Šta je novo?

Tramvaji

Ево једне лепе сличице из Новости :)
bgd-gsp.jpg
 
Sinoc posle 23h CAF od zeleznicke, preko pristanista, ka beku i nazad. Mnogo lepo izgleda :)
 
Sad menjaju šine komplet ili opet nešto krpe ? Pošto kolko se sećam skoro su nešto radili
 
Menjaju totalno sine izmedju skretnica, ali cinimi se da podloga nece biti betonska vec samo nabijaju tucanik. Sto znaci posle godinu dana ponovo ce neki delovi sina da utonu u zemljiste.
 
Verovatno će u bliže vreme celu Slaviju da prokopaju,što zbog Metroa, što zbog Fontane,Teslinog tornja ili Trijumfalne ili Fijasko kapije. :kafa: Zato se i šine rade na oročeno..
 
Svaki od 30 novih tramvaja, koliko će ih ukupno stići do kraja sledeće godine, spolja je crveno-plave boje i razlikuje se od šinskih vozila koja trenutno saobraćaju u gradu, piše u saopštenju.

а ми то као нисмо знали. е стварно свашта пишу ти ретардирани новинари :bash:
 
Postavise na zgradi Sevantes Institua veliki baner sa CAF-kom.Spanski tramvaji za Beograd
 
Slabo izlazim u grad,mislih da je novo. :)

Hoce li neko u nedelju u poteru na CAF-ka?U 9h krece iz bloka 45,trebacemu 45-60 min do Ustanicke.
 
ваљда ће возити цео дан, а? нешто сам се намерачио да изађем око 12 и обрнем цео круг :) ако иде само у 9, онда ми не гине рано устајање у недељу
 
Da li je meni nesto promaklo? Evo sta pise na www.gsp.rs:

ИНФОРМАЦИЈА О ИЗМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈГП-а,
ЗБОГ РАДОВА НА ТРАМВАЈСКОМ КОЛОСЕКУ НА ТРГУ СЛАВИЈА

Због радова на замени трамвајских скретница на Тргу Славија (уливна скретница из Београдске, Немањине, Булевара ослобођења и Макензијеве на Трг Славија и одвајање са Трга Славија ка тим улицама) које ће изводити ОЈ „Инфраструктура и техничка подршка“;
у периоду од четвртка 25.08.2011. године од 00:30 часова до четвртка 01.09.2011. године до 03:30 часова, мења се режим рада линија ЈГП-а на следећи начин:

• трамваји са линија 2 и 12л, ће саобраћати делимично измењом трасом: Немањина – Ресавска - Булевар краља Александра;
• линије 2 и 6 биће појачане.
• трамваји са линија 9 ће саобраћати на релациј и: Блок 45 – Ташмајдан , носиће ознаку 9Л;
• укидају се линије 10 и 14;
• трамваји са линије 5, саобраћаће редовном трасом;

На измењеним деловима трасе, трамваји ће користити постојећа стајалишта линија ЈГП-а.

***

• Успоставља се аутобуска линија 9А (Бањица 2 - Главна железничка станица) са 10 аутобуса.

Траса линије: БАЊИЦА 2 – Паунова – Баштованска – Бебелова – Војводе Степе – Булевар Ослобођења – Трг Славија – Немањина – Балканска – Гаврила Принципа – Михаила Богићевића – Савски трг – Главна железничка станица.

Стајалишта:

Полазно стајалиште ће бити постојеће стајалиште „Главна железничка станица“ у ул. Немањиној, заједно са линијама 78 и 83.
Излазно стајалиште ће бити постојеће стајалиште „Немањина“ у ул. Балканској, заједно са линијама 52, 53, 56 и 56л.
Укидају се трамвајска стајалишта која остају изван трасе аутобуске линије 9А: излазно и полазно у терминусу „Бањица“, „Франше Д Епереа“, „Звечанска“ и „Трг Славија /Немањина/“, у оба смера.
Стајалиште „Врачарска“, у оба смера, биће успостављено у висини истоимених трамвајских стајалишта.

Аутобуси ће дуж трасе користити постојећа стајалишта линија ЈГП-а.
 
Нови Беобилд окуп у КАф-ку? :D
 
ja u 9 u bloku 45 verolatno ako mi ne pobegne :(
 
u 9h je na terminusu Novi beograd. SAmo biće krkljanac sigurno :D Novinari, ljudi ... :)
 
Беобулдовци, на којим се вратима налазимо? ;)
 
Vrh