Šta je novo?

Trg Slavija

Koliko vidim, 31 sad ide trasom Terazije - Skupština - Kneza Miloša - Nemanjina - Slavija.
Kako idu druge linije? Posebno ove što idu i dolaze iz Bulevara Oslobođenja?
 
2e548bd3d89472b77119b130bf2a83de.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Kažu da "pametniji popušta" i da nekada neke stvari jednostavno treba prećutati, ali eto desilo se i to da se nakon deset godina mog učešća u diskusijama na Beobuildu pojave insinuacije da sam SNS bot. E, preko toga jednostavno ne mogu da pređem.

Oni koji me znaju privatno, i znaju gde radim i čime se bavim, verovatno su se grohotom nasmejali na takvu glupost. Ali ne treba biti baš ni toliko intiman sa Homerom, pa znati koliko je prišivanje takve etikete besmisleno.

Za deset godina sam napisao preko 7.000 postova na Beobuildu, kada se sabere i prethodni staž na SSC forumu, gotovo 15 godina aktivno pratim razvoj našeg grada - nekada sam u svojim postovima u pravu, često sam u krivu, nekada ostrašćen, nekada se zaje*******avam, nekada nešto pogodim, nekada lupam gluposti i ljudi mi od prvog dana generalno zameraju da sam preoptimističan i blag na gluposti svih vladajučih garnitura.

I tih sedam 'iljada i kusur postova je sasvim dovoljno da neko ko nije zlonameran shvati šta ja mislim o ovom ili onom političaru i da li ono što pišem, pišem iz uverenja ili za sendvič i sokić.

I da se vratimo na "aferu česma". Ne postoji nikakvo "odušeljvenje" postavljenom privremenom česmom na Slaviji, cela poenta mojih poslednjih nekoliko postova jeste u sledećem:

a) niko ne spori da loše stvari treba kritikovati, ali kritika mora biti srazmerna šteti koja je načinjena. Mislim da je problem česme predimenzioniran i postavljanje ovog privremenog limenog pojila jasno pokazuje da je to problem koji se može rešiti u roku od 24h uz minimalno angažovanje radnika. To nije slučaj sa nekim drugim problemima u rekonstrukciji Slavije, poput izbacivanja podzemnih prolaza iz projekta ili nedostatak bilo kakvog vezivanja za planove za izgradnju metroa - to ne može da se reši tako što će doći dva majstora u kamiončiću, istovariti privremeni, montažni, limeni podzemni prolazi i prikačiti ga na mrežu. Dakle, jedno su trajne štete za čije popravljanje će biti potrebni milioni evra i meseci novih radova, a drugo su sitne šminkerske popravke poput česmi, klupica, kandelabera, đubrijera, travnjaka, cveća, drveća itd.

b) nedoslednost u logičkom zaključivanju. Ako na renderu ili maketi nema česme i na osnovu toga zaključiš da je neće biti, to je ispravan logički zaključak. Ali ako na renderu i u opisu projekta stoje drvoredi, klupe i liveni beton sa kamenim granulatom, ne možeš opet da tvrdiš da ni toga neće biti "na osnovu svog osećaja" ili da napišeš "aj' videćemo". To je nedoslednost! Još radikalnija tvrdnja je da si apsolutno siguran da će na platou biti kafića, iako i njih nema na renderu, maketi, ni u opisu projekta. Pritom je nejasno u kojim objektima bi se ti kafići nalazili, da li će konobari sa ajncerima pretrčavati okolne ulice, na 50m do 100m udaljenim zebrama kako bi usluživali goste, i kako je uopšte moguće postaviti bašte na onako "izlomljenom" platou. Isto uverenje o invaziji oholioh kafedžija bilo je vrlo prisutno tokom rekonstrukcije Cvetnog, a eno ga plato ispod Maxija i dalje prazan.
 
Moguce da je vec bilo i da sam propustio ovaj deo. Hoce li ovako izgledati kruzni tok ili je ovo samo render :)
36-Slavija-osnova-AI1c-01.jpg


Po ovom nacrtu bice manji kruzni tok za aute a busevi i tramvaji ce imati svoje trake.
 
Ne mislim da si bot. Ali kao što sam napisao, vidim često skačeš i držiš predavanja čim neko uzme u usta ovu vlast ili njene projekte. I kao što je tebi možda muka od negativnih ljudi, tako je i meni muka od ljudi koji, poput Onog gore, očekuju da narod nakon više decenija jahanja i očaja, skače od sreće na sve. Uostalom, baš na ovoj temi o Slaviji sam ranije dokazao da kritika nije samo srpska odlika, nego odlika svih na svetu. Samo što se, iz nekoliko razloga, kod nas to više primećuje. Na primer, onaj tvoj referat u kome si napisao kako prosečan srpski hejter vidi BnV... ti misliš da je to nešto karakteristično samo za Srbe. A zapravo toga ima po celom svetu. Samo što se tamo ne diskutuje toliko o diskusijama. Ljudi kažu šta misle, slažu se, pa i sukobljavaju. Al nema ovoga da se danima raspravlja o raspravama. I da se seciraju postovi i meri dokle ide objektivna kritika a odakle kreće negativizam.

Elem, ti si mene nazvao hejterom, i predstavio stvari kako ih ti vidiš. Ja sam ti samo uzvratio istom merom - izneo ti moje iskreno mišljenje kako ja vidim tebe i tvoje pisanje. Bar ona pisanja koja sam imao prilike da vidim. To što si ti dugogodišnji član meni ne znači mnogo. Znam ja ljude koji su počeli kao apolitični pa postali punokrvni botovi. Tako da mene to ne zanima. Više me zanima šta čitam ovde i sada. Uz to, ljude koji mnogo drve o ''hejtu'' i razbacuju se tim terminom, često u startu otpisujem. Jer mislim da se tom taktikom služe slabe ličnosti ili one koje nemaju šta pametnije da kažu. Kao npr Gore pomenuti, koji kreće da drvi o hejtu čim mu neko postavi pitanje na koje nema odgovor. I ta filozofija se, nažalost, u poslednjih par godina, preliva i u društvo i online diskusije. Čim neko nema šta pametno da kaže, odma kreće ono ''a pa ti si hejter''.

Što se tiče česme, već sam rekao šta ima da se kaže. Slaviji treba krštena česma, a ne metalni slanik. Ta česma ne mora da bude kao ona u Knez Mihailovoj, daleko od toga. Ali da bude nešto što se uklapa u ostatak platoa i što ne izgleda kao privremeni objekat.

A što se tiče kafića, prvo - oni su pomenuti u nekoliko novinskih članaka. Sad, nije moj problem što si ih ti možda propustio pa se isčuđavaš otkud sad priča o njima. A drugo, tu bojazan od kafića mogu smatrati ''radikalnom'' samo ljudi koji nisu videli Beograd u poslednjih 10 godina. Inače svako drugi odlično zna da ovde nema 10 gradskih blokova koji nemaju neki kafić, te da je jako verovatno da ni plato pored NBS neće biti izuzetak.

Plato ispred Maxija na Cvetnom trgu stoji prazan jer je veliki deo godine poput betonskog krematorijuma na kome prži sunce. Takođe, deo ulice gde su kafići oivičen je stepenicama koje nisu praktične za kelnere sa poslužavnicima. I to su dva glavna razloga zašto se kafići nisu proširili i po njemu.
 
Lepo receno Homere, 10 godina arhive Beobuilda je tu da svedoci ko je ko i ko je sta uradio za ovaj grad. :gobb:
 
Jutrošnje:
Pogledajte prilog 1


Skinut je sloj asfalta u zatvorenoj traci Beogradske ulice(koja vodi ka Slaviji). Izgleda da će i tu biti blagog pomeranja tramvajskih šina.
 
Šteta što nije iskorišćen podzemni deo ovog platoa.
 
Jel moguće da ni u jednoj rekonstrukciji ulice ne menjaju instalacije? Čemu sve ovo kada je ispod džumbus i haos i kada će raskopavanja biti na svakih mesec dana? Jasno da je zbog beogradskih izbora ali opet mnogo je da je neko ovoliko bahat.
 
plus zasto skinuti kajmak sa samo jedne intervencije kada mozesh sa tri u roku od godinu-dve
 
Ali to nikada nije bilo da se pravi nova pruga a da se instalacije ne menjaju. Šta ćemo kada krenu da pucaju instalacije pa kada moramo da lomimo prugu na svakih 30 metara?
 
Da li neko zna kuda idu podzemni tokovi ispod Slavije?
 
to ni sam Bog ne zna, kako je ko dosao, stavio je cev ispod slavije, turci, austrijanci, madjari, nemci, nasi divljaci, a mozda cak i rimljani
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471433#p471433:22u7qhp6 je napisao(la):
Martin » 15 Aug 2017 09:34 am[/url]":22u7qhp6]Da li neko zna kuda idu podzemni tokovi ispod Slavije?

pricalo se da idu ispod Nemanjine i da se ulivaju u Savu ispod BNV
 
to je jedini ucrtan, njega su nemci gradili a oni su jedini od ovih koje sam nabrojao organizovani megalomani, taj kolektor su napravili ogromnog i sad nisu hteli da ga menjaju jer "za sada nema potrebe", a to sto ce za deset godina ponovo da obijaju celu slaviju, to nikom nista
 
Ja da sam zakasnio u početku sa radovima, radio bih u tri smene sa svom raspoloživom mehanizacijom i završio do 1. septembra.

Da pokušam da remiziram šta se ovde radi (i moja procena koliko bi maksimalno trebalo vremena da se radi punim kapacitetom):

1: Skida se asfalt i šine i podloga (3 dana)
2: Stavlja se nova podloga za asfalt i šine (5 dana)
3: Stavljaju se šine i asfalt (5 dana)
4: Prave se nova ostrvca i farbaju linije (3 dana)

Ko mi je kriv kada na YT postoje klipovi gde se slične stvari odrade preko vikenda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471622#p471622:rb9rb205 je napisao(la):
astrodule » 15 Aug 2017 10:16 pm[/url]":rb9rb205]Ja da sam zakasnio u početku sa radovima, radio bih u tri smene sa svom raspoloživom mehanizacijom i završio do 1. septembra

Ko mi je kriv kada na YT postoje klipovi gde se slične stvari odrade preko vikenda.
Mogu da se kladim da će pokidati neke od instalacija fontane. :grand:
 
Vrh