Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Ови паркети,овај радијатор и ове плочице на тераси су стварно један велики безобразлук
 
Ja ću se uzdržati od daljeg komentarisanja dok ne vidim izvedeno st(r)anje.
Nadam se da sve ovo radi neko sa boljim osećajem za estetiku od mene.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Iskreno nije me bilo briga za poklopac klima uredjaja ni za nosac stakla na terasi ali ovo je stvarno uzasno. Ne pamtim da sam vidio ruzniji radiator.. Ako se vec toliko novca daje za stan i ako je morao ovaj uspravni da ide, mogli su se makar potruditi i izabrati neki prijatniji za oko ili makar o svom trosku neku masku dizajnirati i postaviti... Ne znam je li ovo resenje za sve stanove ili mozda samo za manje kako bi ustedeli na prostoru da ne stavljaju 2-3 horizintalna radiatora, to bi valjalo proveriti ako neko moze ili ako je ulazio u zgradu pa zapazio.
 
Bilo bi zanimljivo videti kakve će radijatore i parket postavljati u Merin Hill objektu, pošto je u pitanju isti investitor ako se ne varam? Da nisam video ove slike, ne bih znao da postoje ovakvi radijatori, baš izgledaju jezivo, nekako neprikladno za stan.

Ne znam kolika je bila cena kvadrata ovde, ali nadam se da je izbor pločica, parketa i ostale opreme u skladu sa cenom.
 
Evo jos par slika....
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    57,4 KB · Pregleda: 2.969
  • 5.jpg
    5.jpg
    111,4 KB · Pregleda: 2.984
  • 4.jpg
    4.jpg
    116 KB · Pregleda: 2.960
  • 3.jpg
    3.jpg
    67,7 KB · Pregleda: 2.958
  • 2.jpg
    2.jpg
    252,9 KB · Pregleda: 2.956
  • 1.jpg
    1.jpg
    212,5 KB · Pregleda: 2.957
Ne razumem u čemu je problem sa radijatorom? Shvatate da mora da se postigne određena površina radijatora koja se ne može postići na klasičan način zbog staklenih vrata?

Idealno bi bilo da postoji podni parapet al to već zahteva potpuno drugačiji sistem grejanja, drugi način je ovo što je urađeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775670#p775670:1e1eket1 je napisao(la):
MZemun » Čet Sep 17, 2020 12:37 pm[/url]":1e1eket1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775581#p775581:1e1eket1 je napisao(la):
fanaticbgd » Čet Sep 17, 2020 7:08 am[/url]":1e1eket1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775536#p775536:1e1eket1 je napisao(la):
IN4S » Sre Sep 16, 2020 10:27 pm[/url]":1e1eket1]Postovanje,

Pratim redovno ovaj forum, s obzirom da sam kupio stan u TRINOVE, i mogu reci da sam razocaran resenjem za dnevni boravak...

Takodje, plocice na terasi mi se ne svidjaju.
file.php

file.php

file.php

Koliko vidim na ovoj slici plocica sa terase - nema odvoda na terasi?!
Ovako je bilo u GG. Ovo vredja svakog ko je zavrsio arhitekturu i dizajn.
file.php


:shock: :shock: :shock: Da li je ovo realno?! Ne da vređa inteligenciju, nego me i oči zaboleše!
 
Moze li se zameniti za manji? Kolika je ovo soba pa treba ogroman radijator? Ja u 16kvm imam duplo manji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775605#p775605:12kc9svo je napisao(la):
Assad84 » Čet Sep 17, 2020 9:28 am[/url]":12kc9svo]Шта ће одвод, вероватно је благо нагнута тако кад пада јака киша слива се зато и има размак између пода и стаклене ограде евентуално можете метлом да погурате ако баш буде олујно невреме.

Pad ima sigurno - meni nije problem, ja sam na 3. spratu :) S obzirom da su terase (gledajuci vertikalu) u ravni, siguran sam da ce se sva ta voda slivati komsiji na terasu na drugom :( :shock: Prilicno glupo resenje. U “Sakuri” koju grade preko puta Belvila, lepo se vidi da terasa ima odvod na sredini koji vodi u plasticnu cev, skrivenu u fasadi - tj.jos uvek nije skrivena - ali ide uz samu terasu s donje strane pa u vertikalni odvod gde su i klime. Prilicno prosto ali elegantno resenje.
 
Ne znam sta da kazem - mi imamo dva radijatora od 3-3.5m u dnevnoj sobi, ispod prozora, i hteo sam bas ovakav radijator da kupim i stavim na uski zid pored vrata, da bi oslobodio prostor ispod prozora, gledao sam nekoliko resenja uzivo a i u salonima, meni izgleda stvarno ok. Mozda treba malo oko da se navikne.
Pod mi je ok, samo ne znam sta su smislili sa odvodom vode sa terasa, sacekacemo pa cemo videti...
 
Gde sušiti veš na uskom radijatoru :)
Za terase sam siguran da limari dolaze na kraju da kroje sve. Neregulisan tok vode na ovakvom mestu je jednostavno nedopustiv.
 
Mislim da ovde samo dolazi mala opsivka od lima i to je to. Koliko vidim gore se to i vidi na slikama. Ovako sa ovom opsivkom je kod nas u naselju Zemunske kapije, u prvoj fazi. Sva voda se samo sliva odozgo na dole, i curi na sve strane. Zgrade koje imaju zidanu terasu imaju samo cev za odvod vode, koja viri izvan terase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775863#p775863:zj96h1sh je napisao(la):
Mrdjoni » 18 Sep 2020 08:13 am[/url]":zj96h1sh]Gde sušiti veš na uskom radijatoru :)
Za terase sam siguran da limari dolaze na kraju da kroje sve. Neregulisan tok vode na ovakvom mestu je jednostavno nedopustiv.

Pa da - ne mozemo sad pricati, kad ne znamo sta su konkretno smislili, svakako nece ostaviti da voda curi na sve strane, najbolje bi bilo da je izvedu u oluk - zbog komsija sa bastama, ali sad - videcemo sta ce biti.

Za radijator - idealan je za pantalone, haljine, dugacke gace zimi i sl :D :D :D
 
Šta je problem sa parketom ? Meni izgleda pristojno. To je Tarkett koji su i obećali.

Meni se čini da zavesa može da ide preko radijatora, pa da se izbegne da budu upadljivi...

Ovako je u Merin Hill: viewtopic.php?f=20&t=4329&start=75 Ovde je verovatno isto planirano....
 
Pa zavesa preko radijatora je mozda estetski ok, ali radijator ce mnooogo slabije da greje u tom slucaju.
 
Mislim da taj vertikalni radiaton ne ide bas u sve stanove, nadam se makar. Kao sto je neko ranije poslao sliku iz kompreksa Gornji Grad i onog radiatora po sredini zida, tako se moze naci i slika stanova iz GG gdje dnevna soba ima potpuno normalan (mali radiator). Tako da nam ostaje da cekamo i vidimo, nadam se da cemo moci ubrzo da vidimo stanove posto mi se cini da su kupci iz GG mogli mnogo ranije da udju i pogledaju.
 

Prilozi

  • 1ec310826a2ac47891d72c7ead752097.jpg
    1ec310826a2ac47891d72c7ead752097.jpg
    56,4 KB · Pregleda: 2.363
Još samo da je folija preko stakala na terasi...pa ko hoće skine. Ko hoć zatamnjeno ostavi :)
 
Djaki":3gxum5h3 je napisao(la):
Pa zavesa preko radijatora je mozda estetski ok, ali radijator ce mnooogo slabije da greje u tom slucaju.
Radijatori se obicno stavljaju ispod prozora, a takodje ljudi obicno na te iste prozore stavljaju zavese... jos nisam bio u stanu bez zavesa. Prosto ne mogu da zamislim takav stan. Nema tog radijatora koji ce me spreciti da ih stavim

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776004#p776004:2cznmvh1 je napisao(la):
dalibor » 18 Sep 2020 05:33 pm[/url]":2cznmvh1]
Djaki":2cznmvh1 je napisao(la):
Pa zavesa preko radijatora je mozda estetski ok, ali radijator ce mnooogo slabije da greje u tom slucaju.
Radijatori se obicno stavljaju ispod prozora, a takodje ljudi obicno na te iste prozore stavljaju zavese... jos nisam bio u stanu bez zavesa. Prosto ne mogu da zamislim takav stan. Nema tog radijatora koji ce me spreciti da ih stavim

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Da ali mozes da stavis duge zavese koje idu preko radijatora - i onda imas estetiku ali nemas dobro grejanje, a mozes da stavis zavese koje ne prekrivaju radijatore - i onda imas manje estetike a vise grejanja. Ako je grejanje dobro - onda nema veze, ali ako placas po potrosnji - ili ti je slabije grejanje - ima itekako veze.

Kod vertikalnog radijatora - ocigledno ne mozes staviti zavese iznad radijatora :)
 
Ja imam u jednoj prostoriji zavese do poda, preko radijatora. Iskreno nisam nikada primetio da je hladnije u toj prostoriji, Mislim da sa standardnim zavesama, standardne debjline ne bi trebalo biti problema. Jedino bi neke draperije mogle da blokiraju značajnije. Ove zgrade imaju dobru izolaciju, ne bi tu smelo biti problema...

Očigledno je projektant gledao da dobije više svetlosti preko velikih prozora. To je takođe bitan faktor, a sa grejanjem putem radijatora nema puno izbora. Jedino bi podno grejanje, ili fan coil bi moglo da zadovolji oboje...
 
Pa ocigledno je grejanje dovoljno jako da kompenzuje i gubitke zbog dugih zavesa i/ili su zavese toliko rupicaste da ne blokiraju grejanje :)
 
Nisu ih progrizli miševi ako na to misliš :) :) :)

To je moje direktno iskustvo. Kada smo birali zavese nismo ni obraćali pažnju na ovo, a grejanje je prosečno novobeogradsko...

Ja mislim da je sada stolarija mnogo bolja nego nekada, višeslojna stakla ,dobra izolacija spoljnih zidova, da više i nije kritično da radijator ide ispod/pored prozora. Nekada je to bilo važno zbog drvene stolarije, jednog sloja stakla, slabije izloacije.... Ja mislim da ovde rešenje može biti i da se stavi standardni radijator na zid pored, ako ima smisla u pogledu rasporeda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775878#p775878:3fzu8xe1 je napisao(la):
darkot » Pet Sep 18, 2020 10:41 am[/url]":3fzu8xe1]Mislim da ovde samo dolazi mala opsivka od lima i to je to. Koliko vidim gore se to i vidi na slikama. Ovako sa ovom opsivkom je kod nas u naselju Zemunske kapije, u prvoj fazi. Sva voda se samo sliva odozgo na dole, i curi na sve strane. Zgrade koje imaju zidanu terasu imaju samo cev za odvod vode, koja viri izvan terase
Svuda oko nas su pametne stvari. Pametni telefoni, pametni automobili, pametni televizori. Kad počinju da zidaju pametne zgrade za velike novce koje naplaćuju za ovakve gluposti?
 
Aleksandar86... ova slika iz GG kako vidim pokazuje da su tamo u nekim stanovima cevi provlacili sa obe strane vrata. Vidi se na slici ventil od levog radijatora. U tom slucaju zaista nije potreban jedan ogroman radijator jer se toplota rasporedila na 2. Nazalost, kod mene su cevi sprovedene samo sa jedne strane boravka, pa pretpostavljam da je to slucaj i na ostalim trosobnim tip 3. Videcemo kad budemo obilazili stanove
96860503ca7e078504612da55083d76d.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776039#p776039:1dp9baoz je napisao(la):
dalibor » Pet Sep 18, 2020 9:00 pm[/url]":1dp9baoz]Aleksandar86... ova slika iz GG kako vidim pokazuje da su tamo u nekim stanovima cevi provlacili sa obe strane vrata. Vidi se na slici ventil od levog radijatora. U tom slucaju zaista nije potreban jedan ogroman radijator jer se toplota rasporedila na 2. Nazalost, kod mene su cevi sprovedene samo sa jedne strane boravka, pa pretpostavljam da je to slucaj i na ostalim trosobnim tip 3. Videcemo kad budemo obilazili stanove
96860503ca7e078504612da55083d76d.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Dobro zapazanje, meni je to promaklo. :D Ostaje da cekamo i vidimo sta ce i kako biti.
 
Vrh