Šta je novo?

Trg Slavija

Porediš babe i žabe, tj. Pariz i Beograd. Najbolje što ćemo u tom smislu dobiti je Trg Republike.
Kakvi crni tržno-poslovni centri, narodu se prevrće utroba od istih
Pa dobro, ne znam kome se prevrće utroba kad su dotični puni. A, da, mora da idu tamo da bi im se javno prevrtala utroba. :kk:
Obožavam ovu demagogiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458180#p458180:rxqpfjnl je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Jun 13, 2017 12:38 pm[/url]":rxqpfjnl]To je naivan stav za Teslu ;)
Veruj mi, veliki procenat ljudi će da vadi novčanik. Makar za kafu i piće. Ista stvar kao i sa ljudima po kafićima.
Nemam ništa protiv parkova, ali to je odavno građevinsko zemljište.

Ovim pokazuješ da je važno biti u trendu a to mnoge košta pa pošto to ne mogu biti, pribegavaju trikovima, postaju "huligani" samo da bi bili u toku.
Mislim da se ovakve stvari olako shvataju a budućnost je ispred nas i onih koji će ostati iza nas.

I, šta je loše ugledati se na Pariz, nisam poredila samo sam ukazala da od boljih treba učiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458184#p458184:5zht18mj je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Jun 13, 2017 12:46 pm[/url]":5zht18mj]
Obožavam ovu demagogiju.
I ja folirante.
169055031.gif
 
Ne može se Beograd ugledati na Pariz, jer je Pariz nekoliko puta veći. U najboljem slučaju može na Beč i to kad se još bezbroj uslova ispuni.
Slavija nije ni dobra za pravljenje nekakve kulturno-nacionalne zaostavštine, i to iz dva razloga: to treba da bude poslovni kvart, i drugo, nalazi se na lošem mestu za tako nešto.
Što se Tesle tiče, treba rešiti pitanje muzeja i napraviti tamo neku vrstu njegove fokalne tačke.
Što se dalje zaostavštine tiče: trenutno predsedništvo treba da postane muzejski prostor: super.
Gradi se muzej Nemanjića: super.
Sređuje se Muzej Grada Beograda: super.
Slavija treba da bude poslovna celina i rešeno.
 
Trg koji služi samo saobraćaju i automobilima je mrtav. Bilo bi poštenije nazvati ga saobraćajna petlja. Moraju se dovesti ljudi. A da bi oni došli i zadržali se neko vreme, mora postojati nešto što je njima privlačno. Fontana je samo prvi korak u tom pravcu. Dakle potreban je DODATNI slobodni prostor za pešake, pored onoga neophodnog za kvalitetnu i brzu rakrsnicu čak 6 vrlo prometnih ulica. Plus je potreban poseban prostor za stanice javnog sabraćaja, sadašnje i buduće (metro), koje ne smetaju ni saobraćaju ni pešačkoj zoni trga. Dakle, ne može bez rezervisanja dodatnog prostora oko trga. Ako to podrazumeva eksproprijaciju, onda je ona nužna. U suprotnom Slavija trajno ostaje samo haotična automobilska raskrsnica i terminal javnog saobraćaja, a ne trg, dok su fontana i 1.800.000 evra bačeni. Što je malo nezgodno u centralnoj, pešački orjentisanoj i turističkoj zoni grada.
 
Zuma objasnio.
I to je, između ostalog, razlog zašto Slavija NE MOŽE biti trg za muzeje i istorijski sadržaj.
 
Kako lepo vi planirate da raspolazete tudjom dedovinom... :(
Pozavideli bi vam svi politicki komesari iz posleratnih godina!

Cuj, ovaj se igrao tu kao klinac?
Ma nije valjda?
Pa izvolte gospodo, po zavrsetku restitucije ponuditi Miticima fer cenu, otkupite, pa se igrajte i dalje, sutra nek se igraju i vasa deca!!!
E ne na tudjem znoju i muci da uzivate!!!
Stavite sebe u situaciju da vas neko izbaci iz kuce, stana, otme imanje koje su vasi preci stvarali?!

I sama restitucija i ono sto je uzrok restitucije je samo po sebi dovoljno sramno!
Sramno zbog otimanja svakom kome je zalepljena etiketa "burzoazije", a jos sramnija sto se vraca nemerljivo manja vrednost jer su ti koji su otimali uspeli da upropaste i unazade pljackom ne odrzavanjem i ne ulaganjem gotovo sve sto su oteli!
"Rupa" je jedna od retkih primera gde imovina u realnom iznosu ne vredi manje nego sto je vredela u trenutku otimacine.

I da, da dodam i sledece.
Sve oteto sto odbijemo da vratimo i platimo, placacemo i vracacemo kad tad. Samo ce cena toga direktno i indirektno biti jos mnogo veca, kada nam nakon x godina presude budu donosili po strazburu.

P.S.
Interesantno je da oni koji stavljaju znak pitanja na poreklo imovine Mitica, nisu ni jednom je*******__om recju reagovali na povlacenje optuznica protiv "muzikanta iz Peci" koji nije imao monopol na mobilnu telefoniju, nije imao zaradu, uredno je placao poreze, nije dobijao drzavne pare, nije se javno hvalio da jutarnju kafu pije sa tadasnjim predsednikom drzave i da ne nabrajam vise...



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki, ako ćemo po toj logici, mnogi ovde bi imali prava da traže nasledstvo. Od Turaka, preko Nemaca, do Milana Nedića (svi njihovi potomci i te kako imaju u evidenciji gde su nekada stanovali, mislim da su neki Folksdojčeri čak i pokrenuli inicijativu da im se imovina vrati).
Kao što sam više puta objašnjavao, ni u najkapitalističkijim društvima ne može privatna svojina biti iznad javnog interesa (govorim o SAD, a naveo sam i konkretne primere).
Daleko od toga da branim aktuelnu ili bilo koju gradsku vlast, ali to je jednostavno tako.
Jesam za to da se naslednicima nadoknadi u novcu ili naturi (čak i sa kamatom), ali ne i da im se vrati ta parcela.
 
То што нам је дато да туђу имовину бесплатно користимо као јавну целу деценију треба да будемо задовољни али и дам буде јасно да је то од старта било и остало - привремено решење. И не видим разлог да се паушално процењује шта ће неко ту да гради, када је јасно дефинисано шта ту сме да се гради.

На том плацу су по ПДР-у планирани мешовити градски центри. И барем за тај плац, то важи у свим урбанистичким плановима, и предратним и послератним. Од када постоји урбанизам у БГ, тај плац је планиран за изградњу.

x0qw42.jpg


Чак и у време када се понајвише водило рачуна о јавним просторима и лењеир урбанизму. Јовинова скица ондашњег плана Славије:

b2e6f2c63028.png
 
Koliko vidim, kod Jovina oko kružnog toka ima još više prostora nego na skici koju sam poslao.
 
Laki, ne znam za druge, ali ja sam uvek i podrazumevao da se daje zaista fer cena. Sem toga, po mom predlogu bi im se uzeo samo ćošak placa, odnosno svega 14% trenutne površine. A ako može ovo što kaže Stf, da se za toliko pomeri građevinska linija, utoliko bolje. Onda eksproprijacije Mitićevog placa i nema.

Moj osnovni motiv je bio pokušaj da pomognemo oživljavanje i ljudima popunimo istorijsku osu grada Kalemegdan - Slavija. Za to postoje, ili su postojali, dobri izgledi. Tu postoji niz potencijalno lepih fokusnih tačaka: Kalemegdan, pešačka zona Knez Mihajlove, Trg Republike, Terazije sa Terazijskom terasom, park izeđu dvorovova, Cvetni trg, Park Manjež, pešačko-saobraćajni trg Slavija. Sve to povezano veoma živom i popularnom komercijalnom zonom. Ali za to moraju postojati dve jasno definisane i zanimljive krajnje tačke. Nešto što definiše i ograničava potez. Kalemegdan je već OK. Ali nam sa druge strane fali Slavija. Sad je prilika, pošto neizgrađenog prostora još ima, i verujem da je ne smemo ispustiti.

Početak je zamišljen sasvim dobro. Sad samo ovaj dodatni prostor za pešake treba u meri u kojoj je to moguće nastaviti i sa leve strane.

EVlk9kqTURBXy81ZDBkZGVhZmIyNGE3NDUwZTFkMGIxYzI0ODQ4ZTg2OC5qcGVnkZQCzQSwAMKBoTEC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458189#p458189:whhwcm9y je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Jun 13, 2017 12:53 pm[/url]":whhwcm9y]Ne može se Beograd ugledati na Pariz, jer je Pariz nekoliko puta veći. U najboljem slučaju može na Beč i to kad se još bezbroj uslova ispuni.
(...)
Na moj bold:
Netačno! Ako želim postati dobar slikar ugledaću se na meni najbolje itd. itd. da ne nabrajam ostale vrhunske umetnike. Pa to je logično, zar ne, Travolta? (Nadam se da plešeš kao pravi Travolta).

Odustajem od razgovora s tobom. Ne zameri, avatar ti je ono **** ali pričaš bez smisla.
P.S. Ako si kojim slučajem iz vrha vlasti zanemari svaki moj negativni upis vis a vis tebe. Nije meni zbog mene već zbog nejači.
Tvoji stavovi su tako labavi i bez uporišta, skoro smešni.
 
Ugledanje na najbolje se u našoj istoriji uglavnom svodilo na "videla žaba da se konj potkiva" (da se ne zavaravamo). Jedan primer iz novije istorije: početkom 90ih smo u sred krize izgradili stanicu "Vukov spomenik", što jeste za poštovanje, jer je po standardima bila jedna od najlepših na svetu. Danas je sama stanica u ok stanju, ali je ceo kompleks krajnje zapušten.
Za početak da se mi ugledamo na neke nama bliže gradove, pa ćemo posle mi na Pariz lako ;)
A što se površnosti tiče, da si malo bolje ispratila postove, shvatila bi koliko ni približno ne simpatišem nikoga iz aktuelne vlasti. Ali me nerviraju ti stavovi a la "grade fontanu, a decu lečimo SMS-om".
Što se tiče plesanja... ne pitaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458204#p458204:1131cd1i je napisao(la):
Zuma » 13 Јун 2017 12:33 pm[/url]":1131cd1i]Koliko vidim, kod Jovina oko kružnog toka ima još više prostora nego na skici koju sam poslao.
Не, на јовиновој скици тротоари по ободу су ужи и од твоје скице, али и од шиирине која је планирана овом актуелном реконструкцијом. Али зато је Краља Милана пешачка. Све по мери и укусу. Таман колико треба да би се добила компактна целина.

Изузетно решење које се неће остварити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458210#p458210:1cub4fc3 je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Jun 13, 2017 1:45 pm[/url]":1cub4fc3]Ugledanje na najbolje se u našoj istoriji uglavnom svodilo na "videla žaba da se konj potkiva" (da se ne zavaravamo).
Uh...
500484114.gif
Zbog čega sve svodiš na prostu jednačinu? Tom metodom priče mnogi su dobili glasove na izborima.
Čuj ti Travoltu, pa na koga ću da se ugledam nego na najbolje da bih bila osrednja a možda ni to ali svakako zadovoljna.

Izvinjenje na offu, kriv je Travolta. :mrgreen:
 
Pusti ti Džontru :mrgreen:
Šta da ti kažem, dok se ne pojavi neki novi Branko Pešić, načekaćemo se.
 
Na ovom forumu vidim novog "Pešića", tako mi svega. Ali to nisi ti. Oprosti! Ovim nikako ne degradiram tvoj personality.
1875677824.gif
 
Nemam ja ni živaca da se time bavim. A ako ga vidiš, želim mu svu sreću, trebaće mu.
 
Valjda više nama nego njemu. Njega je lako zbaciti s trona a nas Srba u prestonici malo teže.
Bre, Travolta, što si takav? Sledi svoju sliku na avataru i nasmeši se jer La Vita é Bella :)
Slavije će biti i kada nas ne bude.
 
@Travolta
A šta je označeno plavom zvezdicom?

Oprostite ako vas zbog neupućenosti podsećam na Koštunicu. :oops:
 
Dvoje su se tako smuvali , beše neka reklama ;)
De de Laki "krv I znoj Mitića"... Znaš kako je u "najvećoj demokratiji na svetu" - ko prvi zabode zastavu - njegovo. Ja sam tako zabo kao klinac u tom parku I nema urbanističkog plana koji će me ubediti u suprotno ;) Nadam se da će se I puno drugih Vračaraca pobuniti ako krene da im se uzme ceo park ;)
 
Ma, svi ti predratni kapitalisti su stekli imovinu na ne mnogo pošteniji način od današnjih tajkuna.
 
Vrh