Šta je novo?

Tramvaji

Koliko sam shvatio i cuo teta sa razglasa ce pricati kako se otvaraju vrata. Sto i nije tako lose jel nasi ljudi ne bi ni procitali da ispisu pored tastera kako se otvara
 
čak tri sekunde se čeka svetlo i tramvaj stoji u prazno pa nije ni čudo što je na sedmici petnaest minuta sporiji od katice.. pa katica se na nekim stanicama zadržava tri sekunde.
 
Bas odgledah taj prilog na Studiu B.Ajde da je jedna sekunda ili jedna i po.Ali tih 3 sekunde su duge kao godine.
 
Najgore je što je taj period duži od 3sek zbog neobaveštenisti putnika!

često se desi da neko pritisne dugme, pa čeka, pa ne kapira što se vrata ne otvaraju, pa sam video i likove koji se proderu MAJSTOREEEEE VRATA!

pa prodje i do 10 sek dok se vrata otvore.


Ja pokšavam na kulturan način da naučim ljude.

Klicu mom prilično glasno objašnjavam kako se otvaraju vrata, a to i ostali putnici čuju, hteli ili ne.

Još moraju i da puste mog klinca da pritisne dugme (čik neka proba neko da ga spreči).
Dok tramvaj staje, ja mu kažem, sine moraš da čekaš sa se upali prvo zeleno, pa tek onda da pritisneš dugme i vrata se otvore!

Već smo par puta čuli komentar Nisam znao/znala.
 
ma naviknuce se ljudi, ovi sa studija b vise ne znaju ni sta da rade sa dobar dan beograde, a ne sa novostima. jos malo pa ce da postanu lea kis.
 
...I dan danas postoje ljudi koji u svajcarskim tramvajima koji su u saobracaju od kraja 2003 godine ne znaju da treba da pritisnu dugme za otvaranje vrata pa dolazi do komicnih situacija tako da proci ce jos dosta vremena dok neki skapiraju sta i kako :)
 
Pa dobro, to je normalno, uvek će ih i biti. I onaj ko jenekad znao zaboravi, ima ljudi koji se ne voze tramvajima više od jednom godišnje.

Ali ono što je sa beogradskim tramvajem interesnatno je da se grad razvija upravo na njegovoj trasi. Zato mislim da bi 30 španaca trebalo da bude samo 30 vozila više, a ne zamena za stare, jer počinju da se stvaraju gužve.
 
и ЕускоТран (у Билбау) има сличну комбинацију
Bilbao_Tranbia_Abando.jpg

иначе, то је Урбос 1, са метарским колосеком
 
И поред тога неки :grand: се дере "Ее, возач, ајд' отвори ово!" -.- Главу бих му отворио!
 
Ma kr**** neki, od ušća gde sam ušao, konstantno je pričao o Djilasu... i kako mu ne stiže plata na vreme....
 
Tramvaj "GSP Beograd" na liniji 3 u četvrtak uveče je naleteo na dvojicu mladića koji su pretrčavali šine na Bulevaru vojvode Mišića kod broja 33. Oni su kolima Hitne pomoći s lakšim telesnim povredama prevezeni u Urgentni centar, gde su zbrinuti.


Foto: Arhiva
Pripadnici MUP-a izašli su na mesto događaja, izvršili uviđaj i obavili razgovor sa vozačem tramvaja.

Prema rečima očevidaca, mladići, čiji identitet zasada nije poznat, pretrčavali su šine nedaleko od nadvožnjaka na Bulevaru. Vozač tramvaja, koji se kretao u pravcu Mostarske petlje, nije uspeo na vreme da zaustavi vozilo GSP, pa je udario oba pešaka čeonim delom tramvaja.

- Dvojica muškaraca, starosti 26 i 21 godinu, primljena su u Urgentni centar s telesnim povredama, ali u svesnom stanju - rekla je Nada Macura, portparol Hitne pomoći. - Stariji pešak je zadobio povrede grudnog koša i potres mozga, dok je mlađi prošao s povredom zadnjice. Obojica su zbrinuta i njihovo zdravlje nije u opasnosti.

Tramvajski saobraćaj je posle 15 minuta regulisan, tako da nisu zabeleženi veći zastoji.
prenosim sa portala Vestionline
 
Vrh