Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Pa cenim da je SanjaR
Ja sam predugovor potpisao polovinom marta, navodno nije bilo cak ni gornjih klackalica u celom objektu 2, pa sam morao da uzmem donju.
Kako li ce da izgleda taj ulazak/izlazak iz kola u boksu visine 1.55, tek cu da saznam...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
nebojsa83":1rf911wq je napisao(la):
Pa cenim da je SanjaR
Ja sam predugovor potpisao polovinom marta, navodno nije bilo cak ni gornjih klackalica u celom objektu 2, pa sam morao da uzmem donju.
Kako li ce da izgleda taj ulazak/izlazak iz kola u boksu visine 1.55, tek cu da saznam...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Ja sam polovinom marta dogovorio zamenu donjeg mesta od 150cm u objektu 2, lamela 3, za donje mesto od 165cm u objektu 2, lamela 2. Bolje nisam mogao.
A gornje mesto koje mi je ostalo u lameli 3 je 155cm. Nije bilo slobodnih gornjih mesta uopšte.
Stvarno će biti gimnastika ulazak i izlazak sa ovakvih mesta.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Bicete svi vitki , to je sigurno

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam uzela gornje mesto na klackalici, meni su rekli da je 180cm.
 
Ovo su meni poslali, gornja 155 donja 150cm

U prilogu je plan slobodbog parking mesta u Objektu 2, lamela 3.

Donja klackalica, cena je 6.500,00eur/m2 sa PDV-om.

Visina automobile koje moze da se parkira je 150cm.

Tezina je 500kg po tosku, ukupno 2 tone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Swimmer":ul0qsi1t je napisao(la):
Ovo su meni poslali, gornja 155 donja 150cm

U prilogu je plan slobodbog parking mesta u Objektu 2, lamela 3.

Donja klackalica, cena je 6.500,00eur/m2 sa PDV-om.

Visina automobile koje moze da se parkira je 150cm.

Tezina je 500kg po tosku, ukupno 2 tone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, tako je u celoj toj lameli.
Meni je tu stan, pa sam pogrešio i bez dodatne provere rezervisao 2 mesta u toj lameli.
Kada sam skontao, uspeo sam samo da zamenim donje mesto za malo veće u lameli 2.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
E da, ja nisam napomenula, ja sam u lameli 2. Očigledno je različito.
 
Da li se zna u kojoj lameli objekta 2 su manja a u kojoj visa parking mesta?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
dalibor":2iparn09 je napisao(la):
Da li se zna u kojoj lameli objekta 2 su manja a u kojoj visa parking mesta?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Najmanja su u lameli 3 - 150cm/155cm.
U lameli 2 mislim da ima između 165cm i 180cm.
Za lamelu 1 ne znam, ali pretpostavljam da su viša nego u lameli 3.

Što se tiče raspoloživost, koliko sam razumeo, možda ima samo donjih (nižih) klackalica. Ja kada sam u martu hteo da menjam, navodno nije bilo gornjih uopšte.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mi smo objekat 2, lamela 2, ali po svemu sudeci i nasa klackalica je 150/155. Iako nam je usmeno receno drugacije, tek u potpisanom predugovoru smo konstatovali da su niže... ali sada je sve gotovo.
 
Zvao sam Mariju iz Merina da potvrdim visinu svog parking mesta. Kako sam shvatio u objektu 2 su klackalice nize samo u lameli 3, u svim ostalim su dobre visine. Iako meni u predugovoru za parking u lameli 2 stoji ta ista visina rekla mi je da greska u crtezu i da su vise od toga, mislim da je rekla 175 za gornje ako se dobro secam (ali svakako ne 155). U svakom slucaju, uvericemo se kad budemo useljavali

cf8953bacb9a5cfb1925653f8df0632b.jpg



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
dalibor":3v8496oo je napisao(la):
Zvao sam Mariju iz Merina da potvrdim visinu svog parking mesta. Kako sam shvatio u objektu 2 su klackalice nize samo u lameli 3, u svim ostalim su dobre visine. Iako meni u predugovoru stoji ta ista visina rekla mi je da greska u crtezu i da su vise od toga, mislim da je rekla 175 za gornje ako se dobro secam (ali svakako ne 155)


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Da, svi crteži koje sam ja video imaju te iste dimenzije. To je valjda minimum...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
 
Zdravo, mene zanima u kojoj ste zgradi zbog parking mesta. Njega bi ako je moguce od vas odkupila.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756767#p756767:21f8ingl je napisao(la):
sanjar » Uto Jul 14, 2020 12:59 pm[/url]":21f8ingl]Zdravo, mene zanima u kojoj ste zgradi zbog parking mesta. Njega bi ako je moguce od vas odkupila.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Objekat 2 je u pitanju, lamela 3, ali ne bismo prodavali samo parking mesto.
 
BASS":3s7ctn9d je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756767#p756767 je napisao(la):
sanjar » Uto Jul 14, 2020 12:59 pm[/url]":3s7ctn9d]Zdravo, mene zanima u kojoj ste zgradi zbog parking mesta. Njega bi ako je moguce od vas odkupila.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Objekat 2 je u pitanju, lamela 3, ali ne bismo prodavali samo parking mesto.
Aha, ok. Hvala

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
BASS":xaysdjop je napisao(la):
Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
To je baš lep stan... :(

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
milos.tomic":b79c7zki je napisao(la):
BASS":b79c7zki je napisao(la):
Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
To je baš lep stan... :(

Sent from my MI 9 using Tapatalk
A koja cela situacija, pitam jer mozda je nesto sto treba podeliti sa ljudima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756765#p756765:ytxwfr6a je napisao(la):
BASS » Uto Jul 14, 2020 12:55 pm[/url]":ytxwfr6a]Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
Ja mislim da jedino sto mozete da uradite je da raskinete ugovor, a oni zadrzavaju kaparu. Ne verujem da je moguce da vi prodajete stan nekoj drugoj osobi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756783#p756783:11hvodu5 je napisao(la):
sanjar » Uto Jul 14, 2020 1:41 pm[/url]":11hvodu5]
milos.tomic":11hvodu5 je napisao(la):
BASS":11hvodu5 je napisao(la):
Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
To je baš lep stan... :(

Sent from my MI 9 using Tapatalk
A koja cela situacija, pitam jer mozda je nesto sto treba podeliti sa ljudima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
[/qu
Ništa što ne znamo već svi :/, samo su neke grane privrede više pogođene trenutnom situacijom, pa samim tim je i budućnost malo neizvesnija za zaposlene u istim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756785#p756785:116adg5j je napisao(la):
shadestudio » Uto Jul 14, 2020 1:43 pm[/url]":116adg5j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756765#p756765:116adg5j je napisao(la):
BASS » Uto Jul 14, 2020 12:55 pm[/url]":116adg5j]Pozdrav svima! Mi smo rezervisali i platili kaparu za 4.0 stan na 1.spratu i garazno mesto (pravo, nije klackalica). Sada nas malo brine ova cela situacija, pa razmisljamo da mozda prodamo, zamenimo za neki manji ili slicno. Stan smo planirali da kupimo na kredit. Ako je neko zainteresovan eventualno, moze da mi se javi u poruci.
Ja mislim da jedino sto mozete da uradite je da raskinete ugovor, a oni zadrzavaju kaparu. Ne verujem da je moguce da vi prodajete stan nekoj drugoj osobi.

Prema onome što smo mi saznali od advokata i agenata za nekretnine-moguće je. Prva opcija bi bila prodaja za keš ( najjednostavnija), druga opcija da mi podigemo kredit, pa da ga neko preuzme pod istim uslovima od banke. Nije nam oglavu da moramo da ga prodmo, niti nam je cilj nešto da zaradimo-prodali bi smo po istoj ceni, što znači čak i povoljnije nego što je trenutno, već prosto da razmotrimo koje su sve opcije.
 
Savet svima koji kupuju stan da nauče šta je kapara. Treba da budu svesni da se termin zloupotrebljava u predugovorima.
Potražite sekciju "Predugovor i kapara"

https://www.paragraf.rs/100pitanja/ugov ... govor.html

Čak postoje presude u korist kupaca i kada je zaključen ugovor nakon predugovora jer je trenutak uplate sredstava bio pre ugovora. Takva sredstva sud tretirana kao avans i prodavac ima pravo samo na nastalu štetu koja je daleko ispod 10-20% od cene stana.
 
Upravo je rezervisan stan na 3 spratu u objektu 1 Lameli 2. Ima li nekih komsija u blizini a da su ovde ?:)

Bio sam pre neki dan pa evo i neke slicice ako nekog zanima. Inace hvala svima na komentarima , dosta su mi pomogli u odabiru!

e7caef0aab2efd1e78a668cddecd93e9.jpg

cbb4fb01c07ea9d8a21cd1d2801f829a.jpg
 
NikolaT":11gf1m0k je napisao(la):
Pozdrav svima,

Što se tiče severne strane objekta 1, lamela 2, rezervisao sam stan br 22 na prvom spratu, i mislim da zujanje trafo stanice ne primećuje toliko u lameli 2, već više u lameli 3. Išao sam par puta, ujutru, po podne i uveče, zujanje na onom prostoru između zgrade i elektro distribucije se ne čuje uopšte, ali se čuje kada se prođe distribucija, pa je po mojoj proceni veći izazov za kupce stana u lameli tri. Možda grešim, ali meni je takav neki utisak ostavilo.

Svakako mislim da će zvučna izolacija biti dobra, i neće predstavljati veći problem. a i čovek se brzo navikne na neke stvari. :)

Pozdrav!
Komso ja sam ista vertikala 3 sprat, i da ja sam kruzio oko elektrodistribucije i bukvalno cujem zujanje samo ispred nje sa druge strane, stvarno mislim sa to ne pravi problem ni najmanje. Tik pored trafoa sam merio buku od 49dbl


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh