Šta je novo?

Trg Slavija

Martin":2yu39l4e je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471622#p471622 je napisao(la):
astrodule » 15 Aug 2017 10:16 pm[/url]":2yu39l4e]Ja da sam zakasnio u početku sa radovima, radio bih u tri smene sa svom raspoloživom mehanizacijom i završio do 1. septembra

Ko mi je kriv kada na YT postoje klipovi gde se slične stvari odrade preko vikenda.
Mogu da se kladim da će pokidati neke od instalacija fontane. :grand:

Pa ce onda da organizuju tender za izvodjaca radova na sanaciji kvara sto ce uticati na rokove


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471581#p471581:2pmy58fz je napisao(la):
maxasrbenda » 15 Aug 2017 06:51 pm[/url]":2pmy58fz]to ni sam Bog ne zna, kako je ko dosao, stavio je cev ispod slavije, turci, austrijanci, madjari, nemci, nasi divljaci, a mozda cak i rimljani

da li ljudi imaju svest da ono sto napisu neko cita. na kojoj dubini je dno, ne moze biti mnogo ispod ovoga
 
Negde na Slaviji se i dalje nalazi izvor Vračarske reke koja je tekla niz Nemanjinu ulicu. Iako je on odavno sproveden u kanalizaciju, ipak to znaci da baš ovde vodonosni sloj zemljišta izbija na površinu, dok je na priličnoj površini blizu nje. Pa bi svaka veća gradnja mogla biti problematična. Ako su dokumenta uopšte preživela silne ratove, verovatno bi samo vodovod mogao imati tačne mape.

unnamed%20(2).jpg

sd-ilustracija.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471681#p471681:2hwpkld9 je napisao(la):
astrodule » Сре Авг 16, 2017 10:50 am[/url]":2hwpkld9]Seća li se iko neke slike gde je prikazano kuda idu cevi za vodu i struju do centra kružnog toka?
Ако је питање за фонтану, провучено је од Славије Лукс и са стране паркиралишта, ових дана се и даље може видети оно са стране паркиралишта јер је раскомадан и асфалт и све, а код хотела је асфалтиран тротоар. Овако би требало да је урађено као што сам обележио.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471757#p471757:pvfhdc8l je napisao(la):
Zuma » 16 Aug 2017 17:06[/url]":pvfhdc8l]сец

Могли су да све те силне потоке оставе на површини и среде с парковима около, било би лепше и повећало би вредност земљишта
 
Rašomon u vezi fontane. Izgleda da niko ne želi da bude previše povezan sa njom. Sad je ispalo da se čak ne zna ni ko je investitor, da nema upotrebnu dozvolu, da se ne zna ni šta je ugrađeno, ni koliko je bezbedna, ni kada će raditi.

Košava ili institucije - ko je zadužen za bezbednost fontane?
http://www.istinomer.rs/clanak/2066/Kos ... st-fontane
 
Da se mene pita ja bih od Slavije napravi "dah Vegasa" u Beogradu :)
U smislu zabave i atrakcije.
Eto ima ta muzička fontana sa svojom predstavom.
Taj parkic što se pravi kod banke da bude muzički park, ozvucen gde će se čuti note fontane a u toku dana da recimo posetioci parka imaju pristup nekakvom "dzuboksu" gde će ubacivanjem nekog zetona pustiti pesmu koja će svirati u celom parku.
A sredstva od pesama budu sakupljanja za neku svrhu, nešto važno društvu.
To bi bilo interesantno turistima, to nema nigde u svetu.
I da razvoj Slavije ide u onom smeru, moderan trg, stil koji je zadala zgrada Narodne banke. Da preovladjuje staklo zbog refleksije, tada će i fontana zablistati.
I od mesta koje je služilo da prodjes što pre, Slavija postaje mesto na koje ideš.
Gde se ljudi okupljaju.
 
Da, Slaviju popuniti modernim staklenim zgradama. Na prvom mestu izgraditi nešto u Mitićevoj rupi. Nema smisla čuvati tu taj "park" jer su u blizini i Manjež i Taš, a i park kod Hrama nije daleko. Plus se i sada pravi parkić ispred banke. Pogled na sve one kalkanske zidove potpuno uništava i vizuru a i gubi se forma trga..Nažalost, da bi se trg uobličio, mislim da su potrebni radikalni potezi-rušenje starih zgrada pored banke, ali i rušenje onog poteza oko meka sa svim zgradama do Bulevara oslobođenja. Na tom prostoru izgraditi moderne zgrade, neki poslovni prostor, na donjim delovima fasada tih zgrada da budu led ekrani sa reklamama, neka naša mini verzija Times square. Mislim da sve drugo nema smisla, tu nema vredne arhitekture koju bi trebalo čuvati, zato bi tu trebalo ići na neki efekat Las Vegasa kao što Gavrilo reče. I naravno rekonstruisati fasade oba hotela Slavija, one da budu mirnije i bez led ekrana zbog Hrama u pozadini. Fontana mi je sasvim ok, budimo realni-ceo trg je u potpunom rasulu i ona je jedini iskorak u pozitivnom pravcu. Samo da ne menja suviše boje, najbolje izgleda kada je bela.
 
Još ti samo fali bista Elvis Prislija u centru fontane,dok slavijom odzvanja :Viva Las Vegas, a na led ekranu idu saveti Nade Macure.
 
Hehe, duhovit si, Vladanet..Naravno da ne mislim da bi od Slavije trebalo napraviti cirkus, zapravo ne znam koliko može biti gore od sadašnjeg stanja, ali neku našu mini verziju Times square ili Potsdamer platz-a, to svakako da.. pa čar Beograda je upravo u tom arhitektonskom miksu, a ovako bismo na maloj udaljenosti imali veličanstveni Hram svetog Save, supermodernu staklenu Slaviju sa poslovnim zgradama, a zatim niz Ulicu kralja Milana i kompleks dvorova, zgradu skupštine itd..još da npr. na takvoj Slaviji vidimo kako promiču žuti taksiji-postali bismo pravi balkanski New York, hehe..
 
Славија и околне улице немају саобраћајног капацитета за високе зграде. А и ваљда су Београдски Time Square Београђанка и Палата Албаније :D
 
Hvala Bogu sto nemao time square gde ljudi sede na klupici i gledaju reklame. Prosetaj do hrama sedi na klupu i gledaj malo u hram i nebo, da vidis kako odmara, a ne vristanje i dranje sa time squara.

Da se mi vratimo iz NY na Slaviju, neko rece da ne rade novu instalaciju za vodu, struju i kanalizaciju, malopre prodjoh pored slavije i pocetak bulevara oslobodjenja i videh neke crne cevi, i vidim da kopaju podublje nekih 4,5 metara sigurno ako me oko ne vara, e sad ne znam za sta su te crne cevi kontam da neko ko je strucan moze da nam kaze za sta sluze te crne cevi, da da ih jos malo opisem sigurno su precnika nekih pola metra.
 
Iz naših različitih predloga će se valjda jednom doći do najboljeg rešenja. Ako je već ideja Times square sa reklamama suviše radikalna, onda bi Potsdamer platz mogao proći. Bez izgradnje nekoliko većih staklenih zgrada i uobličavanja trga-to nikada neće ličiti ni na šta. A Beograd je veliki grad-ko hoće da odmara u miru i tišini ide do Hrama, Košutnjaka, Kališa, Ade, šeta kilometrima obala..Isto tako neko voli užurbanost, staklene zgrade, gradsku vrevu. Par takvih zgrada na Slaviji ne bi ništa oduzele Beogradu, već bi mu samo dodale na vrednosti. Jednom će valjda i metro proći ispod Slavije pa će problem prevoza biti manji.
 
Ne bi oduzele nista, samo bi napravili veliki haos u gradu.

Imamo mi vec dosta poslovnih zgrada u Beogradu, ovo mesto je prenaseljeno, svaka kuca u centru Beograda postaje zgrada.

Ne znam kad si poslednji put prosao slavijom u 4,5 popodne, video bi da ima milion auta zaglavnjenih u saobracaju i ti bi na to dodao jos jedno 400,500 auta.

Te poslovne zgrade treba graditi na NBG, gde su sve ulice u sustini bulevari sa 2,3 trake i gde ima mesta za parking.
 
Искрено, ја високе стаклене зграде замишљам дуж аутопута, на Душановцу и Маринковој бари. Славија треба да се заокружи зградама спратности као околне зграде, 5-6 спратова.
 
Problem zagušenosti Slavije nije toliko problem trga kao takvog, nego lošeg gradskog prevoza i nedostatka metroa. Dakle, na mestu Mitićeve rupe i pored banke mogle bi se izgraditi više zgrade. Na ostalim mestima treba poštovati visinu okolnih zgrada. Najviše utisak kvare stare zgrade od Bulevara oslobodjenja pa do NBS. One bi se morale ukloniti i na njihovom mestu sazidati poslovne zgrade do 5-6 spratova, jer šta je alternativa? Zidanje stambenih zgrada na tako prometnom trgu i pogled na terase na kojima se suši veš. Slaviju treba razviti kao poslovno-hotelski trg, ispod da bude stanica metroa, pa će i ljudi na posao njime putovati, a ne svojim automobilima.
 
Пословне зграде генеришу већу гужву од стамбених. Немањина је већ оптерећена институцијама владе, Булевар ослобођења болницама, а Београдска и Макензијева су преуске. Визуелно, највећи проблем су Митићева рупа и плац где је сада паркинг између Макензијеве и Београдске. Ја бих ту саградио велике јавне гараже на спрат, спратности околних зграда, с циљем укидања паркинг места у околним улицама. Уз заузеће плаца Митићеве рупе до пола, да део до Београдске остане као зелена површина.
 
Dobra je ideja za garažu na mestu sadašnjeg placa sa parkingom, ali bih na mestu Mitićeve rupe voleo da vidim visoku zgradu poput hotela Slavija, kao što je pre rata i planirana robna kuća. Za mene su najproblematičnije stare zgrade od Bulevara oslobodjenja do banke-koliko god ih ulepšavali, ostavljaće utisak palanke, a drugo još važnije je to što su one niske, a zgrade iza njih više i to meni mnogo ružno izgleda. Da su bar iste visine kao zgrade iza njih, pa i da ostanu..ovako se bojim da se to mora rušiti.
 
Ajde reci mi sta ti je lepo u NY?

Ides avenijama i geldas u nebo i gledas koja je kula veca.

Mesto Miticeve rupe bih napravio samo jos lepsi park, gde bi ljudi mogli da se opuste, a ne da je zatrpavam nekim trznim centrom i zgradom. U ovom gradu ne dostaje vazduh, a mi hocemo jos vise da ga gradimo i natrpavamo i gusimo.

Za parking plus, meni nije jasno vec kad su kopali ovoliko ovaj parkic koji se gradi na slaviji da nisu mogli da naprave i dva sprata za parkiranje auta.
 
Srdjane, Vox ima samo logicnu viziju trenutno najruznijeg trga u Evropi. Slavija mora da se uoblici i da se napokon izgradi. Poslovni objekti P+7 ili P+8 na svim slobodnim parcelama.
 
Nažalost (moram reći "nažalost" jer sam uvek za prirodu), zexland je u pravu. Slavija mora biti drugačije osmišljena.
 
Гараже са подземним нивоима и 7 спратова, и лагано може да се укине паркинг у већем делу Његошеве и Проте Матеје, и направе шири тротоари и бициклистичке стазе :) А у Булевару ослобођења уместо оних страћара са леве стране направити исто велике јавне гараже са 7 спратова и подземним нивоима, па да се укину паркинг места и у самом булевару, и у троуглу између Славије, Светог Саве, Крушедолске и булевара, а и у Тиршовој и Катићевој.

Пословни садржаји, тржни центи и сл. што генерише гужву нам на Славији нису потребни.
 
Na mestu Mitićeve rupe se nešto mora izgraditi..na šta bi ličilo da tu ostane park, a okolo stoje kalkanski zidovi zgrada, unutrašnja dvorišta i pogled na sav onaj rusvaj. Vidi se da je to planirano za blokovsko zaokruživanje pa bi to postalo unutrašnje dvorište bloka. Kako Srdjane ne vidiš da se tu samo po sebi nameće izgradnja zgrade koja se nastavlja na kalkanski zid one bele zgrade na uglu Milanove i Milutinove? Da nije bilo rata tu bi danas stajala Mitićeva robna kuća poput palate Albanije. I da se sada izgradi po tom projektu ne bi loše izgledala. Ovde ljudi kao da se plaše nešto da reše, nego čim vide golu površinu-daj da tu ostane park..zna se šta je park, šta je drvored, gde se sadi visoko rastinje, gde nisko zbog isticanja lepe arhitekture. Ili se to kod nas ne zna, ili neće da se zna. Takodje, nisam ja oduševljen Njujorkom zbog staklenih zgrada i mračnih avenija, ali to je metropola i mali dašak toga na Slaviji ne bi nikoga ubio, niti bi nešto unakazilo par modernih led ekrana-opet kažem da ružnije od ovog ne može. Inače što se tiče garaža-mislim da je suviše vredno zemljište na Slaviji da bi se tamo gradile, pre bih ih napravio u Bulevaru oslobodjenja na onim praznim placevima, i taman da im se ako je moguće napravi prilaz i iz Ulice svetog Save koju treba popločati kamenom kockom i da bude zona sporog saobraćaja. One stare zgrade oko meka i sam mek srušiti i tu napraviti nešto do 7 spratova i to je to. Plus ono betonsko čudovište od zgrade za telekomunikacije ili šta je već u Bulevaru-rado bih video sravnjeno sa zemljom, jer je to valjda najružnija zgrada u gradu.
 
Kolko ima poslovnih zgrada i lokala od Slavije do Terazija koje zvrje prazne i vi bi još? Jel ne kapirate da se stvari menjaju, da Bg više nema industriju i da se gubi motiv da ljudi žive u kavezu, tj skučenim krajevima (kakav bi da još više napravite Slaviju izgradnjom Mitićeve rupe) ? Ako su pre imali motiv da dolaze u kaveze i načičkane zgrade jednu na drugu jer su imali neki posao, sad se stvari menjaju. ČEGA poslovni prostor? Iz šupljeg u prazno? U mojoj zgradi je pre 30tak godina na spratu živelo 15 ljudi, sad 10. Ja sam ubeđen da će uskoro, što reče jedan grafit na Krstu "brdo zgrada i more automobila", tržište ovakvih nekretnina u gradu doživeti sunovrat i da će konačno tržište vrednovati smeće od arhitekture i urbanizma kakvo i zaslužuje. Tj da će sve manje i manje ljudi imati želju da baca pare na takve kvadrate.
 
Vrh