Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

U G.gradu komsinica trese bez blama smetljarnik od metle na bastu ispod ;)
 
Uh, mi smo imali takve komsije, i sada imamo terasu sa bastom i 4 sprata iznad ali, posle razgovora u 4 oka su jako fini postali, cak predju na drugu stranu ulice kada naidjem ili neko od mojih . bas imam fine komsije

Nego , cula sam danas da ce u martu sve biti gotovo i spremno 100% za useljenje

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Postovane buduce komsije,
Neko je spomenuo da su na nekim mjestima klime vec ugradjene-zanima me samo da li neko zna koji brend i model su koristili...Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758363#p758363:110byf6c je napisao(la):
BASS » Ned Jul 19, 2020 10:44 pm[/url]":110byf6c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758352#p758352:110byf6c je napisao(la):
Iwana » Ned Jul 19, 2020 10:09 pm[/url]":110byf6c]Dobro, znaci ima i kucica! A dece za parkic? Mi imamo devojcicu od 5 god.
Mi imamo decaka od 4 i devojcicu od 6 :) u kojoj ste zgradi/lameli? :)
I mi imamo devojcicu od 6 god i decaka od 11 meseci.
I krećemo u školu sledece godine, samo razmišljamo koja je tu najpogodnija :?
 
Nisam baš upućen kojoj školi administrativno pripada adresa. Škola "Rade Končar" u Zlatiborskoj i "Kosta Vujić" kod stadiona su najbliže. Mada, vazdušnom linijom je možda i ona u gradskom parku najbliža.
Ja često vodim dete u dvorište OŠ "Rade Končar" i na Jelovac (park pored) da se igra. Deluje mi OK ovako spolja. Supruga je tamo išla pre 25 godina.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kosta Vujic je privatna skola. Mi smo kcerku upisali u Lazar Savatic, na keju. Meni je bilo bitno da je nastava u 1 smeni, a i ta skola je stvarno dobra ( ja je zavrsila pre 20 god :))
 
BASS":2gvc6hr5 je napisao(la):
Kosta Vujic je privatna skola. Mi smo kcerku upisali u Lazar Savatic, na keju. Meni je bilo bitno da je nastava u 1 smeni, a i ta skola je stvarno dobra ( ja je zavrsila pre 20 god :))
I ja sam čuo da je Lazar Savatić dobra škola, mada je logistički malo dalja.
Za škole na drugoj strani, "Petar Kočić" I "Sutjeska", nisam dobio neke dobre komentare.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Rade Koncar je dobra skola. Moje dete ide u niu a i ja sam isla. Jedina mana po meni je rad u 2 smene, pa je malo nezgodno za decu u mladjim razredima, skola ima produzeni boravak. Mada u okolini ima i privatnih dnevnih boravka koji su dosta dobri.
 
Ja mislim da vredi voziti se malcice duze, za dobru skolu :) U Savaticu ima celodnevna nastava, sto mislim da je dobra opcija za roditelje koji rade-knjige se nose kuci samo za vikend, sve obaveze se zavrse u skoli. Izvinjavam se zbog skretanja sa teme, onima koje ovo ne zanima :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758739#p758739:382q8x31 je napisao(la):
Dmilov » Uto Jul 21, 2020 11:10 am[/url]":382q8x31]Postovane buduce komsije,
Neko je spomenuo da su na nekim mjestima klime vec ugradjene-zanima me samo da li neko zna koji brend i model su koristili...Hvala

Klime su DAIKIN
 
Mi se već raspitujemo i u tom delu najviše pozitivnih komentara su za Savatica i Svetozar Miletić. To su nam dve opcije, ali obe zahtevaju odvoženje dece kolima, bar u prvom razredu.. iskreno za Rada Končara nisam bas dobila dobre preporuke, sto ne znaci da je losa škola..tako da buduće komšije nadam se da ćemo se medjusobno pomagati oko odvoženja dece, ako su nam istih uzrasta, jer jeste malo nezgodno ako oba roditelja rade, sto je nas slučaj. :D
Izvinjavam se zbog skretanja sa teme..
 
Mi imamo prvaka sad na jesen i imacemo jos jednog za 3 god...pa ako se neko odluci za Savatic, nek mi se javi :)
 
Zna li neko, ako je useljenje npr u martu, kada je onda tehnički prijem, odnosno kad ulazimo u proceduru za kredit, mi koji plaćamo tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759014#p759014:3f9yzuyi je napisao(la):
JovanaM » Sre Jul 22, 2020 8:42 am[/url]":3f9yzuyi]Zna li neko, ako je useljenje npr u martu, kada je onda tehnički prijem, odnosno kad ulazimo u proceduru za kredit, mi koji plaćamo tako?
Po svoj prilici ako bude mart useljiv placanja ce poceti oko nove godine...to je moje laicko misljenje...
 
U predugovoru pise da smo u obavezi 60 dana nakon prijema obavestenja da je na 80% izgradjenosti, da pristupimo potpisivanju ugovora.
Takodje pise da po potpisivanju ugovora o kupoprodaji, odmah nakon izdavanja pozitivnog misljenja komisije za tehnicki prijem o ispravnosti, mora da se isplati ceo stan.
Ako oni ovde nesto nisu pobrkali, onda mi ugovor potpisujemo kad zgrada prodje tehnicki prijem I kad dobijemo kljuc u ruke, a to je 60 dana od obavestenja da su na 80%.
 
Ja koliko sam razumeo ako se uzima putem kredita onda smo u obavezi da u roku od 7 dana nakon sto su nas obavestili da je 80% gotovo da krenemo u proces podizanja kredita


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada nas obaveste da su na 80% u roku od 7 dana treba da pocnemo proceduru odobravanja kredita. Makar tako pise kod nas u predugovoru clan 3.
 
Je li neko mozda gledao nesto oko kredita? Zna li se koja banka nudi najbolje uslove trenutno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759041#p759041:fwqv3qjx je napisao(la):
Vanjabg » Sre Jul 22, 2020 10:22 am[/url]":fwqv3qjx]Kada nas obaveste da su na 80% u roku od 7 dana treba da pocnemo proceduru odobravanja kredita. Makar tako pise kod nas u predugovoru clan 3.
Tako je pisalo u predugovoru-da po obavjestenju o tehnickom prijemu kupac je duzan da u roku od 7 dana udje u proces dobijanja kredita a u roku od mjesec dana donese poZitivan izvjestaj od banke o odobrenju kredita-ja sam ove rokove u predugovoru malo promenio-priduzio na mesec i tri meseca...tako da je verovatno svakom individulano...
 
Mi smo pitali sta se desava u slucaju da nas prva banka odbije, hoce li nas sacekati da apliciramo jos negde ( da ne bude-proslo 30 dana ajde cao, uzimamo kaparu ;)) i rekli su sa hoce.
 
Na sajtu NBS u delu Zastita korisnika imate pregled efektivnih kamatnih stopa sa primerima. Taj dokument je od 1.12.2018. star je, ali moze vam dati neku sliku o cenama kredita. MTS banka koliko sam saznala (jos nismo trazili ponudu) ima najbolju kamatnu stopu. Inace kod njih je I najniza provizija za uplatu kapare. 0.2% od vrednosti uplate. Mislim da ERSTE I INTESA isto daju ok kamatu kada se ispregovara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759119#p759119:2n74ecs4 je napisao(la):
Vanjabg » Sre Jul 22, 2020 2:31 pm[/url]":2n74ecs4]Na sajtu NBS u delu Zastita korisnika imate pregled efektivnih kamatnih stopa sa primerima. Taj dokument je od 1.12.2018. star je, ali moze vam dati neku sliku o cenama kredita. MTS banka koliko sam saznala (jos nismo trazili ponudu) ima najbolju kamatnu stopu. Inace kod njih je I najniza provizija za uplatu kapare. 0.2% od vrednosti uplate. Mislim da ERSTE I INTESA isto daju ok kamatu kada se ispregovara.
Moje iskustvo sa MTS bankom - možete dobiti i nižu stopu od zvanične, zavisno od učešća i trajanja kredita. Prošle godine uzet kredit.
 
Hvala na odgovorima, znači onda krajem godine.

A to gde smo uplatili kaparu, u svojoj trenutnoj banci, nema veze sa uzimanjem kredita posle?

Verovatno pitam glupo, ali skroz sam noob za sve te bankarske stvari.
 
JovanaM":19ys7u47 je napisao(la):
Hvala na odgovorima, znači onda krajem godine.

A to gde smo uplatili kaparu, u svojoj trenutnoj banci, nema veze sa uzimanjem kredita posle?

Verovatno pitam glupo, ali skroz sam noob za sve te bankarske stvari.
Mislim da nema, samo je bitno da ti banka gde si platio izda potvrde o placenom iznosu ka investitoru.

Mene su recimo u OTP pitali da li kod njih uzimam i kredit posto ako ne planiram onda je 1% trosak prenosa, ovako sam platio 5000 posto kod njih cu sve.

A cudno je jos mi nisu potvrdili da je novac legao za ucesce a u ponedeljak sam platio i juce dobio potvrdu iz banke a investitor kaze ne vide jos novac, pa sam se istripovao, koliko ste vi cekali?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh