Šta je novo?

Tramvaji

Bratislava od pre neki dan, pa
reko da se ne baci. Metarski kolosek? Inače tramvaji im špartaju na svakih minut dva
IMG_8948.jpeg
 
Ma gde god da sam išao, tramvajski podsistem je miljama ispred našeg. I sama redovnost naših linija, mislim ne toliko i redovnost koliko intervali nailaska. Mora to mnogo bolje, a i mnogo češće da ide. 12-ica ide dosta retko spram trase. 10 isto. Dvojku čuvenu kad dočekaš, mada nije ni opterećena preterano. 7 i 9 jedino idu često, al često i ispadaju iz svakog mogućeg reda vožnje.
 
Čuvaju klimatizovana vozila za Zimu
Od ovog bi normalni novinari napravi samo takav tekst ali novinara nema
Polaziš od dve pretpostavke:
1. Da većina novinara prati gradske teme i da je upućena kao ti.

2. Da je nešto što ti vidiš kao temu zaista tema za novine ili neki tv priog (ne toliko u ovom slučaju).
 
Добар новинар ће да има по једног директора за сваку тему који може да га посаветује али и да му слије сензацију

Добар новинар може од било чега да направи причу. А од ових општих тема где је тешко упрети прст на конкретно једног човека може да се направи чудо - јер ће се многи осетити прозваним.
 
Polaziš od dve pretpostavke:
1. Da većina novinara prati gradske teme i da je upućena kao ti.

2. Da je nešto što ti vidiš kao temu zaista tema za novine ili neki tv priog (ne toliko u ovom slučaju).
1.Znamo pouzdano da par novinara prati ovaj forum
2.Ako im nije tema a mogu nesto da urade onda neka se kuvaju u prevozu
Ako se istim uopste voze
 
Обзиром да смо одавно завршили циклус реконструкције трамвајских шина од оног кредита беше ебрд-а од пре једно 15ак година (минус бул. п. Павла) и да је то једна трагично лоше изведена реконструкција практично на сваком правцу осим делемично у булевару и потеза газела-хиподром мислим да не бисмо изгубили бог зна шта ако бисмо кренули да прелазимо на шири, "нормални" колосек. Такође је возни парк трагичан а ценим да ни ови турски неће изгурати више од 15-20 год.
 
Trava izmedju I oko sina je plastični tepih
Inace tramvaji trenutno ne voze
Sto se tice infre u bg ostalo je:

1.JG cela
2.Bulevar od cvetka pa dokle dogura
3.Bulevar od tasa do vuka
4.Karadordjeva od brankovog do savskog trga
5.Beogradska i starine novaka
6.Trojka od topcidera do knezevca

Mjenjano prije vremena.

1.srkretnice nemanjina resavska
2.skretnice slavija 1 ili 2
3.skretnice i položaj savski trg
4.krivina iza starog buvljaka ulaz u JG

Planirano nije uradjeno

1.sine iza belvila u djordja stanojevica
 
EU država nabavlja vozila, ne iz bilo koje države, nego iz Turske.
Sve više i više sam stava da je Bozankaya očigledno malko podcenjen tramvajski brend ovde na forumu, jer kao što vidimo izgleda da baš dobro rade osvajanje EU tržišta (Napulj, Temišvat, Iaši, Zagreb...) ne bih se čudio da ih uskoro vidimo u još italijanskih gradova, pa što da ne i po Njemačkoj, Beneluksu, Francuskoj i dalje...

Želim sreću Bozankayi u osvajanju eu tržišta
Jel neko može da objasni tu pomamu za turskim tramvajima na balkanu a i šire?
Verovatno jesu best buy a verujem i da Bozankayin tim za prodaju i marketing kida, tj. radi dobro svoj posao.
 
Sve više i više sam stava da je Bozankaya očigledno malko podcenjen tramvajski brend ovde na forumu, jer kao što vidimo izgleda da baš dobro rade osvajanje EU tržišta (Napulj, Temišvat, Iaši, Zagreb...) ne bih se čudio da ih uskoro vidimo u još italijanskih gradova, pa što da ne i po Njemačkoj, Beneluksu, Francuskoj i dalje...

Želim sreću Bozankayi u osvajanju eu tržišta

Verovatno jesu best buy a verujem i da Bozankayin tim za prodaju i marketing kida, tj. radi dobro svoj posao.
Samo se ti tjesi dobri u davanju koverti...
Treba uvesti da ukoliko pristigne jedna ispravna ponuda mora da se poništava tender ...
 
Sve više i više sam stava da je Bozankaya očigledno malko podcenjen tramvajski brend ovde na forumu, jer kao što vidimo izgleda da baš dobro rade osvajanje EU tržišta (Napulj, Temišvat, Iaši, Zagreb...) ne bih se čudio da ih uskoro vidimo u još italijanskih gradova, pa što da ne i po Njemačkoj, Beneluksu, Francuskoj i dalje...

Želim sreću Bozankayi u osvajanju eu tržišta

Verovatno jesu best buy a verujem i da Bozankayin tim za prodaju i marketing kida, tj. radi dobro svoj posao.

Pa nisu osvojili još Zagreb, samo su dali najjeftiniju ponudu.
Pobediće Končar, pa ko je lud da puca u nogu svoje domaće firme zarad prosečnog turskog tramvaja.
To samo mi Srbi radimo pa smo ugasili Gošu, Ikarbus i ostale...

Nema tu nikakvog mozganja previše zašto Bozankaya sve više iskače, idu od tendera do tendera i daju najjeftiniju ponudu, ovo im posebno godi na tenderima koji se finansiraju iz EU fondova gde je tržište otvoreno za sve.
Pritom trenutni proizvođači su dosta bukirani, tako da ove manje lotove izbegavaju.

A trenutna referenca im je po meni više negativna nego pozitivna.
Južna Italija, Rumunija, još samo im fali Bugarska pa da to bude Trio fantastiko crne liste korupcije EU.
 
Vrh