Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Pozdrav komsije, evo jos slika od pre par sati. Objekat 1 se privodi kraju, ostali malo kaskaju. Neki stanovi imaju vec postavljenu klimu

Sto se tice balkona meni nije ruzno, uklapa se sa crnim elementima fasade. S druge strane oko prakticnosti i toga koliko ce umanjiti svetlost u sobi to cemo videti kad se uselimo. Licno nemam iskustvo sa ovakvim balkonima.
55d67f679a5e731713c2e799b47f94ba.jpg
bcb886a3bc9e76f6acac855cb62453b7.jpg
aac0c548c5a5d6731a3a47c765c698d2.jpg
e403651df9554d236ed58ebec3c053c6.jpg
6a7e082478ff072e9bfbcc7b421e3cae.jpg
fb40b3f7b87a651a545da7dfc10fb30d.jpg
5197d2a11049599f564e55d0919c8cf9.jpg
52e2f36e15bb2793e1167ec1baed8396.jpg
4537b044ee71a43ab3161a02477d9a75.jpg
c447261bb54266a3259ece6aa3347aea.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
3a9607345c8cb8418cc3d613edc58a95.jpg
 
Info za kredit u Intesi:
Ja sam dobio plan otplate za kredit na 10 godina, sa fiksnom i varijabilnom kamatom.

Fiksna kamatna stopa je u mom slučaju 3.39%, varijabilna 2.57%. U pitanju su nominalne kamatne stope. Koliko sam razumeo, uslovi zavise od neke klasifikacije klijenata.

Da li se još nekome žuri sa ulaskom u kredit?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ovaj sistem da se na terasam gde se stavljaju stakla vide ovi drzaci stakla je zastareo. Bez tih vidljivih drzaca bilo bi lepo, ovako deluje kao da je zgrada sagradjena pre vise od deset godina. Odnosno mogu da se vide drzaci ali onda bi to zastitno staklo trebalo da bude providno, manje bi se videli drzaci stakla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774243#p774243:1gh1g3pt je napisao(la):
milos.tomic » Ned Sep 13, 2020 12:41 am[/url]":1gh1g3pt]Info za kredit u Intesi:
Ja sam dobio plan otplate za kredit na 10 godina, sa fiksnom i varijabilnom kamatom.

Fiksna kamatna stopa je u mom slučaju 3.39%, varijabilna 2.57%. U pitanju su nominalne kamatne stope. Koliko sam razumeo, uslovi zavise od neke klasifikacije klijenata.

Da li se još nekome žuri sa ulaskom u kredit?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Meni se ne žuri iskreno. Zbog 2 stvari, prva stvar je što će mi biti previše da plaćam i kiriju i ratu :D a druga, želim što veće učešće da dam.

Što se tiče kredita, kamata ne bi trebala da ide gore dokle god traje kriza jer je onda novac jako jeftin. Sam euribor će još padati dok traje kriza prouzrokovana koronom, tako da mislim da se neće ništa drastično promeniti u naredna 3-4 meseca. Što se tiče dugoročnih predviđanja, malo sam istraživao i konsultovao sa poznanicima koji su radili u bankama, i prate te stvari, euroribor bi trebalo da bude negativan narednih 8-10 godina sigurno, a verovatno i duže, i da kada dodje do porasta to ne može da bude naglo i puno.

Ja neću bežati od varijabilne kamatne stope, čak ću najverovatnije za nju i juriti što bolje ponude.

Jedan info isto, OTP banka mi je ponudila kombinovanu kamatnu stopu, 2.55 prve tri godine, sa definisanom varijabilnom (nisam siguran, ali msm da su mi rekli 2.95 + 6m eurib) nakon toga se izjasnjava za naredne 3 godine, daju ponudu za fiksnu ili želimo da pređemo na varijabilnu.
Mislim da UniCredit ima slične uslove što se tiče kombinovane.

Ako neko juri taj vid kamate, eto informacije da traži ponude od pomenutih banaka.


Ja ću svakako sačekati kada bude zvanično da tražim ponudu od intese prevenstveno jer oni finansiraju, a kada dobijem ponudu otići ću u još par banaka poput ProCredit banke (imaju dobre uslove) i OTP-a verovatno, pa ću probati da pregovaram oko kamatne stope.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774158#p774158:2d9lkcev je napisao(la):
dalibor » Sub Sep 12, 2020 4:29 pm[/url]":2d9lkcev]Pozdrav komsije, evo jos slika od pre par sati. Objekat 1 se privodi kraju, ostali malo kaskaju. Neki stanovi imaju vec postavljenu klimu

Sto se tice balkona meni nije ruzno, uklapa se sa crnim elementima fasade. S druge strane oko prakticnosti i toga koliko ce umanjiti svetlost u sobi to cemo videti kad se uselimo. Licno nemam iskustvo sa ovakvim balkonima.
Privodi se kraju i biće gotov za 6 meseci :lol:
 
Sve vezano za terase je bas lepo i spolja i iz nutra....tamno staklo sipke koje se vide plocice koje ih drze spolja za sada terase imaju bas lep izgled....
 
I ja sam bio bas u te tri banke, Intesa, OTP i Unicredit. OTP i Intesa su kad se sve sabere tu negde sa ukupnim troskovima ako se izabere varijabilna ali samo pod uslovom da se dogovorite sa OTP o neplacanju besmislenog NKOSK osiguranja, u suprotnom Intesa ima bolje uslove jer kod nje taj trosak ne postoji, a inicijalno se radi o solidnom trosku.

To sa prebacivanjem na fiksnu posle tri godine mislim da je samo marketinski trik, voleo bih da saznam da li ljudi uopste koriste taj benefit sad kad je EURIBOR ovako dobar. Evo malo poredjenja. mozda ce nekom koristiti.

Intesa:
varijabilna kamata: 2.57% (za Magnifica klijente, plata preko 1500 eur)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 3M (povoljniji)
NKOSK osiguranje: ne postoji
Riziko zivotno osiguranje: nije obavezno, ali moze se uzeti

OTP:
varijabilna kamata: 2.56% (prve tri godine fiksna 2.55%, a posle isteka 3 god vam se nudi opcija da predjete na novu 3 godisnju fiksnu ili da ostanete na varijabilnoj)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 6M (manje povoljan)
NKOSK osiguranje: obavezno (ali pregovarajte)
Riziko zivotno osiguranje: obavezno

Ako planirate Riziko osiguranje ove dve ponude su vrlo slicne, naravno ponavljam, samo ako se dogovorite oko NKOSK osiguranja. Ovo su ponude od 24.08.2020, mozda se neznatno promene uslovi kad vi budete isli u banku.

Srecno
 
dalibor":38fllwx8 je napisao(la):
I ja sam bio bas u te tri banke, Intesa, OTP i Unicredit. OTP i Intesa su kad se sve sabere tu negde sa ukupnim troskovima ako se izabere varijabilna ali samo pod uslovom da se dogovorite sa OTP o neplacanju besmislenog NKOSK osiguranja, u suprotnom Intesa ima bolje uslove jer kod nje to nije obavezno, a inicijalno se radi o solidnom trosku.

To sa prebacivanjem na fiksnu posle tri godine mislim da je samo marketinski trik, voleo bih da saznam da li ljudi uopste koriste taj benefit sad kad je EURIBOR ovako dobar. Evo malo poredjenja. mozda ce nekom koristiti.

Intesa:
varijabilna kamata: 2.57% (za Magnifica klijente, plata preko 1500 eur)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 3M (povoljniji)
NKOSK osiguranje: ne postoji
Riziko zivotno osiguranje: nije obavezno

OTP:
varijabilna kamata: 2.56% (prve tri godine fiksna 2.55%, a posle isteka 3 god vam se nudi opcija da predjete na novu 3 godisnju fiksnu ili da ostanete na varijabilnoj)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 6M (manje povoljan)
NKOSK osiguranje: obavezno (ali pregovarajte)
Riziko zivotno osiguranje: obavezno

Ako planirate Riziko osiguranje ove dve ponude su vrlo slicne, naravno ponavljam, samo ako se dogovorite oko NKOSK osiguranja. Ovo su ponude od 24.08.2020, mozda se promene kad vi budete isli u banku.

Srecno
Hvala na informacijama, super je da se ovako uporedi sve na jednom mestu.

Ja sam u OTP i samo sam sa njima pricao i ponudili su mi bas ovo sto su napisao mada bez NKOSK troskova.
S’tim sto su mi rekli da to sada mogu da mi “srede” kao dugogodisnjem korisniku, stabilnom i sl. Marketninska s**nja, ali da ne mogu da garantuju sta ce biti kroz par meseci.

Skoro sam ubedjen da ni za koji mesec nece to da mi naplacuju, ali u slucaju da ipak smatraju da treba, najlakse mi je preci kod drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774386#p774386:1wqckh0u je napisao(la):
epedja » Ned Sep 13, 2020 4:59 pm[/url]":1wqckh0u]
dalibor":1wqckh0u je napisao(la):
I ja sam bio bas u te tri banke, Intesa, OTP i Unicredit. OTP i Intesa su kad se sve sabere tu negde sa ukupnim troskovima ako se izabere varijabilna ali samo pod uslovom da se dogovorite sa OTP o neplacanju besmislenog NKOSK osiguranja, u suprotnom Intesa ima bolje uslove jer kod nje to nije obavezno, a inicijalno se radi o solidnom trosku.

To sa prebacivanjem na fiksnu posle tri godine mislim da je samo marketinski trik, voleo bih da saznam da li ljudi uopste koriste taj benefit sad kad je EURIBOR ovako dobar. Evo malo poredjenja. mozda ce nekom koristiti.

Intesa:
varijabilna kamata: 2.57% (za Magnifica klijente, plata preko 1500 eur)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 3M (povoljniji)
NKOSK osiguranje: ne postoji
Riziko zivotno osiguranje: nije obavezno

OTP:
varijabilna kamata: 2.56% (prve tri godine fiksna 2.55%, a posle isteka 3 god vam se nudi opcija da predjete na novu 3 godisnju fiksnu ili da ostanete na varijabilnoj)
trosak obrade kredita: 0% (ne postoji)
euribor: 6M (manje povoljan)
NKOSK osiguranje: obavezno (ali pregovarajte)
Riziko zivotno osiguranje: obavezno

Ako planirate Riziko osiguranje ove dve ponude su vrlo slicne, naravno ponavljam, samo ako se dogovorite oko NKOSK osiguranja. Ovo su ponude od 24.08.2020, mozda se promene kad vi budete isli u banku.

Srecno
Hvala na informacijama, super je da se ovako uporedi sve na jednom mestu.

Ja sam u OTP i samo sam sa njima pricao i ponudili su mi bas ovo sto su napisao mada bez NKOSK troskova.
S’tim sto su mi rekli da to sada mogu da mi “srede” kao dugogodisnjem korisniku, stabilnom i sl. Marketninska s**nja, ali da ne mogu da garantuju sta ce biti kroz par meseci.

Skoro sam ubedjen da ni za koji mesec nece to da mi naplacuju, ali u slucaju da ipak smatraju da treba, najlakse mi je preci kod drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma da. Ja nisam njihov klijent, i rekli su mi u fazonu videceml da sredimo.da ide bez NKOSK. Tako da verujem da svaka banka moze to da izbaci. Takodje, ja se vodim kao preduzetnik, imam otvorenu agenciju, i rekli su mi da kao mora da bude neki ugovor sa firmom na neodredjeno definisam sa mesecnim iznosom.koji ce oni meni da uplacuju, makar taj ugovor bio i fiktivan. Dok mi u intesi nisu trazili to, vec samo da saradjujem bar sa jednom firmom u kontinuitetu.
 
8a7a26ea5c125552557fe9f91b8cc767.jpg

Ja sam od Intese u junu dobila ovu ponudu? Nigde ne pise da li je fiksa ili varijabilna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno nisu crne samo sa ulice terase
Ovako uzivo kada se ode u nije toliko strasno, sa ovim crnim panelima na fasadi i ako dodju crne kutije za klime

5a3c9cad1633c34b4dbeb8d030b0a836.jpg


d8ab5d55a3f7f1bdbce2b382a4c048dc.jpg

1caea162610740d49598e5d7bd47b2d5.jpg

8fb65bdb73c79e5727938ffe2182c20b.jpg

2546c75738c0094dee5304c62647d6e0.jpg

63fe56de684bf22f31746215a7978c34.jpg

7a90470ba47a97dbaba6f7f9b06b2d85.jpg


45cfde65d2592b5a8ece2a62637864f1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve to ima i dobru i lošu stranu.
Loša strana crnih panela- manje svetlosti u stanu
Dobra strana- više privatnosti na terasi
 
Meni se lično sviđa ova boja stakla na terasama. Juče smo prošetali pored gradilišta I uživo je mnogo lepše, makar meni.
Što se tiče kamatnih stopa, ja imam informacije samo od kolega I prijatelja koji uzimaju kredite. Intesa hoće da spusti NKS I na 2,54% I to za 300 meseci.
UniCredit I Vojvodjanska imaju neku ponudu sa I bez NKOSKa I ako se opredeliš za NKOSK kamatnu stopu spuste I na 2,3%. MTS u prvoj ponudi daju 2,65% NKS. Takođe ako daješ veće učešće k.s. je povoljnija. Jedino mora da se obiđu makar dva kruga, ko ima strpljenja ispregovarađe bolje uslove.
 
Info za one koji bi da uzmu kredit ranije:
Ukoliko se uzme kredit pre nego što se uradi elaborat izvedenog objekta, tj. pre nego što se dobije konačna površina stana, moraće naknadno da radi aneks ugovora i da plati dodatne takse.

Agent Merina me je usmerio na Gornji grad 2 za crteže, a ovi naravno ne odgovaraju na zahtev.

Na gradilištu nema ništa spektakularno novo. Čini mi se da moj stan ostavljaju za kraj, dok se navezlžbaju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Hoće li nas neko obavestiti kad da predajemo za kredit, hvala

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Postovanje,

Pratim redovno ovaj forum, s obzirom da sam kupio stan u TRINOVE, i mogu reci da sam razocaran resenjem za dnevni boravak...

Takodje, plocice na terasi mi se ne svidjaju.
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 1.979
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    102 KB · Pregleda: 1.981
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 1.992
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775536#p775536:3qz52co7 je napisao(la):
IN4S » Sre Sep 16, 2020 10:27 pm[/url]":3qz52co7]Postovanje,

Pratim redovno ovaj forum, s obzirom da sam kupio stan u TRINOVE, i mogu reci da sam razocaran resenjem za dnevni boravak...

Takodje, plocice na terasi mi se ne svidjaju.
file.php

file.php

file.php
Au au au... Pa, stvarno... Ovakve radijatore prvi put vidim. Kada sednes da greju glavu, nece nam trebati fen. :shock:
Mislim, stvarno... Mozda se nekom svidi, ali moje licno misljenje je da je ovo uzasno. Koliko mi se cini i parket je nesto tamniji? Plocice na terasi, to mi nije strasno. Nadam se i dalje de ce staviti maske preko spoljnih jedinica klime. Ovako mi spolja deluje kao one zgrade suda, gde su nacickane klime...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775536#p775536:39h38czr je napisao(la):
IN4S » Sre Sep 16, 2020 10:27 pm[/url]":39h38czr]Postovanje,

Pratim redovno ovaj forum, s obzirom da sam kupio stan u TRINOVE, i mogu reci da sam razocaran resenjem za dnevni boravak...

Takodje, plocice na terasi mi se ne svidjaju.
file.php

file.php

file.php

Koliko vidim na ovoj slici plocica sa terase - nema odvoda na terasi?!
 
Шта ће одвод, вероватно је благо нагнута тако кад пада јака киша слива се зато и има размак између пода и стаклене ограде евентуално можете метлом да погурате ако баш буде олујно невреме.
 
Assad84":qwzwlcfy je napisao(la):
Шта ће одвод, вероватно је благо нагнута тако кад пада јака киша слива се зато и има размак између пода и стаклене ограде евентуално можете метлом да погурате ако баш буде олујно невреме.
Hehe sta ce na to reci komsije u prizemlju sa bastom

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775581#p775581:db7bytnu je napisao(la):
fanaticbgd » Čet Sep 17, 2020 7:08 am[/url]":db7bytnu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775536#p775536:db7bytnu je napisao(la):
IN4S » Sre Sep 16, 2020 10:27 pm[/url]":db7bytnu]Postovanje,

Pratim redovno ovaj forum, s obzirom da sam kupio stan u TRINOVE, i mogu reci da sam razocaran resenjem za dnevni boravak...

Takodje, plocice na terasi mi se ne svidjaju.
file.php

file.php

file.php

Koliko vidim na ovoj slici plocica sa terase - nema odvoda na terasi?!
Ovako je bilo u GG. Ovo vredja svakog ko je zavrsio arhitekturu i dizajn.
 

Prilozi

  • 20190118_112230.jpg
    20190118_112230.jpg
    163,7 KB · Pregleda: 1.605
Ruzno je. Hteli su da sacuvaju prostor u dnevnom boravku, pa su uzak prostor pored vrata iskoristili max i ispalo je sta je ispalo. Sta vise ovo resenje u GG je jos nakaradnije od ovog naseg. Srecom, nije tesko promeniti ili zamaskirati ih, samo sto je to jos jedan neplanirani trosak.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775692#p775692:19ccdcvc je napisao(la):
dalibor » Čet Sep 17, 2020 1:40 pm[/url]":19ccdcvc]Ruzno je. Hteli su da sacuvaju prostor u dnevnom boravku, pa su uzak prostor pored vrata iskoristili max i ispalo je sta je ispalo. Sta vise ovo resenje u GG je jos nakaradnije od ovog naseg. Srecom, nije tesko promeniti ili zamaskirati ih, samo sto je to jos jedan neplanirani trosak.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Slazem se! Zaista ovo vredja inteligenciju da nakon davanja preko 100k eura treba da se doradjuje. Ako se vec tolike pare daju, neka dobro plate nekog da im uradi plan i napravi kako treba. Sa druge strane ja sam protivnik bilo kakvog maskiranja jer onda radijatori gube poentu tj. efikasnost. Ako vec imamo placanje po utrosku nemam nameru da grejem masku radijatora. To je kao dobar auto sa losim motorom :)
 
Vrh