Šta je novo?

Trolejbusi

Evo neke moje nove slike..... nisam dugo bio na forumu......
2nbr71h.jpg

Trolejbus 19
1zlbvbb.jpg
 
Cuburac93":18flwlr5 je napisao(la):
au sad mi je lakse... Pa bilo bi dobro da s renovira...... :dil: :kk:
Kazu da se nema novca da se renovira da bi se izlozio u muzeju,a bacaju pare na sve strane...
 
A ove trole sam slikao sa prozora iz moje srednje skole GSP nalazise u 14 decembru tj. sad se zove cara nikolaja...
bia5hh.jpg

Trolejbus 22
v4os3b.jpg

Trolejbus 29
hwibr6.jpg

I opet 29
Nisam bas nesto mnogo aktivan...Posto sam cekao da se skola zavrsi pa da sad mogu da se odmorim i bacim na slikaje trolejbusa,tramvaja,autobusa....
 
Ma sta bre nemaju novca...... Stekare jedne najobicnije...... mogu barem da ga ofarbaju u crvenu boju i poprave sedista i tako to......
 
GSP je jedino gradsko preduzeće gde bih uveo prinudnu upravu,tu sve mora da se pirvede Evropskim normama pa makar doveli Nemca ili Švajcarca za direktora,zipa nije to loša ideja ;)
 
Da se ne lazemo,sva gradska preduzeca su za prinudnu upravu,samo je gsp beograd najocigledniji.
 
Pa za razliku od GSP ostala su u +,tako kaže poslednji izveštaj.
 
Pa ne radi se samo o novcu.Ipak je ovo drzavna firma pa faktor zadovoljstva korisnika uslugama i slicne stavke moraju da imaju vrednost pored novca.Da je privatna firma samo kolko novca si utero gazdi na racun i vozi misko :)
 
Најстарији тролејбус чека музејску комисију
Грађанска иницијатива да се „кец” сачува као део историје јавног саобраћаја зачета је после текста у нашем листу о „пензионисању” овог највремешнијег возила ГСП-а

Следи процена да ли је „јединица” културно добро (Фото Д. Ћирков)
На адресу Градског саобраћајног предузећа и Музеја науке и технике стигла је петиција грађана којом се тражи да се као експонат сачува најстарији градски тролејбус са ознаком „1”, који је 17. маја, после 31 године рада, повучен са улице.

Грађанска иницијатива да се „кец” сачува као део историје јавног саобраћаја зачета је после текста у нашем листу о „пензионисању” овог највремешнијег возила ГСП-а.

– Одлучено је да „јединица” не иде у старо гвожђе, а о њеној даљој судбини одлучиће комисија Музеја науке и технике – кажу у Градском саобраћајном предузећу.

Ова тврдња охрабрила је шездесет четворо потписника петиције и оснажила њихова очекивања да ће возило које је од 1979. године превозило Београђане постати музејски експонат.

–Да је најстарији тролејбус у граду пензионисан и да се налази у погону Дорћол, сазнали смо из „Политике” и одмах смо ступили у контакт са надлежнима у Градском саобраћајном предузећу – каже Сања Зимонић, директорка Музеја науке и технике. Према њеним речима, ускоро ће бити формирана комисија која ће утврдити да ли се возило може сматрати културним добром. Ако мишљење буде позитивно,

створили би се услови да се тролејбус из погона Дорћол пресели међу експонате Музеју науке и технике.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Najstariji-trolejbus-ceka-muzejsku-komisiju.sr.html
 
Jat je drzavno preduzece a gsp gradsko ;)

sa gsp foruma-

1_rashod.jpg


-Novim saznanjima koje sam dobio ovih dana obaveštavam vas da su nadležni iz GSP-a i Muzeja na godišnjem odmoru,dobili smo obećanje da će Stručna komisija Muzeja obaviti pregled vozila početkom Jula kako bi utvrdili da li je i zašto ,,kec,, bitan za Kulturno nasleđe Beograda,tvrde da će uzeti i naš dosadašnji rad u obzir,ono što je važno jeste da je stigla naredba da se sa keca više ne skidaju delovi što možete videti na ovoj sličici koju sam snimio juče.
-Jutros sam dobio pismo putem e-maila od Gospođe Slavice Stevanović Menadžera za odnose sa Javnošću GSP Beograd u kojem GSP izražava zadovoljstvo našom akcijom i zalaganjem i da daju punu podršku u pregovorima sa Muzejom i želju da se kec sačuva kao deo istorije Beograda,dali su jasnu garanciju da je kec trenutno pod zaštitom GSP-a i da se neće seći do dolaska najavljene komisije.
Uveravaju da treba da prođe proces rashodovanja i odjave iz voznog parka pa procedura prebacivanja na plac Muzeja gde će se obaviti sve potrebne analize.
Mislim da smo načinili ogroman korak napred.
 
Ekstra.......to je dobro sto keca nece da seku.... :D :D :D

I super ce biti da kec bude deo istorije beograda :gobb: :gobb: :kk: :D
 
@kingmanowar,a ti si JAT dodelio gradu? :D u tom slučaju sigurno bi bio profitabilan ;)
 
Nisam ja slikao - ne idem ja u ove zmijinjake :) Pozajmljeno odnekud, ne znam vise odakle...
 
E ljudi ovo sam malo pre slikao
Evo 22A koji ide od slavije do krusevacke jeste da je malo mutna slika
2zdtb28.jpg

Evo 29A ide od Medaka do slavije e ova slika mi je lepo ispala
2zgg9lf.jpg

Evo skretnice kod omladinskog stadiona
15hh3z6.jpg

E da li neko zna sto je uklonjena skretnica gde se 21 prikljucuje ostalim linijama ka studenskom
ru9v81.jpg

A evo isto dole kod raskrsnice gde ide 21
nh1apl.jpg

A evo nove skretnice kod sumice tu se rastaju 29 i 19
212xt34.jpg
 
Vrh