Šta je novo?

Trolejbusi

Juče, naravno, KAO I UVEK KAD PADA SNEG, trolejbus fijasko i :fijasko: u isto vreme. Šta predlažu trolejbus lobisti za ovakve situacije?
 
Сада, конкретно, на који део мреже мислите? Ако се мисли на Славију, ту је направио :blah: онај ко је дозволио да друмско возило сме да пређе преко трамвајске скретнице. Што се трамваја тиче, Катице су саобраћале подједнаким брзинама као иначе на деоницама где аутомобили не праве проблеме, док су ова друга два била нешто спорија, како налажу закони физике. Међутим, на Славији, је била катастрофа, јер после сваког пролаза друмског возила преко скретнице, скретница је морала да се чисти по минимално 5 минута, и ту су углавном трамваји блокирали тролејбусе. Да ли је долазило до пуцања мреже услед претераног затезања на ниским температурама?

Решења:
- Запошљавање и поштовање од стране институција професионалних управаљача саобраћајем.
- Коришћење могућности вожње тролејбуса са спуштеним тролама. Због дизања и спуштања троле у онаквој ситуацији тролејбус би изгубио два, а не двадесет минута.
- Ревизија Славије, при чему ће се смањити испреплетаност трамвајске и тролејбуске мреже.
- Уколико је долазило до пуцања мреже, направити ланчасто вешање, тако карактеристично за Русију. Његова предност је и што у случају оштећења контактног (доњег) вода не долази до прекида струје у горњем (носећем) воду.

Ипак, тролејбусима можемо захвалити што имамо колико-толико чистији ваздух у неколико градских улица, и то никако не треба занемарити.
 
Belkommunaši pri složenim uslovima eksploatacije™
kst.jpg

kst.jpg

kst.jpg

kst.jpg
 
Radnji konji gradskog prevoza :D . Secate se snimka fabrike u Minsku kada su ih sklapali po zimi (radnik u kabini a sneg pola metra), pa eto docekali da se osecaju kao kod kuce.

Jel se zna kad ce doci zglobni?
 
U politici od 4.2.2012. pise da je u 12.15h u petak se zapalio trolejbus na liniji 29 u ulici Cara Nikolaja.Plamen je izbio kod tockova.Plamen je ugasio vozac trole aparatom.

Zna li se koje je vozilo u pitanju?
 
Pre neki dan, sam video invalida u kolicima koji čeka kod beogradjanke CAF-a. Došao je CAF i ušao u njega preko rampe :)
 
verovatno covek hteo da proba bus plus karticu u tramvaju :)

Jel se zna kada ce da postave one elektronske informatore kada stize prevoz.
 
Jutros videh GSP-ov kamion kako tegli jednu novu BKM trolu niz Francusku ka garaži...
Popodne videh isti taj kamion kako niz tu istu ulicu tegli jednu zglobnu trolu...
Loš kvalitet vozila, ili loše održavanje?
 
Jako, jako glupo! Pogledajte kakvo ubrzanje imaju, dovoljan je samo trenutak nepaznje. A pride je elektricno vozilo. Stvarno ima kretena.

Mislim da je 2083. opravljen i da je u pogonu. Kazem mislim jer mi se ucinilo da sam ga video, zbog nedostatka nalenica naravno.
p.s.


Uploaded with ImageShack.us

sad tek videh, ovog malog hitno privesti za njegovo dobro...
 
Сад ме терате да убацујем снимак друга како се вози на "куки" од трамваја! :rant: :D
 
Danas u 16:10 na Trgu Republike viđen GB150:

img2478.jpg


img2479.jpg


Išao je bez putnika i pisalo je KVAR. Nisam video da li je došao iz Kolarčeve ili Makedonske. Da li je ovo bila neka probna vožnja? Koliko još ima sačuvanih ZIU trolejbusa koji su u voznom stanju?
 
Mislim da je zijaca oko 5-6 i da su sve koliko razumeh od strane ljudi iz GSP-a na gsp forumu odredjeno da sve budu isecene.

Ostace samo zglobne trolze koje su prakticno zglobne zijace.
 
Завршена су прва 3 "Икарбус" тролејбуса од наручених 15. Очекујте их ускоро у саобраћају :)
394726.jpg

394725.jpg

394727.jpg

394728.jpg
 
Vrh