти је прича и са климом у бусевима и тролама, баш њих брига што је напољу 30+°C
 
vucko":ao7h7r6s je napisao(la):
Na gsp forumu rece nikoleta koja radi u gsp-u i kontrolise saobracaj i radnike GSP-a da gsp ima obavezu klimu da ukljucuje samo tokom leta.Dakle da crkavamo do 22 juna.Nece ljudi da trose struju i gorivo na bagru od putnika

Kolko sam je shvatio, samo privatnici imaju pravo da ne puštaju klimu do zvaničnog leta, dok GSP mora da pusti i sad u ovom periodu kada je vruće..

možete prijaviti ako klima nije uključena na 011/366-4047 ili mail office@gsp.co.rs.
Ajmo ljudi da počnemo da prijavljujemo :))) inače se nikad neće paliti..
zapamtite samo vreme, i garažni broj vozila i šaljite na mail :)
 
JohnnyLee":96s6fnnk je napisao(la):
код нас по закону се на преко 40°C проглашава ванредно стање. а сами знате каква су била лета у Београду, по 40+°C па ником ништа.
Знамо. Температура 45 степени, а они јаве да је 39. :mad:
 
Felix55":ysezhwb0 je napisao(la):
E stvarno smo neverovatna zemlja... Konačno se nabave nove klimatizovane trole, i kada počnu prve vrućine, vozači klimu u delu za putnike jednostavno ne uključuju, ali zato sebi lepo rashlade kabinu... :bash: :bash: :bash:

Interesuje me kako bi glasilo objašnjenje rukovodstva GSP-a / pogona Dorćol / Sekretarijata za saobraćaj u vezi sa ovim!
I ne treba da uključuju klime kada putnička st*** otvara prozore, ja se jednom vozio klima radi a prozori otvoreni
 
Senke":2nphll6f je napisao(la):
I ne treba da uključuju klime kada putnička st*** otvara prozore, ja se jednom vozio klima radi a prozori otvoreni
Najjednostavnije rečeno; Neobrazovanost.
Banalizujem;
Ako je spoljna temperatura 35 stepeni, a u klimatizovanom vozilu sa zatvorenim prozorima 20, otvaranjem prozora topli vazduh spolja, zagreva unutrašnji i diže mu temperaturu na 30. Ali, kome to da objasniš? A ove što sede i otvaraju prozore baš i zabole, njima vetrić pirka li pirka...
 
Pa kada bi svaki autobus/trolejbus imao uključenu klimu ljudi bi se možda i navikli da ne otvaraju prozore, ovako su ljudi naviknuti da se montiraju pred prozor da im duva zato što od svih koji imaju klimu, klima radi u 3 vozila....
 
Ja u svojim kolima nemam klimu, ali drzim zatvorene prozore da bi drugi vozaci mislili da imam. ;)
 
е због тог отварања прозора треба Икарбус да их све херметички затвори, па да видимо како ће онда да отварају
 
Evo ovo je komandni pult klime u novim trolama, dakle, ništa specijalno. Postoje dva trostepena prekidača, jedan salona, drugi kabine. Prve lampice od ovih 6 ukazuju na to koji kondicioner je uključen.


Međutim u 2008 zatekoh ovu ceduljicu:

"Ne PALITI klimu kabine i salona!"
9k4e3l.jpg
 
Једноставно ово показује да ГСП није дорастао климама, дисплејима и сличним стварима стално срамота како је све тамо остало зацементирано деведесетих. Не раде тахографи, не раде показивачи горива (знамо због чега) а остало и да не набрајам...
 
danas sam se vozio u tri trole, sve tri nove klimatizovane, na linijama 40, 41 i 29, u dve od tri trole je bio ukljucen samo prednji klima uredjaj, fora je da samo vozac sebi moze da ladi yaya, ali bolje i to nego da ne pali klimu uopste
elem, uopste mi nisu jasni proizvodjaci koji isporucuju klimatizovane trolejbuse, autobuse i tramvaje sa prozorima koji se otvaraju
 
Ako bismo svi palaćali porez, država bi bila prosperitetna, ali ako ja imam percepciju da manjina plaća porez, zašto bih i ja?
Eksperimentalno dokazano na vozilu JGPP: Ako su svi otvorili prozore, pa nije 22 nego 30 stepeni unutra, zašto da ne otvorim i ja pa da mi na 30 pirka bar svež vazduh?
 
rokitansky":3rvldyhx je napisao(la):
Ja u svojim kolima nemam klimu, ali drzim zatvorene prozore da bi drugi vozaci mislili da imam. ;)
Nisam mogao da odolim da ti ne dam plusic!!!! Skoro se ovako slatko nisam nasmejao! :lol:
 
Vozio sam se prekjuce trolom i na pocetnoj stanici na studenjaku je jedan zaposleni GSP ispozatvarao sve prozore kako bi se ukljucila klima.. mislim da je to velik deo problema sto ljudi otvaraju prozore, mada mozda i ne bi kada bi usli u fino rashladjeni bus/trolu
 
возио сам се коначно новом тролом. није ништа специјално, нема неке разлике између старих Белкома и ових нових
 
tragac":17pxjeew je napisao(la):
danas sam se vozio u tri trole, sve tri nove klimatizovane, na linijama 40, 41 i 29, u dve od tri trole je bio ukljucen samo prednji klima uredjaj, fora je da samo vozac sebi moze da ladi yaya, ali bolje i to nego da ne pali klimu uopste
elem, uopste mi nisu jasni proizvodjaci koji isporucuju klimatizovane trolejbuse, autobuse i tramvaje sa prozorima koji se otvaraju
Slažem se najbolje rešenje da se prozori koji se otvaraju zaključavaju tj.da na svakom postoji bravica..
 
Ja kad udjem u klimatizovani bus, onako nadrkano pozatvaram sve prozore do kojih mogu da doprem od guzve. :)
Iako nisu svi zatvoreno, opet se oseti razlika. ;)
 
Danas, kako bih se uverio koji je razlog što se uključuje samo jedan kompresor klime i to za kabinu vozača i prednji deo, dok je pozadi pakleno, pitao vozača i dobio odgovor da je problem što ako su oba uključuni izbacuje osigurač, te da je to hronično za većinu vozila. Ovo sam već mogao da naslutim, problekm kao sa grejanjem, beloruski™ kvalitet :violina:
 
Zar nisu sve trole i dalje pod garancijom? Ako je obrazloženje tog vozača tacno, onda je sramno sto je rukovodstvo GSP-a dočeklo početak vrućina a da taj problem i dalje nisu otklonili u saradnji sa proizvođačem... :bash:
 
jedino resenje je da putnici sednu da malo voze trolu i da se menjaju svakih 10 min :lol:
tako se verovatno radi u belorusiji
 
Vrh