Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754200#p754200:xjyhj5b5 je napisao(la):
Komšija/Novi » Ned Jul 05, 2020 9:10 pm[/url]":xjyhj5b5]Rekli su meni da se očekuje za novu godinu da će biti 80% uradjeno i da tada može da se aplicira za kredit

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Da li neko zna, to što investitoru dajemo 20 posto, znači u banci kada tražimo kredit ne dajemo učešće?
 
JovanaM":3pnc9bvd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754200#p754200 je napisao(la):
Komšija/Novi » Ned Jul 05, 2020 9:10 pm[/url]":3pnc9bvd]Rekli su meni da se očekuje za novu godinu da će biti 80% uradjeno i da tada može da se aplicira za kredit

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Da li neko zna, to što investitoru dajemo 20 posto, znači u banci kada tražimo kredit ne dajemo učešće?
Da, ali...

Trenutno neke banke traže 30%, pa bi trebalo dati još 10%.
Videćemo kako bude do trenutka apliciranja za kredit. Situacija je malo nepredvidiva.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da, da to si u pravu.Videćemo kako bude i zbog celokupne korona situacije. Ako tržište kredita pukne, daće i sa 10%.
 
JovanaM":2qjkkpjx je napisao(la):
Da, da to si u pravu.Videćemo kako bude i zbog celokupne korona situacije. Ako tržište kredita pukne, daće i sa 10%.

Nije bas nesto cemu treba da se radujete ako ste vec dali kaparu za stan, jer trziste kredita puca uglavnom zato sto je puklo trziste nekretnina.
 
Postoje nagoveštaji da će doći do nekih promena na bankarskom tržištu. Već postoje rizične katogorije i delatnosti koje su na black listi za odobravanje kredita. Takodje ima najava da banke počnu da odobravaju kredite već na 50% izgradjenosti objekta, kao i da se povrat pdv poveća nosiocu prava sa dosadašnjih 40m2 na 60m2.
 
Babaroga":123xklha je napisao(la):
Postoje nagoveštaji da će doći do nekih promena na bankarskom tržištu. Već postoje rizične katogorije i delatnosti koje su na black listi za odobravanje kredita. Takodje ima najava da banke počnu da odobravaju kredite već na 50% izgradjenosti objekta, kao i da se povrat pdv poveća nosiocu prava sa dosadašnjih 40m2 na 60m2.
Black liste su interna stvar kod banki i uvek ih ima. Valjda neće preterivati.

Druge dve stavke je predložio grad Beograd kao mere olakšica za dobijanje kredita. Još uvek nije usvojeno.

NBS je smanjila obavezno učešće na 10%, ali je na banci odluka koliko će da traži.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754285#p754285:tpslonnh je napisao(la):
Djaki » Pon Jul 06, 2020 11:18 am[/url]":tpslonnh]
JovanaM":tpslonnh je napisao(la):
Da, da to si u pravu.Videćemo kako bude i zbog celokupne korona situacije. Ako tržište kredita pukne, daće i sa 10%.

Nije bas nesto cemu treba da se radujete ako ste vec dali kaparu za stan, jer trziste kredita puca uglavnom zato sto je puklo trziste nekretnina.

Ne znam gde ste u mojoj poruci videli radovanje.
 
Vecina banaka trenutno opreznije finansira (ili ne finansira) zaposlene u turizmu i ugostiteljstvu, sto i jesu dve najpogodjenije grane. Sto se tice ucesca, pristupa se individualno, da li ce se traziti dodatnih 10% ucesca zavisi od visine plate, odnosa plate i rate kredita, sta se kupuje i td.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754368#p754368:25vnt2lh je napisao(la):
milos.tomic » Pon Jul 06, 2020 3:45 pm[/url]":25vnt2lh]
Babaroga":25vnt2lh je napisao(la):
Postoje nagoveštaji da će doći do nekih promena na bankarskom tržištu. Već postoje rizične katogorije i delatnosti koje su na black listi za odobravanje kredita. Takodje ima najava da banke počnu da odobravaju kredite već na 50% izgradjenosti objekta, kao i da se povrat pdv poveća nosiocu prava sa dosadašnjih 40m2 na 60m2.
Black liste su interna stvar kod banki i uvek ih ima. Valjda neće preterivati.

Druge dve stavke je predložio grad Beograd kao mere olakšica za dobijanje kredita. Još uvek nije usvojeno.

NBS je smanjila obavezno učešće na 10%, ali je na banci odluka koliko će da traži.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Da li zna neko, da li je u tom predlogu da se za povraćaj PDV-a poveća sa 40 na 60 kvm predviđeno i dalje da za druge članove domaćinstva dobijamo dodatnih 15 kvm?
 
Milovanovic":v5kxckdt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754368#p754368 je napisao(la):
milos.tomic » Pon Jul 06, 2020 3:45 pm[/url]":v5kxckdt]
Babaroga":v5kxckdt je napisao(la):
Postoje nagoveštaji da će doći do nekih promena na bankarskom tržištu. Već postoje rizične katogorije i delatnosti koje su na black listi za odobravanje kredita. Takodje ima najava da banke počnu da odobravaju kredite već na 50% izgradjenosti objekta, kao i da se povrat pdv poveća nosiocu prava sa dosadašnjih 40m2 na 60m2.
Black liste su interna stvar kod banki i uvek ih ima. Valjda neće preterivati.

Druge dve stavke je predložio grad Beograd kao mere olakšica za dobijanje kredita. Još uvek nije usvojeno.

NBS je smanjila obavezno učešće na 10%, ali je na banci odluka koliko će da traži.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Da li zna neko, da li je u tom predlogu da se za povraćaj PDV-a poveća sa 40 na 60 kvm predviđeno i dalje da za druge članove domaćinstva dobijamo dodatnih 15 kvm?
Da

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, uplatila sam prosle nedelje prvih 10% . objekat 1 lamela 3 , sprat 3 , u razmaku dva obilaska ,stavljeni su svi prozori i stakla do drugog sprata. Inace u Banka Intesa su mi rekli da jos nije zvanicno potpisan ugovor izmedju njih i gornjeg grada II. Ima li nekih buducih komsija sa kucama? Pozdrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cao ja sam u prvoj zgradi lamela 3 na 2 spratu gde gleda tvoj stan juzno ka kasarni ili severno ka elektro distribuciji?
A sto se tice inteze i meni su rekli da jos zvanicno nisu potpisali saradnju....
 
Ka elektro distribuciji.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mogla sam da biram na istom spratu jug ili sever i izabrala ovo jer ce na juznoj strani ce biti uskoro gradiliste i zgrade vece spratnosti i samo dvosmerna ulica ce nas od toga deliti pa da ne gledam preko ulice u to, ovamo sam iznad ED krova , danas obisla i nemam zamerki

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
zemunac zvani":3hsovha8 je napisao(la):
Cao ja sam u prvoj zgradi lamela 3 na 2 spratu gde gleda tvoj stan juzno ka kasarni ili severno ka elektro distribuciji?
A sto se tice inteze i meni su rekli da jos zvanicno nisu potpisali saradnju....
Nisu potpisali saradnju vezano za kreditiranje kupaca. Kredit za projektno finansiranje je odavno ugovoren. S obzirom da je hipoteka upisana na Intesu, kontam da će biti najlakše tamo uzeti kredit, ali da sačekamo...

Купац потписом овог Предуговора потврђује да је упознат и сагласан да ће изградњу Продавац финансирати из средстава кредита одобреног од стране Banca Intesa ad Beograd, у чију корист је као средство обезбеђења уписана хипотека на објекту у изградњи и катастарској парцели у складу са грађевинском дозволом, што укључује и Непокретност која је предмет овог Предуговора.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Vise nego dovoljno! Hvala za info

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da , nije sve tako ruzicasto, ostale su samo klackalice dostupne , a meni auto u to ne staje , proverili danas, ako neko bude shvatio da mu je regularno parking mesto visak , javite se

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
sanjar":1jn4cfsq je napisao(la):
Da , nije sve tako ruzicasto, ostale su samo klackalice dostupne , a meni auto u to ne staje , proverili danas, ako neko bude shvatio da mu je regularno parking mesto visak , javite se

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Mislim da ima klackalica i do 175cm visine, u zavisnosti od dela garaže. Ne znam da li je to dovoljno, mada pretpostavljam da su ostala samo niža mesta.
Ja sam morao da raskidam predugovor za parking i potpisujem novi jer su mi dodelili parking mesto visine 150cm, a da to nije bilo specificirano na početku.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja mislim da sam ja uzeo početkom marta poslednju regularnu garažu i naplatili mi 12.000eur

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
A kako ti zao bilo nije
Salu na stranu, meni je auto visok 190
I nadam se da ce biti neka parking mesta van objekta.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
sanjar":1wpw4zau je napisao(la):
A kako ti zao bilo nije
Salu na stranu, meni je auto visok 190
I nadam se da ce biti neka parking mesta van objekta.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Komsinice, sta to vozis od 1.90?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Kako ti provaljuješ da je komšinica "sanjar"

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Izvinjavam se izgleda da jeste, sad sam pogledao predhodne poruke

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ali mogu i da primetim da smo svi samsung sekta

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vrh