Šta je novo?

Tramvaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513066#p513066:17v92nla je napisao(la):
dragan » Pet Feb 02, 2018 8:53 am[/url]":17v92nla]Nisam uopšte opterećen politikom ni kampanjama kao poneki na forumu.

To što i sada ponavljaju predhodne planove, znači da nisu od njih odustali.
Pa diplomatski receno nema sta....i sam si svestan da se o tome uvek prica pred neke izbore,a kad oni prodju,ta se tema vrati u fioku.Niko ovde nije opterecen politikom ni kampanjom,sve i sam vidis,dovoljno je da pogledas koliko su linija korigovali i produzili u zadnjih par meseci pa ce ti biti jasno zasto je politika upletena uvek..i ja bih voleo da ti planovi i ostvarivanje istih ne budu usko vezani za necije uskostranacke interese,ali to je nasa realnost...ne mora to nikome od nas da se svidja,ali ne treba da zmurimo onda kada znamo zasto se nesto bas sad prica malo glasnije nego inace....
 
Može i tako da se tumači, ali meni je bitno da nisu promenili planove

kao kod nekih drugih projekata, nap. Metro prva linija do Makiša i sl.
 
Razmišljam šta je bolje za te pare, produžiti linije na ova tri predložena pravca ili unaprediti postojeću tramvajsku mrežu. Više naginjem ka ovoj drugoj opciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513165#p513165:rxb0nem8 je napisao(la):
Siniša » 02 Feb 2018 12:44 pm[/url]":rxb0nem8] . . Više naginjem ka ovoj drugoj opciji.
Ja više naginjem prvoj opciji. . .a i drugoj ;) . . Može to oboje.
 
METRO pre svega ali i unapredjenje postojece mreze tj davanje prednosti tramvajima na semaforima sto je dosta jeftinije od nabavke vozila.
 
Metro i tramvaji nisu konkurencija, jer tamo gde može tramvaj ne može metro.

Gde ide gradski voz zvani metro, nije pogodno za tramvajsku prugu . . .i obrnuto. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512823#p512823:1bfv8wa1 je napisao(la):
solecar » 01 Феб 2018, 12:32[/url]":1bfv8wa1]Od Bulevara Zorana Đinđića nema ništa , što bi uklanjali parkinge koje naplaćuju

заправо има решење. ево сликовито. садашње стање:
Pogledajte prilog 1

са трамвајем у средини:


тако да је решен проблем трамваја кроз БЗЂ
 
Danas pored mene prosao ovaj monstrum od 4 povezana tramvaja (brojite pantografe) :) Nazalost nisam uspeo da ga lepo uslikam. Isao je prema NBG depou.
 
Imam jedno pitanje, ako ima neko ko radi u GSPU, da li je moguce da od16:30 do 17:30 u spicu saobracaja i kada se ljudi vracaju sa posla, kod Vukovog spomenika ka Ustanickoj , naidje jedna 6ica za 10 minuta, pa petica za 20 i da nema ni jedna sedmica u najavi pola sata. Kako je moguce da u spicu od 16-18 ima tako malo tramvaja, sada sam dsao 6icom u kojoj je bilo kao 1993e u busu, neverovatno. Na stanici je ostalo 50 ljudi , a sledeca 5ica kod banije, 14ica kod veterinarskog, a 7 je na Novom BEogradu.

Da li je to moguce, nikad manje polazaka, i tako je svaki dan. I svaki treci tramvaj nema vise grejanje. Sta se to dogadja? Svaki dan popizdim.

Takodje , da li je moguce da svaki voz koji pristigne u spicu u stanicu Vukov spomenik, kada se izadje iz istog ode poslednji tramvaj i kod Vuka ispred ociju prvog koji izadje, i onda buljuk ljudi ceka sledeci tramvaj 15 minuta. Uzasan je GSP posta, bio je dobar neko vreme, sad je uzas!
 
dziggy":b8a9wva2 je napisao(la):
Imam jedno pitanje, ako ima neko ko radi u GSPU, da li je moguce da od16:30 do 17:30 u spicu saobracaja i kada se ljudi vracaju sa posla, kod Vukovog spomenika ka Ustanickoj , naidje jedna 6ica za 10 minuta, pa petica za 20 i da nema ni jedna sedmica u najavi pola sata. Kako je moguce da u spicu od 16-18 ima tako malo tramvaja, sada sam dsao 6icom u kojoj je bilo kao 1993e u busu, neverovatno. Na stanici je ostalo 50 ljudi , a sledeca 5ica kod banije, 14ica kod veterinarskog, a 7 je na Novom BEogradu.

Da li je to moguce, nikad manje polazaka, i tako je svaki dan. I svaki treci tramvaj nema vise grejanje. Sta se to dogadja? Svaki dan popizdim.
Трамваја има довољно али нема подстаница зато 7 као најфреквентнија линија иде на 10 минута иако би требало минимум на 6-7. Ја сам мишљења да треба скратити 7 до Таша а 6 појачати.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
A možda da se stave po jedna podstanica na NBG i u Bulevaru. A i plus na situaciju utiče to što je pao sneg , koji nas svake godine koliko god puta da padne u toku zime , uvek iznenadi , iako smo svaki put spremni ko zapete puške da reagujemo na prvu pahuljicu. :)
 
solecar":35p8m4lm je napisao(la):
A možda da se stave po jedna podstanica na NBG i u Bulevaru.
У плану су две, ова 21 колико их има очигледно нису. Писало се где ће бити али заборави.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ако неког занима где су подстанице.


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
SRBO":1zhk54sd je napisao(la):
Део тих су за тролејбусе
Знам али чисто да ставим да види онај кога занима

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520742#p520742:2qujmlwn je napisao(la):
igor989 » February 28th, 2018, 7:16 pm[/url]":2qujmlwn]
solecar":2qujmlwn je napisao(la):
A možda da se stave po jedna podstanica na NBG i u Bulevaru.
У плану су две, ова 21 колико их има очигледно нису. Писало се где ће бити али заборави.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520750#p520750:2qujmlwn je napisao(la):
igor989 » February 28th, 2018, 7:36 pm[/url]":2qujmlwn]
SRBO":2qujmlwn je napisao(la):
Део тих су за тролејбусе
Знам али чисто да ставим да види онај кога занима
U planu su kod Mosta na ADI , ali bi trebalo i na drugim mestima da stave , a ne da dolazimo u situaciju da moramo da biramo da li ćemo da ostavimo postojeće taktove na linijama , ili da ih smanjujemo zarad uvođenja novih linija (vozila koja skidamo prebacujemo na novu liniju , kao što je bio slučaj sa vraćanjem linije 11).
 
A da li se zna da li ce i kada menjati ispravljacke stanice i postavljati nove, koje mogu da primaju struju nazad? Kad su stizali novi trolejbusi i CAF-ovi, bilo je price da oni mogu da vracaju struju u mrezu pri kocenju.
 
Vidiš da nisu u stanju da postave grejače skretnica , a kamoli nešto ozbiljnije , te tako imamo da je prethodna dva dana bio haos zbog zaleđenih skretnica (najviše na Slaviji i prilazima). Čitao sam po forumima da su ljudi najviše ovo kritikovali prethodna dva dana , iako ima ovde nekih koji tvrde da sve skretnice funkcionišu normalno zimi i da je čisto spinovanje da ne funkcionišu.
 
solecar":1xlaa1gf je napisao(la):
Vidiš da nisu u stanju da postave grejače skretnica , a kamoli nešto ozbiljnije , te tako imamo da je prethodna dva dana bio haos zbog zaleđenih skretnica (najviše na Slaviji i prilazima). Čitao sam po forumima da su ljudi najviše ovo kritikovali prethodna dva dana , iako ima ovde nekih koji tvrde da sve skretnice funkcionišu normalno zimi i da je čisto spinovanje da ne funkcionišu.
Што се тиче скретница јесу биле залеђене, поуздане инфо

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mislim da bi za puštanje u rad rekuperativnog sistema bilo potrebno izmeniti sve podstanice. A i džaba kada trenutno samo CAF-ovi mogu da "vraćaju".
 
U toeriji da, u praksi bolje remontovati sta treba i izgraditi nove. Kod nas železnica koja je mnogo veći potrošač nema rekuperativni sistem implementiran, a kamoli GSP tramvaji.
 
Ja cisto informacije da pitam, da li ce se mozda uzimati jos Spanskih tramvaja?
 
Vrh