Šta je novo?

Trolejbusi

Vozila za rashod se podižu iz mrtvih, ponovo u saobraćaju stare ZiU-9 koje su bile poslate u rashod, a možda u saobraćaju i GB1 :shok::shok::shok: Moguća dva scenarija, prvi, problemi sa novim trolama, drugi, čekaju da pristignu još pa da ih sve puste odjednom :/

Takođe ima i izgleda za osposobljavanje preostalog G&S, pošto je jedan (59) završio na otpadu.

53, nekada
6c6oubl.jpg

@zeka, railserbia.net

http://gspbeograd.iz.rs/forum/viewtopic.php?f=11&t=43&start=60

4qhf1d.jpg
 
Stižu još 4 nova trolejbusa. Sada su na vozu u stanici Novi Beograd.
 
bila je kratka vest u politici da ide u muzej tehnkike kec i da su valjda nesto ovi iz gsp-a uradili sto treba da bi ga premestili tamo sto se tice birokratije.
 
e ljudi a kad ce stici zglobne trole??? voleo bih da ih vidim........

E jel ima neko na forumu ko radi u gspu da ga nazovem da vidm ako moze nekako da me uvede u depo na dorcol da slikam
 
Iz novosti

Nikolić dodaje da je u prestonicu stiglo 12 trolejbusa i da će tokom vikenda doći još tri. Trenutno ih majstori u GSP pripremaju za rad, a očekuje se da će Beograđanima biti na raspolaganju od sredine septembra. Već sledeća tura stiže u oktobru, a do kraja novembra na ulicama glavnog grada naći će se svih 83.
 
Dakle, sledećeg meseca treba stići duplo više trolejbusa (34), ako je ovog pristiglo samo 15. (15+34+34=83) Mislim da je ipak nova godina realniji rok, iako ne znam kakvi su kapaciteti fabrike u Minsku i da li su pored beogradskih trola radili još za neki grad, pa mogu možda povećati proizvodnju.
 
Pretrpani su narudžbama,Beograd,Kijev,St.Petersburg,Kanada.. ;)
 
Sad pogledah, još narudžbi i za Kordobu (Argentina),Tomsk (Rusija), Hrodna (Belorusija), a uskoro i za Krim i Viljnjus (Litvanija)...
 
Izgleda da smo ih naručili na vreme dok ostali gradovi nisu provalili da dobijaju zapadni kvalitet za istočnu cenu tj.za svaku naručenu jedna Trola gratis! ;)
 
Bas pre neki dan vozeci se kroz Cesku prodjoh i kroz Jihlavu...gradic od oko 50 000 ljudi i jako me je iznenadilo da imaju trolejbuse! Bas naleteh na jedan i to Skodin naravno, jako simpaticno tako mali grad i trolice koje se provlace ulicama. Jedan sam uspeo i da slikam iz auta...




btw. ne znam koji je odnos cene i kvaliteta u odnosu na ove iz Belorusije, ali videh u nekim praskim novinama da su Sofiji upravo isporucena 30 Skodina trolejbusa.
 
Sofiju je Škoda Solaris koštala 450.000€ po komadu, nas BKM (koji ima iste motore i tehniku kao ova Škoda) košta 230.000€

P8025598.jpg

Izvor:timonas, scc.

Škoda, Graf&Stift i Ikarus. Ove Graf&Stiftove nismo hteli da uzmemo od Austrije, pa su završili u Bugarskoj i Rumuniji!
 
2012":2nubifmq je napisao(la):
Izgleda da smo ih naručili na vreme dok ostali gradovi nisu provalili da dobijaju zapadni kvalitet za istočnu cenu tj.za svaku naručenu jedna Trola gratis! ;)
Jos jace nego ono sa tenderima.
 
Pa Sofija je imala obavezu da kupije iz Eu dok mi nismo, zato su za veoma sličnu stvar platili duplo između 83 Škodinih i 166 Belkommunmaš ja bih izabrao duplo više vozila naravno ;)
 
Da, sem sto je dizajn, zavrsna obrada i vek upotrebe na strani Skode. Razlika je mizernih 20 godina, kako u estetici, tako i u veku trajanja.

A pogledavsi pazljivije slike enterijera ovih crvenih BKM primetio sam da su boje iste kao i ranije, i to je bas jadno. Imaju ubedljivo najdepresivniji enterijer. Ona oker, narandzasta me tako potseca na neki Kazahstan......
 
Stf,Pa zato su u Sofiji kupili 30 kom.a mi 90. ;) a po mom ukusu Škoda je ružna i više mi liči na autobus..:rolleyes:
 
Vrh