Šta je novo?

Trg Slavija

Ok odmorite molim vas ;)
 
А не Игоре, извини, али нећемо се одморити. 2012 је дозлогрдио свима, увелико је нарушио квалитет форума својим острашћеним постовима без грама аргументације. Кад год налетимо на његов пост као да читамо коментаре на Куриру страначких ботова. Да ли је овај форум то заслужио и зашто је то дочекао? И ко је то дозволио?

Видим, нападосте сви редом Небојшу због острашћених политичких постова и то на једној јединој теми, узгред, политичкој, док се 2012 дозвољава да загади апсолутно све битније теме потпуно ирелевантним постовима који не доприносе ничему. Трла баба лан.

Што је још врхунац безобразлука, све око себе оптужује за све оно што он директно чини. Нема аргументацију, провоцира, нема став, нарушава дискусију, исмева .... и обавезно оптужи саговорника за све то ... без грама стида.

Игоре, приметан је одлив великог броја квалитетних форумаша који се све ређе јављају. Остаће ти на крају само 2012 у борби против измишљених непријатеља.

Од овог момента рачунајте да и ја напуштам форум до даљег. Ово је некада било место квалитетно употребљеног времена. Бојим се да то више није.
 
Ja sam dosta njegovih postovao obrisao ali problem je u tome sto ulazite u direktnu raspravu sa njim i to proizvodi ovakve reakcije sa obe strane. Radi se na uvodjenju ignore user opcije koja ce pomoci u resavanju tog problema.
 
2012 baci pogled na privatnu poruku
 
stf":1p2072mt je napisao(la):
Од овог момента рачунајте да и ја напуштам форум до даљег. Ово је некада било место квалитетно употребљеног времена. Бојим се да то више није.

немо' лепи молим те. само га игнориши

Igor":1p2072mt je napisao(la):
Ja sam dosta njegovih postovao obrisao ali problem je u tome sto ulazite u direktnu raspravu sa njim i to proizvodi ovakve reakcije sa obe strane. Radi se na uvodjenju ignore user opcije koja ce pomoci u resavanju tog problema.

онда је боље да 2012 сам напусти форум, с обзиром да ће га многи игнорисати
 
Pa polako ali sigurno forum gubi na relevantnosti,"neprijatelj mog ortaka..je i moj neprijatelj"....Ja bih se borio i za poslednjeg neistomišljenika..to je moj stav.Beobuild sam bira svoju sudbinu..ja ga nisam pravio..pa da budem emotivan.Uostalom nema pragamatičnosti na forumu,a to je velika šteta..mislio sam da su to ključni igrači do sada razumeli.Jednom kada propuste šansu onda je posle osvrtanje kasno..ova "pretnja"..ako ja izađem iz igre..onda potop..nema ništa dalje..ma daj..nagledali smo se..
 
Квалитет дискусије се срозава тако што већина вас поклања више пажње (текста) реаговању на провокације него реаговању на запажања, питања и предлоге. Због тога сте ви криви колико и провокатори.ж

едит: тек сад видим да има постова и на овој страни... али заиста, најалкше је провоцирати и то је је један пост, то мени не смета, међутим, сад дође лавина километарских постова зашто је тај пост неаргументован, те аутор је овакав онаакв.... е то замара још више.
 
Само треба не одговарати на провокативна писања и временом ће и 2012. сам престати са писањем таквих и онда ће и његове дискусије бити у оквиру разумних.

За сада својим таквим писањем баш излази из оквира осталих разумних размена мишљења
 
Pa postoji opcija za ignorisanje. Ja je bas na doticnoj osobi korisitm vec duze od mesec dana. Opcija je "Dodaj neprijatelja". Sa druge strane, uvek postoje opcije poput BAN 2 puta na nedelju dana, ako se situacija nastavim perma ban i cao. Jasno da moze da se vrati pod drugim nickom. Ali ovo je internet... Sve u svemu, malo ostrija pravila nisu na odmet. Pa ih sprovedite i na meni ako treba.
2012 Izvini ali stvarno si preterao sa spamom.
 
Odlicno! Evo detaljnije, na vrhu strane:
Korisnicki kontrolni panel > Prijatelji & Protivnici > Rad sa protivnicima :dil:

Ignorisu se svi postovi izabrane osobe sa opcijom da mogu da se prikazu :mrgreen:
 
Šta će biti sa planiranim infrastrukturnim projektima?

- Nismo odustali ni od jednog projekta. Samo ćemo neke morati malo da pomerimo. Izgradnja sedam vrtića biće gotova do jeseni. Ulicu vojvode Stepe radićemo prvog dana građevinske sezone. Imao sam sastanak sa ljudima iz Agencije za investicije zbog Slavije. Predviđeno je da se urade podzemni prolazi za pešake, da bi se ubrzao saobraćaj za automobile. Rekonstrukcija Vojvođanske ulice teče normalno.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... liona-evra
 
Malo iskačem iz vašeg toka rasprave, ali moram ovo da kažem.
Prolazio sam trgom i vidim da je i ove godine grob osvetljen izuzetno raskošno.
Voimja oca i sina, uvek se štrecnem kad to vidim. Dal nije vreme da mu se kosti maknu odande?
 
Dal nije vreme da mu se kosti maknu odande?
Spomen-ik treba da ostane na prostoru Slavije (mic-levo-desno)
ali kosti treba vratitit gde je čovek i bio sahranjen
jadničak , kosti mu samo prevrču i sele. . . :grand:
 
Sređivanje Slavije 2015. godine
E. B. R. | 09. januar 2014. 09:15 | Komentara: 4
Privremeni organ grada Beograda nastavlja realizaciju pripremljenih kapitalnih projekata u prestonici. Prvo renoviranje Ulice vojvode Stepe, gradnja stanova u Kamendinu i Ovči

BEZ obzira na tešku finansijsku situaciju, Beograd neće stati i većina projekata koju je pokrenula bivša vlast biće nastavljeni i za vreme privremenog organa koji trenutno rukovodi prestonicom.



Prema Odluci o privremenom finansiranju Beograda za period januar-mart 2014. godine, za kapitalne saobraćajnice od posebnog interesa predviđeno je 1,6 milijardi dinara ili oko 14 miliona evra. Veći deo, oko milijarde, biće obezbeđen kroz inostrane kredite. A, ako bi bio realizovan projektovani budžet za kompletnu 2014. godinu, u ovu namenu bi bilo potrošeno 2,42 milijarde dinara.

Za najavljeno potpuno renoviranje Ulice vojvode Stepe, do marta će biti izdvojeno 56,4 miliona, ali je onda za narednih devet meseci predviđeno čak 1,57 milijardi, skoro cela suma iz kredita EBRD. Za rekonstrukciju Trga Slavija planirano je 27 miliona tokom 2014, dok bi ova saobraćajnica predstavljala ključnu stavku u budžetu za 2015. sa svojih skoro osam miliona evra. Za 2015. i 2016. predviđeni su radovi i u Karađorđevoj ulici, i to u dve faze, od Savskog trga do "Bristola", odnosno od "Bristola" do Pristaništa.

Privremeno finansiranje u prva tri meseca ove godine predvidelo je i 30 miliona dinara za izgradnju stanova za raseljavanje, 243 miliona za pribavljanje građevinskog zemljišta, 200 miliona za objekte i mreže kanalizacija, 136 miliona za saobraćajnice sa infrastrukturom.

Sređivaće se ulice, ali će se graditi i stambeni objekti. Za zgrade u naselju Kamendin, samo u prva tri meseca, predviđeno je 100 miliona (još 315 do kraja 2014.), a za kompleks u Ovči 49 miliona u prvom i 299 miliona u preostala tri kvartala.

Konačno, novo naselje "Stepa Stepanović" dobiće svoju osnovnu školu, a u tu svrhu će odmah biti izdvojeno 104,7 miliona, i još 428 miliona do kraja godine.



KREDIT ZA MOST

U PERIODU privremenog finansiranja grad Beograd bi trebalo da povuče sredstva od inostranih banaka u iznosu nešto većem od deset miliona evra. Od toga devet miliona je predviđeno za izgradnju pristupnih saobraćajnica Mosta na Adi, a ostatak za unapređenje javnog prevoza i saobraćajne infrastrukture.

RENOVIRANjE "TAŠA" 430 MILIONA

ZNAČAJNA sredstva predviđena su i za sportske objekte, ponajviše za otvoreni stadion "Tašmajdana" čije renoviranje kasni više od godinu dana. U prva tri meseca za "Taš" je predviđen 131 milion dinara, a još 309 miliona do kraja godine. Na drugoj strani, Hipodrom bi u prvom kvartalu trebalo da dobije tek oko 20.000 evra.

KBC ZEMUN I "DRAGIŠA MIŠOVIĆ"

KADA su zdravstvene ustanove u pitanju, najviše novca će otići na sređivanje stanja u KBC Zemun i KBC "Dragiša Mišović". Zemunci bi trebalo do kraja marta da dobiju 61 milion dinara, a ustanova na Dedinju 30 miliona, uz još 118 miliona, koliko je projektovano do kraja 2014. godine.

SILNI EVRIĆI ZA POZORIŠTE

SKORO 200.000 evra predviđeno je planom za opremu Malog pozorišta "Duško Radović", čiji završetak renoviranja takođe kasni. Izgradnja ustanove i privremenog boravka osoba sa posebnim potrebama u Šekspirovoj, biće potpomognuta sa 81 milionom dinara.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 015-godine
 
delija je u pravu kad kaže da su političari samo deo folklora.
 
А и да којим случајем нисам,небитно је пошто су пројекти и приоритети остали исти,како сам и најавио одавно.

Наш народ на жалост има погрешан утисак о моћи наших политичара.Треба их само видети како се циганишу за сваки глас у некој тамо општини и све би требало да је јасно.За мене је наиван свако ко верује да би неки озбиљан моћник који заиста обликује наше животе и нашу околину себи дозволио да зависи од гласова народних маса или би дозволио да му се име провлачи по медијима. То не бива,поготово у овако малим и зависним држаама.Моћ партија је ограничена на пилићарење по јавним предузећима,установама и општинским касама а једину какву-такву моћ им даје прости народ,партијски пацови,сви они који су на терету оно мало радника који нису у јавном тј суштински партијском сектору.

Наши политичари само раде оно што им се нареди а заузврат имају слободу да нас крадуцкају и држе средине које су затровали својим партијским пацовима. Крупни пројекти и промене једноставно нису под њиховом контролом.
 
"Otvaramo današnji sastanak tajne, globalne, svetske zle Vlade prvom tačkom dnevnog reda - arhitektonsko, urbanističko i saobraćajno rešenje trga Slavije u ovaj... Beogradu... glavnom gradu Sibira!? Ovaj, Srbije... I guess"

eightrelativelyskinnymen.png
 
Леп покушај Хомере. :kk:

Стицајем околности најближи члан моје породице је дуго био у контакту са човеком који је довео све оне италијанске фирме које су инвестирале у Јагодину(наравно да то није био Палма па чак ни члан било које партије). Малтене цео наш државни врх се према том човеку,који је иначе Србин тако сервилно понашао и стално су га вукли за рукав да му је било и непријатно. Да ли ви стварно мислите да неки политичар који има пара онолико колико му дају или колико му дозволе да украде може да се пита за нешто заиста битно?!

Дакле,када сам рекао да се они не питају ништа нисам рекао да се масони и ватикан питају.Алудирао сам на то да се питају они који контролишу крупан капитал. Да ли би се нпр фртаљ умп-а изградио да га западне структуре нису кредитирале? Зашто је Ђилас напрасно променио став о умп-у по доласку на власт? Зашто се очајни пројекет "Бетрас" већ 30 година спроводи у најбитнијим тачкама? Зашто међу одговорним планерима који су нам обликовали град у том периоду има најмање Срба? Зашто назедњаци не критикују пројекте већ Ђиласа лично и евентуално начин на који су ти пројекти изведени?

Можда то не значи ништа али...Па увек ће бити тог али.

И да поновим за крај,док се пола форума надало неким променама ја сам једини тврдио да ће најважнији планови остати на снази ко год да дође на власт.И тада су ме многи спрдали па ето нас сад.
 
Крупан капитал држи у шаци и владе много сређенијих држава од наше, нијо то наше ништа специфично. Могуће је да не постоји ниједна "народна" влада на целом свету. Са тим што то иде ланчано.
 
Skontajte ovo. Tražio sam informacije o rekonstrukciji Slavije. Vidi se ovde: https://www.facebook.com/notes/beocikli ... 8753284643

Preko Skupštine grada, koja je prosleđivala prvo Sekretarijatu za urbanizam, pa su oni odgovorili da ništa to nemaju. Žalio sam se Povereniku jer mi nisu dostavili tražene informacije i onda mi je stigao odgovor Sekretarijata za saobraćaj, ali istovetan, da nemaju informacije. Ponovo sam se žalio Povereniku i sada još uvek čekam nekakav odgovor, ali ne znam od koga ću ga dobiti.

Ko je organizovao na kraju onaj konkurs i ko je pravio prezentaciju u JDP-u??? Zašto to nije radio Sekretarijat za urbanizam u redovnoj proceduri, tj. da li tek treba da prođe procedura javnog uvida ili svega ili se radi na osnovu nekog starijeg PDR-a da bi se to izbeglo?
 
Svi radovi u gradu trebalo bi da idu preko gradske direkcije za izgradnju grada ,u kordinaciji sa sekrterijatima za sobracaj ,i ostalim komunalnim slubama ko zna sta su smuljali
 
ko zna sta su smuljali

sami sebe su smuljali :grand:

Svaka brljotina-afera treba da povlaći i procenat fluktacije zaposlenih
ostavke-otkazi kako bi u kroz našu javnu službu prošlo što više stručnih gradjana. :grand:

Što veća fluktacija manja je korupcija :)
 
@jLaki

Mislim da je najbolje da se obratiš Agenciji za investicije i stanovanje. Ako se ne varam, oni sprovode sve te projekte koji se finansiraju iz kredita EBRD-a.

A koliko vidim na listi kapitalnih projekata, iz odluke o privremenom finansiranju Grada Beograda, rekonstrukcija Slavije, Bulevara oslobođenja, Karađorđeve itd. - sve to je stavljeno pod Agenciju za investicije i stanovanje.
 
Kao sto razuman domacin nece stavljati skupe tapete, glipsanu dekoraciju, hrastov parket i slicno u kucu kojoj je potrebna totalna rekonstrukcija, tako ni domacinska vlast nece ulagati novac u Slaviju pre nego se vidi i odluci oce li i kako tuda proci metro, oce li biti metro stanice, kakva ce biti veza buduce Z. Stanice Prokop kroz Deligradsku.
Poenta je da u Beogradu nema domacinskog vodjenja, odgovornost za potrosen novac ne postoji. Odlican primer je Bulevar koji je rekonstruisan, a predvidjen za raskopavanje za prvu metro liniju. Cemu sve to? Dal smo zaista toliko bogati da nekoliko puta placamo isto? Izgleda da jesmo, cim cutimo i nista ne preduzimamo.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Vrh