Šta je novo?

Trolejbusi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647610#p647610:26dt2ho7 je napisao(la):
Dart » 11 Aug 2019 04:32 pm[/url]":26dt2ho7]Care GSP ima angažovano privatno obezbeđenje (isto to što je i bankama), a imaju i svoje zaposlene zadužene za bezbednost. Jednostavno ako neko želi da uradi nešto on će to i uraditi, nema te procedure koja će te zaštiti. Jedino stroga kaznena politika može obezhrabiti takve pokušaje.
Da je neko normalno vreme i da ti klinci imaju i gram mozga uopšte ne bi bilo ni potrebno obezbeđenje.
Pa GSP nema proceduru da zaštiti trolejbuse. Banka ima proceduru da zaštiti klijente i zaposlene u tom slučaju. Nijedna banka ne štiti svoju novčanu imovinu zato što je ona osigurana, nego svim procedurama štiti važnije, ljudski život. U većini slučajeva se "pusti" pljačka. GSP ne može da se poredi sa ovim, što si ti prvobitno hteo da ih porediš, kao dešavaju se pljačke u velikim bankama, pa je onda okej i ovo sa GSPom da ne mogu da zaštite vozila. Mogu da ih zaštite i to vrlo lako. Izuzevši ovu trenutnu situaciju zbog radova i "noćenja" trola na okretnicama, GSP je parkirao vozila van garaže, u njihovoj okolini. I eto, lagano su im žvrljali ta vozila, toliko o takvom obezbeđenju. Ako nije efikasno, menadžment rešava taj problem tako što će da ga menja. Da postoji protokol, može da bude da je obezbeđenje u dužnosti da pozove policiju. Ako sagledamo sada ovo što su na okretnicama parkirane trole, onda može da se napravi ista stvar. Neefikasno obezbeđenje, menadžment traži novo rešenje, unapređuje. Naprave saradnju sa policijom, kojoj bi ovo sigurno bila najbolje prilika da nešto urade povodom ovih vandala.
Ne razumem kako nekima nije jasno kako stvari funkcionišu. Ako imaš temperaturu, kašalj, vrtoglavicu, stomačne probleme, nećeš da sediš kući i da čekaš da to prođe, da kriviš nešto što postoji i što ti je donelo te neprilike i da se nadaš da se to neće desiti nikada više zato što će bolest da nauči da ne bude bolest. Ne, nego ćeš da odeš kod lekara, koji će da ti pomogne i da savete, lekove, preglede, šta god, i da ćeš rešiti problem. To je protokol, menadžment sopstvenog tela i života. Ne možeš da se nadaš da će ti klinci koji crtaju grafite i uništavaju imovinu, da se jednog dana probude i kažu sebi "Jao kako je to bezobrazno od mene, od sada neću više nikada" i da odjednom nikada više neće biti sličnih klinaca. Ne, nego ćeš da štitiš sopstvenu imovinu na sve moguće načine, da se prilagođavaš objektivnim faktorima, u datom vremenu i u budućnosti. I postoji milion načina za to, ali GSP očigledno zabole za to.
 
Pa 95% građana ovog grada nema garažu niti bilo kakvu proceduru. Da li to znači da svi mi mora da strepimo od nekih klinja sa sprejevima i da anaguzejmo 0-24h privatno obezbeđenje ispred zgrade ?
Jednostavno u startu treba demotivisati destruktivno ponašanje visokim kaznama i nikome to neće ni pasti na pamet.
Naravno da neće sami promeniti ponašanje, ali kad ih smetis u sobu sa 12 narkomana na nekoliko meseci vrlo brzo menjaju mišljenje. Ako ni to ne popravi, hoće faktura za farbanje kad stigne na naplatu...
 
Питање је да ли су и сами графитери наркомани.
Што се тиче обезбеђења, њима су руке везане. Немају право да приводе нити да примењују физичку силу, а графитери их се не плаше што се да видети из снимка који сам окачио. Иста екипица је изграфитирала и полицијски Пежо испред станице. Шта даље да причамо?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647663#p647663:3h2vkx9v je napisao(la):
Dart » 11 Aug 2019 07:20 pm[/url]":3h2vkx9v]Pa 95% građana ovog grada nema garažu niti bilo kakvu proceduru. Da li to znači da svi mi mora da strepimo od nekih klinja sa sprejevima i da anaguzejmo 0-24h privatno obezbeđenje ispred zgrade ?
Jednostavno u startu treba demotivisati destruktivno ponašanje visokim kaznama i nikome to neće ni pasti na pamet.
Naravno da neće sami promeniti ponašanje, ali kad ih smetis u sobu sa 12 narkomana na nekoliko meseci vrlo brzo menjaju mišljenje. Ako ni to ne popravi, hoće faktura za farbanje kad stigne na naplatu...
Ja lepo rekoh, GSP može da traži asistenciju nadležnih službi. Ako imaju ovakvih problema, koje ne mogu da spreče i predstavlja im veliki trošak, onda menadžment treba da smisli način kojim će da sarađuje sa nadležnima. Ako je to pooštravanje zakona, povećanje kazni, šta god, onda tako treba da reaguje. Ovako ćute, puštaju da im se uništava imovina. Milion načina za rešavanje problema. Ali GSP ne bi ništa da uradi povodom toga.
Za to što toliko ljudi nema pristup garažama i zaštiti sopstvenih vozila, ne bih da komentarišem. Nisam u takvoj prilici da bih znao kako se oni osećaju. Ne vidim razlog da neko žvrlja nečija privatna kola. Pretpostavljam da razmišljaju tako da su ta kola "nečija", a da su trole, tramvaji i autobusi "naši". Kao što ljudi bacaju opuške po ulici i slično, jer je to "naše" pa će neko da brine o tome, ali zato u svom ili tuđem dvorištu nikako.
Poenta cele moje priče je da GSP ne radi ništa povodom ovoga. Naravno da osuđujem takav vandalizam i uništavanje, ali osuđujem i GSP što se ne brine za naša vozila, iako na raspolaganju ima toliko načina da spreči to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647670#p647670:17oax9hx je napisao(la):
Дошљак » Ned Avg 11, 2019 7:43 pm[/url]":17oax9hx]Питање је да ли су и сами графитери наркомани.
Што се тиче обезбеђења, њима су руке везане. Немају право да приводе нити да примењују физичку силу, а графитери их се не плаше што се да видети из снимка који сам окачио. Иста екипица је изграфитирала и полицијски Пежо испред станице. Шта даље да причамо?
Kakvi narkomani. To su tipični zavisnici. A svi vrlo dobro znamo da danas postoji mali milion raznoraznih zavisnosti , a ne samo narkomani , pušači , alkoholičari...
 
Па кад наши колониални управитељи штите тај друштвени талог, вероватно за постизање тоталне дизгеније.
 
Na internetu postoje brojni resursi i materijali koji dokazuju da je (divlje) grafitiranje jedna vrsta zavisnosti. Od naučnih studija pa sve do intervjua i tekstova koje su davali i pisali grafiteri u kojima sami priznaju da su zavisnici od toga i da im je to (divlje grafitiranje) donelo mnogo štete.

Ideje da divlje i neovlašćeno grafitiranje treba da bude prihvatljivo i tolerisano je poput ideje da kleptomanija treba da bude normalna. Jer eto kao što jedan vidi čistu fasadu ili lim i ne može da obuzda nagon da ih išara, tako ovaj drugi može da kaže da ne može da vidi neku stvar a da je ne ukrade. A realno i jedno i drugo su impulsivna maliciozna ponašanja. Samo što se u zadnje vreme forsira ta neka ideja da je jedno nedopustivo jer nanosiš bol i štetu drugoj osobi, a ovo drugo je šatro ok, ko veli vrsta umetnosti. A to što nanosi materijalnu štetu, pa i štetu imidžu zajednice, to nikom ništa...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647364#p647364:1a7rb3ui je napisao(la):
Somi303 » Sub Avg 10, 2019 7:38 pm[/url]":1a7rb3ui]Морао бих да се оградим од овога због Гагиног пендрека ( :mrgreen: ) и уједно поздравим особу која је то урадила 8) :vops:
Somi303 BKM321 by Somi303, on Flickr
Somi303 BKM321 by Somi303, on Flickr
Bruka, sramota i primitivizam! Ne mogu da razumem da ovo neko moze nazvati umetnoscu?!? Administratori bi trebalo da reaguju, posto je ovo javno promovisanje krsenja zakona. Misljenje je jedno, ali promovisanje unistavanja imovine, koja pripada svima nama je nedopustivo! Zivimo u drzavi u kojoj se sve raspada i jako malo imamo, pa se nadje neka neizivljena osoba koja unistava i to malo sto imamo! Lepo treba pametnjakovicima koji su pocinili ovo zlodelo napisati novcanu kaznu od par hiljada evra, i u Padinsku Skelu da kopaju krompir mesec dana pa da vidimo da li ce im pasti na pamet ikada u zivotu ovo!

Moze sad neko da kaze, vidi ovog moralise itd., ali dok ih ne osine kazna od 10.000€, nece ti prestati! Sto je najgore, uglavnom takvi ljudi se zale kako je sve lose, a prvi stvaraju takvu klimu u drustvu i izmedju ostalog sabotiraju svaki pokusaj da bude bolje. Mnogi trolejbusi su ako se dobro secam, bili skoro ofarbani i skinuli su im reklame, ali i to nema veze pa i da nisu skoro farbani ovo je bruka.. :bash:
 
Шта да причамо кад на ју тјубу има десетине снимака како шарају град. Окачио сам снимак где иначе "туриста" из Чешке, са потписом Marco шара све живо, Бранков мост, зграде, полицијски ауто пред станицом, трамвај са путницима, аутобус на окретници пред чуварима. Има и други снимак, где се ноћу пењу на скеле и шарају неку зграду у Васиној. И наравно, брдо снимака где шарају БГ воз на станицама и у депоу. Све то поромовише њихов рад и популарише их. А тек да видите коментаре. На сваку критику хулиганства крећу највулгарније претње.
 
Не могу да верујем који ниво најгорег, најнижег
и најцрњег примитивизма исказују те безвредне, бескорисне штеточине не само на овим сиротим тролејбусима него и свуда другде по граду. Немам шта да кажем осим да живим у нади да ће доћи време када ће се том олошу и људском отпаду једног дана стати на пут. Ово је крајње језиво и свако нормалан би требало да буде резигниран на ово примитивно иживљавање над целим градом.
Исто важи и за откуп лаптопова, молерај, селидбе, и остало ђубре и смеће и отпад којим неколицина неотесаних простака дословно дави ли дави читав град. Град који би без те неколицине простака и неотесаних примитиваца могао да комотно парира свакој централно и западноевропској престоници.
 
Trenutno se menja kompletna mreža i skretnice na Studentskom trgu, pohvalno je što ćemo imati novu mrežu od Terazija skroz do okretnice.

izvor: gspbeograd.net
 
Menjali su mrežu i na Medakoviću pre oko mesec dva...
 
Od sutra na liniji 40 autobusi, a na linijama 19 i 21 trole, do Slavije, verovatno i na 22
 
Somi303, prenesi drugaru da ga je moj poznanik video dok je šarao trolu na okretnici u Jerkoviću. . Ne opravdavam nasilje, samo bi naterao tvog drugara ili tebe da četkicom za zube skinete farbu i platite novo farbanje vozila. Idi tako farbaj komšiji auto ako smeš.
 
Поздравља он тебе и твог познаника и каже да га заболе конзерва за то што га је видео :wink:
Што се тиче насиља, пробај да ме натераш да чистим четкицом кад си тако јак и паметан, @Gospodar ти би требало да знаш да мотка има два краја. Јел може тако? То је језик који ви разумете? Правац полицијска станица па изнесите органима реда шта имате, будите од користи по друштво.
 
Pandure boli uvo da pređu s druge strane ulice da navataju ove što zapišavaju oko Tanjuga, a kamoli trolejbuse na Banjici. Tako da toliko o tom argumentu.

Nego, ozbiljno sad, jesi pitao ikad neke od tih likova koliko para i vremena mesečno troše na sprejeve i šaranje? :D

Mislim uvek mi je bila fascinantna ta endemska vrsta ''profesionalni grafiter''. Ajde kod onih profesija ''vođa navijača'' mogu da razumem rezon iza toga. Malo reketiraš, malo diluješ, malo dobiješ subvencije od države za izazivanje nereda i/ili političke incidente... Može tu svašta da se nauči i zaradi. Ali ovo ''profesionalni svinjator zidova i tuđe imovine'' što o svom trošku nabavlja rekvizite i organizuje akcije... to mi nikad nije bilo jasno. :lol:
 
Не јер се не крећем тим круговима, нити познајем такве људе. Мој сарказам и лоше схватање истог на бб су од мене створили вандала и графитера, што је мени јако занимљиво јер волим да иритирам људе овде јер не схватају колико су глупи, част изузецима :D
 
Pa ispravi me ako grešim, ali zar nisi ti sam još ranije kačio slike raznih grafita i vandalizama - ne samo na ovoj temi nego i na drugim - i predstavljao to kao nešto kul, i kao nešto što podržavaš? Meni je to još tada bilo apsurdno. I na stranu sad emocije, nekoliko puta sam se objektivno ozbiljno zapitao kako neko može istovremeno da bude ljubitelj gradskog prevoza, pa i grada, a da mu se dopada divlje grafitiranje i vandalizam? (Znači ne murali i ono kao kod NISovog zida nego divlje akcije i šaranje)
Kažem - ispravi me ako grešim...
 
Somi303":e2n0d2uo je napisao(la):
Не јер се не крећем тим круговима, нити познајем такве људе. Мој сарказам и лоше схватање истог на бб су од мене створили вандала и графитера, што је мени јако занимљиво јер волим да иритирам људе овде јер не схватају колико су глупи, част изузецима :D

Zašto si se onda žalio novinarima na policijsku brutalnost kada su ti uhapsili drugara koji je žvrljao tramvaj pre par godina ?
 
A što se tiče trolovanja radi trolovanja... da, to ume da bude fina razonoda mada ne menja činjenicu da je na kraju besmislena i beskorisna.
Evo ja sad mogu da odem na temu Beograd na vodi i napišem kako volim sve kod tog projekta i pokrenem novu lavinu svađa i prepucavanja. I dobro, smejaću se možda sveukupno 10 minuta i to je to... вау... хау фани, хау ентертејнинг...

Više se ismejem za 6 minuta kad na Youtubu odgledam kako su 4chan-ovci trolovali Šaju LeBafa tokom Trampove kampanje nego da smišljam provokatorske postove, obilazim forum 6 sati da čitam kako se članovi nerviraju zbog grafita... Al dobro, ajd kao, svako valja ima svoju zabavu i gušt...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651707#p651707:ej4mwhei je napisao(la):
Somi303 » 22 Aug 2019, 19:03[/url]":ej4mwhei]Правац полицијска станица па изнесите органима реда шта имате, будите од користи по друштво.
Niko ne prijavljuje, a vandalizam eskalira. To je problem.
 
Odakle vam argument da niko ne prijavljuje? Šta, niste videli na ovoj temi da je bilo napisao ''pozvao sam policiju i rekao im za to i to što sam video'' pa ste na osnovu toga zaključili da niko ne prijavljuje? I da je to uzrok raspada i vandalizma?

To ne dokazuje apsolutno ništa. Prvo, zato što to što neko ne deli sve svoje akcije na forumu ne znači da ne radi ništa po tom pitanju. Ja sam nekoliko puta zvao GSP i DJP da im kažem da im neka vozila preskaču stanice, da su im se pokvarila nasred kolovoza (a da oni pritom pojma nemaju o tome) ili da im vozila čine prekršaje. I šta sad, zato što nisam to ovde delio sa vama to znači da niko ništa ne radi? I da su obični ljudi krivi što 200 psihijatrijskih slučajeva proživljava detinsjtvo i šaraju sve čega se dovate? Ma nije nego.

Obiđite druge teme po forumu pa ćete videti koliko se ljudi trude na sve načine i koliko prijavljuju sve i svašta. Teme ''Bahato parkiranje'', ''Ko im ovo dozvoli'', ''prijave gradskim službama'', ''Trotoari'', ''Obnova ulica''... NA forumu ima puno ljudi koji samo čitaju i pišu, ali isto tako ima i jako puno ljudi koji doprinose boljitku svoje zajednice svojim delima i zalaganjima. Na ovaj ili onaj način.

Ali ne izostaju (re)akcije zato što ljudi ne prijavljuju dovoljno nego zato što nadležne i odgovorne zabole uvo da reaguju. Kao što rekoh, ako kod zgrade Tanjuga, koja je sad između ostalog i ispostave policijske stanice Stari Grad, imate svinjarije, i niko ništa ne radi po tom pitanju... odakle vam osnova da za usvinjene trole krivite obične ljude što ne prijavljuju dovoljno? ŠTa, treba 1/3 građana svake noći da patrolira ulicama sa voki tokijima i kamerama i slika i beleži divljake zato što nekolicina trutina iz MUPa, Komunalne i FTO neće da rade svoj posao? Ma nije nego...
 
Dart":9r0sxajj je napisao(la):
Zašto si se onda žalio novinama na policijsku brutalnost kada su ti uhapsili drugara koji je žvrljao tramvaj pre par godina ?
Где сам се ја то жалио и коме? Видим да си се опасно закачио за тај догађај, сигурно си неки од пандура са снимка.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651721#p651721:9r0sxajj je napisao(la):
Bender Rodriguez » 22 Авг 2019 06:40 pm[/url]":9r0sxajj]Pa ispravi me ako grešim, ali zar nisi ti sam još ranije kačio slike raznih grafita i vandalizama - ne samo na ovoj temi nego i na drugim - i predstavljao to kao nešto kul, i kao nešto što podržavaš? Meni je to još tada bilo apsurdno. I na stranu sad emocije, nekoliko puta sam se objektivno ozbiljno zapitao kako neko može istovremeno da bude ljubitelj gradskog prevoza, pa i grada, a da mu se dopada divlje grafitiranje i vandalizam? (Znači ne murali i ono kao kod NISovog zida nego divlje akcije i šaranje)
Kažem - ispravi me ako grešim...
Мени су графити кул јер разбијају монотонију у овом граду и његовом превозу, уносе боју у исти. Где год да се окренем све је сиво и црно, мени депресивно. Када би неко одржавао те тролејбусе или генерално инфраструктуру по граду вероватно не бих имао такав став. Лепше ми је да видим рвр са графитом него чисти рвр чија се боја не види јер није опран од како је ремонтован.

Bender Rodriguez":9r0sxajj je napisao(la):
A što se tiče trolovanja radi trolovanja... da, to ume da bude fina razonoda mada ne menja činjenicu da je na kraju besmislena i beskorisna.
Evo ja sad mogu da odem na temu Beograd na vodi i napišem kako volim sve kod tog projekta i pokrenem novu lavinu svađa i prepucavanja. I dobro, smejaću se možda sveukupno 10 minuta i to je to... вау... хау фани, хау ентертејнинг...

Više se ismejem za 6 minuta kad na Youtubu odgledam kako su 4chan-ovci trolovali Šaju LeBafa tokom Trampove kampanje nego da smišljam provokatorske postove, obilazim forum 6 sati da čitam kako se članovi nerviraju zbog grafita... Al dobro, ajd kao, svako valja ima svoju zabavu i gušt...

вери вау, сач фани, ради шта хоћеш на нету, твоја ствар :wink:
 
Vrh