Šta je novo?

Trolejbusi

Da je bar ovakva kolor šema, ako su već hteli da bude narandžasta.
m82tyh.jpg


Ali, dobićemo mi ovako nešto, to je sigurno
2akfriq.jpg
 
bilo bi u fulu da su tako obojene (1 slika)

E amm8990 jel znas kako da sa kompa postavim na forum :cool:
 
Cuburac93":2o2vi4xb je napisao(la):
ovo sam danas slikao
tipican dan na slaviji pokvarene trole ZIU 9
Zastoj je verovatno zato što su trole danas koristile Slaviju kao glavni, početni, terminus zbog odražvanja maratona. Juče su odvezli trolejbuse na Medaković, odakle su danas krenuli.
• линије бр. 19, 21, 22, 29 и 31 ће радити на потезу Трг Славија - спољни терминуси (од првих јутарњих полазака до 19.00 часова).
http://gsp.rs/promena_rezima1.htm#maraton
 
Kako ruzno i drecavo trolejbusi izgledaju u ovoj boji :bash: , a jos kad se isprljaju, nemam reci koliko ruzno. Da li moze nesto da se ucini da se apeluje na nekoga (ko ocigledno nema ukus) da ih ne farbaju u ovu odvratnu boju?
 
znam.... nego ona maz kockasta se pokvarila....
izađe vozac iz nje i kaze da je drzao levi retrovizor ceo put do slavije pa je spustio stapove pa je se zamenio sa kolegom koji je vozio ZIU 9
on polako krene pa mu nestane struje u troli zato sto j stao na skretnici pa je morao desi stap da stavi na drugu zicu.

Ja se smorio pa krenuo pesaka kuci krenuo da prolazim pored hotela slavija pa bacim pogled na trolu vidim sad ZIU 9 spustila stapove....
zato ja kazem da su krsevi nema veze zbog maratona posto sam trcao svih 5km znaci dusu sam istrcao.....

E da li znas kad ce da produze trolejbuske linije to su obecali ja mislim pre 2 godine
ja bi voleo da se nekako apeluje na produzetak linija da bi smanjili manje autobusa na određenim linija sad cu da vam pokazem semu produzetka linija
Mozda ste videli
:gobb: :pob:
 
2012 je u pravu. Trola zahteva da asfalt bude kao staklo a po ovim nasim rupama bi se i Mercedes raspao a kamoli Belkomunmas
 
Cuburac,da ne bi double postovao koristi izmeni ili edit post dole desno :)
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TDHfx0iCa7s[/video]

Ne razumem sto ovako varnice klizaci???:|
 
Super light show :lol: bilo nedavno na STB da je Beograd put ili srodna firma napravili slivnike tj,betonske šahtove sa specijalnim duplim armaturnim ojačanjem koji ne propadaju u zemlju barem 5 god.od ugradnje ,a koje će ugraditi u rekonstruisani Bulevar,znači može se i to konačno urediti sa propadanjem slivnika tj.šahtova na trasama gde prolazi javni prevoz,a ja im preporučujem da odamah krenu sa ugrađivanjem u trase gde prolaze trole kao prioritet :kafa:
 
2012":13rt1744 je napisao(la):
Super light show :lol: bilo nedavno na STB da je Beograd put ili srodna firma napravili slivnike tj,betonske šahtove sa specijalnim duplim armaturnim ojačanjem koji ne propadaju u zemlju barem 5 god.od ugradnje ,a koje će ugraditi u rekonstruisani Bulevar,znači može se i to konačno urediti sa propadanjem slivnika tj.šahtova na trasama gde prolazi javni prevoz,a ja im preporučujem da odamah krenu sa ugrađivanjem u trase gde prolaze trole kao prioritet :kafa:
Zar te betonske nisu smislili da bi zamenili metalne, jer betonski ne mogu da se prodaju kao sekundarna sirovina! Ja tako cuo, ali ako imaju spospobnost da duze trpe teret, eto duple koristi! :kk:
Mislim da nema svrhe menjati slivnike bez potpune rekonstrukcije ulica, jer je izmedju ostalog, problem u dotrajaloj putnoj podlozi, drenazi, itd.....
 
Vec stavljaju te sahtove u bulevaru,dok slivnike nisu dirali jer ih nema
 
E sto bi bilo dobro da kad rekonstruisu bulevar bilo bi u fulu da idu trole na primer: mogle bi da idu od studenskog trga da ustanicke......
Posto ce sine biti na sredini........
samo da imam neki program da mogu to da uradim neku 3D animaciju da se vidi da mogu trole kroz bulevar.......
Jel zna neko za neki program pomocu koga mogu da napravim animaciju trolejbusa koje idu kreuz bulevar
 
Cuburac93":16xep7f2 je napisao(la):
Ne razumem sto ovako varnice klizaci???:|
Zbog leda na žicama, dešavalo se to i u Beogradu kada padne ledena kiša ili zimi ako poraniš u jutarnjim satima možeš da vidiš isti prizor :)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=eEbThmhatTM[/video]

Ovde imate video o problemima Vankuvera, novi trolejbusi su trebali biti pouzdaniji, ali jednostavno kada se žica zamrzne detektuju kao problem sa napajanjem i spuštaju motke..

[video]http://www.youtube.com/watch?v=9tFmAsySenI[/video]

Možda su zato na zadnjem tenderu odlučili kupiti Trolzu
nx1gxx.png
 
Cuburac93":dcyoa1w1 je napisao(la):
Ja se nezalim na noskopodne trole.

Ali ove ziu 9 su znaci katastrofe svi sami krsevi
Колико су маторе и како се одржавају, још су и добре.
amm8990":dcyoa1w1 je napisao(la):
Možda su zato na zadnjem tenderu odlučili kupiti Trolzu
Па наравно, Рус кад направи, то ради од -50 до +50! :lol:
 
Cuburac93,da za Bulevar bi trole bile sjajne i onda bi centar i širi centar mogli da pređu na el.napajnje sa tramvajima i trolama pre svega zbog ekologije,a busevi bi mogli ići na eko gas.. :kk: a ovo za Vankuver trole ,lepo rekoh ja da istočno Evropske zemlje imaju tradiciju u proizvodnji el.vozila,pa pored Ruskih trola Kanadom i Amerikom krstare i Češki tramvaji i Metro vozila
 
.. super je sve to, ali praviti trole uz liniju metroa ili čega god, a preskakati mesta koja su već dušu dala za trole i na kojima treba samo malo produžiti neke linije da bi se uklopila kako treba..

BTW, ovo je pitanje za dve teme, hoće li se do Prokop stanice trolejbusom dolaziti do Ruda, ili ima šanse da se okretnica 34 pretvori u trolejbusku, i uz produžavanje mreže od 300-400 metara naprave mogućnosti za nove linije? Naročito bitno imajući u vidu da će dobar deo grada s te strane biti bez direktne zgodne veze do metroa.. a još bi i linija 34 postala suvišna, pošto trole svakako idu duž Kneza Miloša..
 
Sto se tise linije 34, ona bi se trebala preusmeriti na Slaviju, kada se izgradi nadvoznjak preko autoputa koji povezuje Deligradsku sa njenom okretnicom. Naravno, i ja sam za to da ona bude trolejbuska. Bila bi to linija Prokop-Slavija, misli da nema potrebe da se zavlaci dalje u centar, jer bi napravila dodatnu guzvu, zbog velikog broja linija koje prolaze kroz Kralja Milana.
 
Zasto bi trole isle Bulevarom ako vec idu tramvaji? Sto se mene tice i sve autobuse proterati s Bulevara...
 
Trole u bulevaru? :lol: Upisat cu se od smeha da izvines,jedino sto mogu zamisliti je sinski saobracaj kroz isti,i da oteraju ovde nesretne 79ice 46ice i ostala cuda
 
Vrh