Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Gde ste komsije, ima li nekih lepih vesti, slika :) ?
 
Zavrsetak svih gradjevinskih radova kraj novembra, pocetak decembra. Posle ostaje samo pristupnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam se danas cuo nesto sa njima, kazu da ce uskoro krenuti i da pozivaju kupce da vide stanove na po pola sata, videce kako ce to isplanirati, mada to uskoro moze biti i za par nedelja :)

Ja sam bio par puta posto sam blizu, ali nista spektakularno novo se ne vidi pa nisam ni fotkao.

Inace investitor vise ne zeli da salje detaljne projekte stanova u dwg, nemaju vremena...:/ takvu info su bar meni dali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam bio da vidim moj u Subotu. Jos nije sredjen. Ali bice u narednih mesec dana sve gotovo. Objekat 2 lamela 3.

Objekat 2 lamela 2 je skoro sve gotovo sto se stanova tice, parket, kupatila, klime, radijatori, plocice ... nisu samo ulazna vrata stavljena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam tražio dodatne dwg fajlove, s obzirom da su mi poslali samo jedan koji nema sve informacije, ali mislim da neće biti ništa od toga.

Na pitanje kada se očekuje 80%, odgovor je bio da će javiti na vreme.

Rečeno mi je da se u Intesi već može otpočeti procedura za kredit. Nisam proveravao.

Radovi idu fino, deluje mi da su počeli dosta da rade na vili.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Komsije jedna provera, mi bese nemamo dovod tople vode u kuhinji? Mora bojler?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
epedja":1egc9rm0 je napisao(la):
Komsije jedna provera, mi bese nemamo dovod tople vode u kuhinji? Mora bojler?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko se sećam iz teme GG, potrebni su bojleri. Ne sećam se samo da li su tamo bili prisutni ali ne montirani, ili nisu bili obezbeđeni.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Tako je,posto nije predvidjeno povezivanje kuhinje na kupatilski bojler potrebno je kupiti i montirati protocni. Merin se nije obavezao da nabavi bojler za kuhinju.
 
epedja":3p0s56sk je napisao(la):
Ja sam se danas cuo nesto sa njima, kazu da ce uskoro krenuti i da pozivaju kupce da vide stanove na po pola sata, videce kako ce to isplanirati, mada to uskoro moze biti i za par nedelja :)

Ja sam bio par puta posto sam blizu, ali nista spektakularno novo se ne vidi pa nisam ni fotkao.

Inace investitor vise ne zeli da salje detaljne projekte stanova u dwg, nemaju vremena...:/ takvu info su bar meni dali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo da potvrdim ovaj info za dwg-ove i posete stanovima. Meni su dali identičnu informaciju iz Merina.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772694#p772694:2in3cm0b je napisao(la):
epedja » Pon Sep 07, 2020 10:36 pm[/url]":2in3cm0b]Ja sam se danas cuo nesto sa njima, kazu da ce uskoro krenuti i da pozivaju kupce da vide stanove na po pola sata, videce kako ce to isplanirati, mada to uskoro moze biti i za par nedelja :)

Ja sam bio par puta posto sam blizu, ali nista spektakularno novo se ne vidi pa nisam ni fotkao.

Inace investitor vise ne zeli da salje detaljne projekte stanova u dwg, nemaju vremena...:/ takvu info su bar meni dali.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ono kad das 100-200 hiljada evra, a investitor nema 15 minuta vremena za tebe. Pa kad kupujes cipele vise ti paznje posvete nego neki investitori.
 
shadestudio":16bffa9x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772694#p772694 je napisao(la):
epedja » Pon Sep 07, 2020 10:36 pm[/url]":16bffa9x]Ja sam se danas cuo nesto sa njima, kazu da ce uskoro krenuti i da pozivaju kupce da vide stanove na po pola sata, videce kako ce to isplanirati, mada to uskoro moze biti i za par nedelja :)

Ja sam bio par puta posto sam blizu, ali nista spektakularno novo se ne vidi pa nisam ni fotkao.

Inace investitor vise ne zeli da salje detaljne projekte stanova u dwg, nemaju vremena...:/ takvu info su bar meni dali.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ono kad das 100-200 hiljada evra, a investitor nema 15 minuta vremena za tebe. Pa kad kupujes cipele vise ti paznje posvete nego neki investitori.
Da slazem se, to je uzas

Cak sam i gornji grad 2 direktno kontaktirao, nisu me ni udostojili odgovora na mail, bas neverovarno.
Arhitekta je u fazonu da mu se to nikada nije desilo ni na jednom objektu na kojem je radio da ne moze da dodje do crteza....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj savet - jer u Srbiji to nazalost izgleda mora tako, ako Vas agent iskulira, pravac kod direktorke Merina, malo nadignete frku i svi fajlovi stizu vrlo brzo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773898#p773898:2m7nevwj je napisao(la):
BASS » Pet Sep 11, 2020 6:33 pm[/url]":2m7nevwj]Moj savet - jer u Srbiji to nazalost izgleda mora tako, ako Vas agent iskulira, pravac kod direktorke Merina, malo nadignete frku i svi fajlovi stizu vrlo brzo.

Nemoj pogresno da me shvatite, ali zasto dizati frku oko fajlova? Koliko ce ti fajlovi da ti pomognu za bilo sta?

Lepo je znati gde se sta nalazi u stanu, ali ne verujem da ce bilo ko odavde dati nekome da mu pravi kuhinju po crtezu ili bilo sta drugo bez pravog merenja u stanu.

Mislim da ste otisli malo predaleko 'dizanjem frke' oko fajlova. Ali kako god..
 
NikolaT":ovu7yxhg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773898#p773898 je napisao(la):
BASS » Pet Sep 11, 2020 6:33 pm[/url]":ovu7yxhg]Moj savet - jer u Srbiji to nazalost izgleda mora tako, ako Vas agent iskulira, pravac kod direktorke Merina, malo nadignete frku i svi fajlovi stizu vrlo brzo.

Nemoj pogresno da me shvatite, ali zasto dizati frku oko fajlova? Koliko ce ti fajlovi da ti pomognu za bilo sta?

Lepo je znati gde se sta nalazi u stanu, ali ne verujem da ce bilo ko odavde dati nekome da mu pravi kuhinju po crtezu ili bilo sta drugo bez pravog merenja u stanu.

Mislim da ste otisli malo predaleko 'dizanjem frke' oko fajlova. Ali kako god..

Naravno da ce onaj ko mi pravi kuhinju i plakare izaci na lice mesta da meri tacno pre toga,
Ali dizajner kada je crta mora da zna osnovne stvari koje ne stoje u pdf sto su nam dali, nijedna pozicija instalacija nije ucrtana, visina na kojoj se rade plocice, da li su na dva ili tri zida, i sl.
Koliko sam razumeo to je nesto sto se od svakog investitora ocekije da ti preda. Mozda gresim ali tako sam ja bar cuo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo oko "dizanja frke" je prosto i iz licnog iskustva, na ovom konkretnom projektu. Nama je bilo jako vazno da znamo pozicije uticnica, prekidaca za svetlo, klima uredjaja, itd, jer to direktno utice na neka resenja u stanu- npr pozociju trpezarije, kreveta u sobama, kuhjnje, plakara...nismo znali ni bojleri gde stoje dok nismo dobili dwg ( sto opet utice na izgleda kupatila, odabir masine za susenje i pranje...). Mislim da bi trebalo svi to da dobijemo u samom startu, dok su izmene jos moguce, jer su neka njihova resenja zaista nelogicna. Odgovori tipa -nekima dajemo dwg a nekima ne dajemo jer nas sad mrzi, nemamo vremena, su po meni neprihvatljivi ibtreba se pobuniti. Ako vam je stalo da ih dobijete, naravno...
 
BASS":bj7306f3 je napisao(la):
Ovo oko "dizanja frke" je prosto i iz licnog iskustva, na ovom konkretnom projektu. Nama je bilo jako vazno da znamo pozicije uticnica, prekidaca za svetlo, klima uredjaja, itd, jer to direktno utice na neka resenja u stanu- npr pozociju trpezarije, kreveta u sobama, kuhjnje, plakara...nismo znali ni bojleri gde stoje dok nismo dobili dwg ( sto opet utice na izgleda kupatila, odabir masine za susenje i pranje...). Mislim da bi trebalo svi to da dobijemo u samom startu, dok su izmene jos moguce, jer su neka njihova resenja zaista nelogicna. Odgovori tipa -nekima dajemo dwg a nekima ne dajemo jer nas sad mrzi, nemamo vremena, su po meni neprihvatljivi ibtreba se pobuniti. Ako vam je stalo da ih dobijete, naravno...
Isto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosao sam malo pre pored gradilista.
Postavljaju stakla na terasama. Nisam stigao da slikam. U pitanju su zatamljena crna stakla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da neko nema novu informaciju vezano za tajming uzimanja kredita?
 
Ja sam juce bio u Intesi. Oni već daju kredite za Tri Nove.
Od Merina je informacija da ćemo biti obavešteni na vreme...
2d8dc00b7dbb2c785c4847f1f669a0d2.jpg
0fcded8cbdad7272d0a6d9a1bf01142e.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
milos.tomic":33i3e0ql je napisao(la):
Ja sam juce bio u Intesi. Oni već daju kredite za Tri Nove.
Od Merina je informacija da ćemo biti obavešteni na vreme...


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Na prvi pogled mi nikako ne idu ova stakla na ovu zgradu, da li zato sto smo je zamisljali i gledali mesecima po renderima drugacije ili zato sto nekako stvarno ne ide - evo ne znam

Plus dnevne sobe sa terasama ce sada biti i jos tamnije, posebno nama na severnoj strani.

A da nije ovo mozda samo zastitna folija?

Sta vi mislite, kako vam se cini ovo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
epedja":3ni88a84 je napisao(la):
milos.tomic":3ni88a84 je napisao(la):
Ja sam juce bio u Intesi. Oni već daju kredite za Tri Nove.
Od Merina je informacija da ćemo biti obavešteni na vreme...


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Na prvi pogled mi nikako ne idu ova stakla na ovu zgradu, da li zato sto smo je zamisljali i gledali mesecima po renderima drugacije ili zato sto nekako stvarno ne ide - evo ne znam

Plus dnevne sobe sa terasama ce sada biti i jos tamnije, posebno nama na severnoj strani.

A da nije ovo mozda samo zastitna folija?

Sta vi mislite, kako vam se cini ovo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja nisam oduševljen, čini mi se da bi providno staklo bilo bolje. Možda je ovo tamno samo do ulice, ne znam.
Nisam prilazio da zagleda, ali nije delovalo kao da je folija.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Projektovanje staklenih terasa jedan je od najgorih trendova domaće arhitekture u ovom trenutku. Od ovoga bi bilo gore samo da su paneli transparentni
 
bgvozd":ex32jm41 je napisao(la):
Projektovanje staklenih terasa jedan je od najgorih trendova domaće arhitekture u ovom trenutku. Od ovoga bi bilo gore samo da su paneli transparentni
Ja bih najgorim trendovima nazvao smanjenje prozora i svetlosti u stanovima, ukidanje ostava i podruma itd. Staklene terase bar malo pomažu da stanovi ne budu mračni kao pećine.
Naravno, sve je stvar ukusa, a o tome ne treba raspravljati.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sve navedeno je loš trend plus kuhinje pored ulaznih vrata, u dnevnoj sobi, bez prirodne ventilacije, tunelski stanovi, uske a dugačke sobe... Forsira se navodno otvoreni američki koncept dnevnog boravka, uz problem što je kuhinjsko ostrvo u tom konceptu veće od površine cele kuhinje u našoj lux novogradnji.
Tek su stakleni balkoni ovde problem. To je sjajno vizuelno i estetsko rešenje u skupoj varijanti projektovanja i izvođenja. U Bgd uglavnom to nije slučaj.
Nisam siguran da je moguće opušteno se nasloniti na većinu staklenih balkonskih ograda u Bgd novogradnji i pustiti decu da se igraju na njima bez nadzora
 
Vrh