Šta je novo?

Tramvaji

Videsmo ga u Bulevaru ja i direktor.Ukazao mi je na to,nisam se previse iscimao,ali sada kada pogledam slike ispada ko da su rudolfu skinuli crveni nosic :(
 
"milmar"":3d1s9l6x je napisao(la):
Stoga, evo polazaka:

........BLOK 45........./.....USTANIČKA.....
---------------------------/------------------------
.........06:22u........../........07:27.........
.........08:33.........../........09:36.........
.........10:37.........../........11:39.........
.........12:42.........../........13:49.........
.........14:56.........../........16:03.........
.........17:10.........../........18:17.........
.........19:27.........../........20:26g........

Međutim, desi se (kao danas na primer) da ispadne iz turaže, pa je zato završio na bloku danas, umesto gore na Smederevcu.
Zato, ne uzimajte ovaj raspored zdravo za gotovo.
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=12&t=225&start=550
 
DA to bi mogla biti otprilike vremena kad je tu, al svakako neće ranije proci. Recimo ja sam ga juče u 16:30 ušao u njega negde kod Djerma, tako da ne verujem da je krenuo u 16:03 nego malo kasnije.
 
rokitansky":1cw6wih0 je napisao(la):
Ne bih rekao da ima 250, mozda je samo oko 150 u redovnom saobracaju kada rade sve linije. Samo na papiru ima 250, 220 katica (200-420), 30 svajcaraca i (trenutno) 3 CAFa... Od ovih katica, koje su originalno kupljene, sigurno skoro 100tinak vise nije u upotrebi.
Ako si u pravu, onda treba ispraviti Vikipediju http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade_tram_system
Umesto "around 250 trams" staviti "around 150 trams".
 
ставио сам да имамо око 200 трамваја
кога занима, ево сајта са свим Татриним моделима (сајт је на немачком)
 
Beograđani glasali za ime novog tramvaja


Vozilo koje neki građani već zovu "Tramvaj Mosta na Adi"

BEOGRAD, 31. avgust 2011, (Njuz) – Građani Beograda su danas u periodu od 8 do 14 časova bili u prilici da predlože ime novog španskog tramvaja na liniji broj 7.

Prema prvim informacijama, akciji se odazvalo nekoliko stotina građana, koji su izneli više desetina zanimljivih predloga, od kojih će jedan do sredine septembra biti usvojen za ovaj tramvaj.

Da podsetimo, predstavnici gradske vlasti su se odlučile na ovu akciju nakon velikog odziva građana u biranju imena za most na Adi. Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas potvrdio je da i on sam ima svog favorita među nazivima, ali nije želeo da otkriva otkriva o kom predlogu je reč.

- Presrećni smo odzivom i entuzijazmom ljudi koji su došli da glasaju. Ovaj velelepni tramvaj zaista zaslužuje ime, kao što i Beograđani zaslužuju novu temu kojom će se baviti narednih dana – rekao je Đilas.

Kako Njuz nezvanično saznaje, već se nekoliko naziva izdvojilo od ostalih kao što su: Sedmica, Tihi, Tramvaj Mosta na Adi, Novi tramvaj, Tramvaj Nataše i Dače, Tramvaj Nenada i Zorana, Tramvaj Patrijarha Pavla, Tramvaj Đorđevićeve trojke protiv Hrvata, dok na Fejsbuku već danima postoji grupa koja zahteva da se novi tramvaj nazove po Dušku Radoviću.

Prema najavama gradskih vlasti praksa davanja imena nastavice se i sa ostalih 29 tramvaja, koji se uskoro ocekuju na šinama.

http://www.njuz.net/beogradani-glasali-za-ime-novog-tramvaja/#ixzz1Wc2HwEam
 
vucko":1uc0ubva je napisao(la):
Beograđani glasali za ime novog tramvaja


Vozilo koje neki građani već zovu "Tramvaj Mosta na Adi"

BEOGRAD, 31. avgust 2011, (Njuz) – Građani Beograda su danas u periodu od 8 do 14 časova bili u prilici da predlože ime novog španskog tramvaja na liniji broj 7.

1501 - Пера
1502 - Мика
1503 - Лаза :) :)
 
Cuburac93":3df94wfk je napisao(la):
Koji su to mozgovi da nazovu tramvaj "Tramvaj Mosta na Adi" :bash: :bash: :bash:
Cuburac to je vest sa sajta njuz.net koji namerno daje lazne vesti iz sale,a ovo je bilo zezanje na ono sto su ljudi predlagali ime za novi most :)
 
Evo šta kažu za Novosti ovi iz CAFa
Očigledno da će kod nas morati da dođe do sitnih prepravki jer vozilo prevozi veći broj putnika. Zato je i potrebno više rukohvata. O tome smo već pričali sa vođom projekta. Možda tramvaj ima nekih sitnih nedostataka, ali nastojaćemo da sve otklonimo što pre. S obzirom na to da ugovorenih 30 tramvaja još nisu isporučeni, već da je u Beograd stiglo samo tri, „Kaf“ će u toku proizvodnje narednih vozila uneti ispravke, dok će na ovima koji su ovde dodatno da obave prepravke. Ugovorom je definisano da svi moraju biti identični.
 
"milmar"":21j7xxy9 je napisao(la):
Stoga, evo polazaka za CAF:

........BLOK 45........./.....USTANIČKA.....
---------------------------/------------------------
.........06:22u........../........07:27.........
.........08:33.........../........09:36.........
.........10:37.........../........11:39.........
.........12:42.........../........13:49.........
.........14:56.........../........16:03.........
.........17:10.........../........18:17.........
.........19:27.........../........20:26g........

Međutim, desi se (kao danas na primer) da ispadne iz turaže, pa je zato završio na bloku danas, umesto gore na Smederevcu.
Zato, ne uzimajte ovaj raspored zdravo za gotovo.

Potvrđujem ovo o ispadanju iz voznog reda - po rasporedu juče je trebao da u 19.27 krene iz Bloka 45, a on je već u 19.00 prošao kroz Resavsku u smeru ka Ustaničkoj...
 
E, sada je vreme da se postave reklame na prve "Spance"

TH-20080823-d1.3530-riders-swanston-street-ig.jpg


TH-20060915-d3530-rexona-ig.jpg


TH-20080822-d1.3530-riders-swanston-street-ig.jpg


TH-20100924-d1.3530-cue-swanston-st-ig.jpg
 
Cuburac93":1qok95s7 je napisao(la):
Ja znam da u gsp pogonu SAVA i Dorcol imaju 2 tramvaja skode


Ne, nisu oba tramvaja Škoda. Zapravo nije nijedan :lol: Jedan je Ringoffer/Kolben, evo i uslikao sam ga:
http://transphoto.ru/vehicle/196075/

Drugu seriju identičnih kola je radila Ringoffer/Škoda, pa je ostao naziv. Drugi tramvaj je Jasenica, napravljena u Goši (čini mi se da je određen broj napravljen i u Slavonskom Brodu). I njega sam uslikao:

http://transphoto.ru/vehicle/183456/

Inače, postoji ideja u pogonu da se i na Katicama uvede otvaranje vrata na taster. Na nekim Čoperašima još uvek stoje tasteri, a spoljni su prefarbani i nefunkcionalni.
 
vucko":3r9uz1i0 je napisao(la):
Beograđani glasali za ime novog tramvaja


Vozilo koje neki građani već zovu "Tramvaj Mosta na Adi"

A most na Adi da se zove "Most spanskog tramvaja"
 
Александар":h9plv1c9 je napisao(la):
Inače, postoji ideja u pogonu da se i na Katicama uvede otvaranje vrata na taster. Na nekim Čoperašima još uvek stoje tasteri, a spoljni su prefarbani i nefunkcionalni.

видео сам на једној Катици тај тастер

Александар":h9plv1c9 je napisao(la):
Ne, nisu oba tramvaja Škoda. Zapravo nije nijedan :lol: Jedan je Ringoffer/Kolben, evo i uslikao sam ga:
http://transphoto.ru/vehicle/196075/

Drugu seriju identičnih kola je radila Ringoffer/Škoda, pa je ostao naziv. Drugi tramvaj je Jasenica, napravljena u Goši (čini mi se da je određen broj napravljen i u Slavonskom Brodu). I njega sam uslikao:

http://transphoto.ru/vehicle/183456/

штета што ови трамваји овако труну. стварно би их требало рестаурирати и довести у возно стање
 
Zapravo oni jesu već restaurirani, ali ne znam da li su ikada voženi :/

Evo fotografije Jasenice iz članka Aleksandra Zajca (GSP list)
r0w02a.jpg
 
Pogledao sam Aleksandrove fotke ta 2 tramvaja, ako i jesu bili restaurirani, već su zreli za novo sređivanje zahvaljujući tipičnim GSP uslovima čuvanja i održavanja... korozija na mnogo mesta, oguljena farba, isprskani nekom belom farbom, umazana stakla... :rolleyes:
 
Vrh