Šta je novo?

Trolejbusi

Pominje se da bi na pomenutom tenderu mogao da učestvuje švajcarski HESS (koji pravi zaista odlične trole, između ostalog i najveći trolejbus na svetu, dvozglobni koji vozi u Cirihu) u saradnji sa domaćim FAPom.
 
Kolika trola :shok: sad sam malo pregledao njihov sajt.sve to izgleda lepo u odnosu na danasnje stanje ... sta je sa drugim proizvodjacima ?
 
Sva sreća pa nama taj dvozglobni nije potreban.

Od sadašnjeg voznog parka se glat može zadržati bar 50-ak komada, pod pretpostavkom da niskopodni BKM-ovi ne mreju pre garažnog broja 1.

U tom smislu mi je zanimljiva ova decidna cifra od 83. Kako li sračunaše?
 
hehe, baš me zanima kako bi takva dvozglobna dva'esosmica skrenula iz Takovske u Lole Ribara???
 
@mastercat:

Nešto ispod 120 (krajem 2008. bilo 125, ali je ponešto rashodovano ove godine). U saobraćaju je oko 100 u špicu (mnoge linije imaju šihte) i ne postoji realna potreba za povećanjem tog broja.
 
Super,znaci 4/5 ce da promene :kk:
Odusevljen sam beloruskim trolama koje su malo duze nego ove druge,iznutra su nekom tkaninom presvucene i ne cuje se drndanje kao ovi stariji modeli vec "prede"(slicno tesla roadsteru).Mislim da jedna radi na liniji 40 mada je ne videh duze vreme.
 
Do sada se pričalo da će se kupovati samo solaći (po planiranom broju to deluje realno), što znači da bi sve zglobne 24 (i one dve G&S kol'ko još budu poživele) ostale u saobraćaju. One su redovnjaci, što bi u prevodu značilo da će novih trola biti i viška. Tu je još 10 novih solo niskopodnih BKM-ova. Razumna cifra je bila plafon 70. Ne valja se razbacivati.

Edit: ukupan broj trola dnevno u saobraćaju je 97.
 
Mozda bude nesto ovako... :D

IV generacija beloruskih trola Belkommunmash

AKCM-420

800px-AKCM-420_in_Minsk_-_04.jpg


Zadnji deo trole mi je skor OK, ali ovaj prednji gde je vozac :D :D :D


III generaciju ovih trola je ova iz BGa:

AKSM-321

Beo_trolejbus_00.jpg
 
Moguce je da mi se cini ali imam utisak da ova nova neobicna trola ima manji kapacitet od starije narandzaste
 
Sad sam skontao zasto mi je cudam... da nema tockove rekao bih da je tramvaj :D
 
Fenomenalno!Stvarno izgleda manji u odnosu na ove nase sto imamo trenutno.Meni lici na neka malo veca kola iz NFS-a sa tom sexy bordo bojom i nevernovatnom refleksijom.
 
tbus7A-new.medium.jpg
tbus7org-crop2.medium.jpg
Nove trole za Edinburg,ako smo mogli tramvaj može i trole
 
<< Ovo mi ne lici na trole, ali ako jesu... :kk: ocekujem ih u Bg-u :cool: , predobre su!
 
Ona belkomunas retro nece u bg sigurno zbog malog kapaciteta i ima samo 2 vrata.A Edimburske su ;)
 
Ta beloruska mi izgleda malko kic da li mozda zbog radkapni, ne znam ali tako je mada se mora priznati da je pomak izmedju 3 i 4 generacije vise nego znacajan sto se samog dizajna tice. Druga prica je kakav je sam kvalitet ali o tome bi trebalo da se izjasni neko strucniji.
 
Te Belkommunmash trole :) podsecanju malo na CAF-ove tramvaje :) taman da se uklopi sve, sa dobrim paint job-om :) i kao bombonica
 
Uzeo sam da češljam udžbenike iz estetike i srodnih joj disciplina - samo da uspem dokučim zbog čega je ova glista sa slike - lepa.
 
Vrh