Šta je novo?

Tramvaji

....joj.... ;) ne pominji kola na tramvajskim basticama... :p
 
To je ovaj deo
312ziuc.jpg

Najduža linija GSP-a, 28.9km
eb1m3o.jpg

34zipl2.jpg

2v8q0bm.jpg
 
Razbija se i deo asfalta i verovatno šina iznad undergrounda, da li i tu radijus smeta CAFu?
 
Caf ne bi trebao raditi na 2ici,ali pominju da ce biti isprobavan na kalemegdanu jer je tu najveci uspon ako dobro razumeh.
 
Meni je kum rekao da ce da CAF moguce ici Karađorđevom do pristanista pa uz Kalemegdan. Nece ici 27 Marta posto je ta ulica tj. sine nisu u dobrom stanju. Ne bi moga CAF da ide po njima, jedino bi mogao da ide samo ako rekonstruisu.
A i rekao mi je da GSP nije trenutno pri parama da sredi neke određene deonice u kojem su katastrofalnom stanju.

Okretnica na kojoj sam slikao je Banjica
 
У Краљице Марије, улегао је део улице и пукао је вар на шини која је улегла за неких десетак цм!!!! Катицама мало фали да се распадну када пролазе преко тога, КАФ би оставио пола пода на том месту. :bash:
 
Ма нема теорије да Шпанци возе по Дорћолској прузи без да се иста реконструише како треба.
 
Ta dorcolska pruga jeste u jadnom stanju, ali rekonstrukcija bi verovatno znacila vadjenje kaldrme i stavljanje onog betonskog govneta ili asfalta, kao sto su unakazili trasu oko Kalisa.
 
Па против тога би требало оштро да се супротставимо. Каламегдан је уништен и тиме је повређен дух Београда.
 
Калдрма треба да се врати на целу Дорћолску падину, у све улице уоквирене Француском, Узун Мирковом, Душановом и Тадеуша.
И наравно у баштице у Париској.
 
kocke naravno. ne radi kaldrmom vise

Aleksandre imas li podatke o duzini trase za jos neke linije? 17 i 95 me zanimaju
 
Гугл каже да је 17 дуга 16км, а 95 23км.
 
Zna li neko da li ce biti omogucena veza Rakovica - novi most na Adi? Po slikama izgleda da ce tramvaju moci da izadju na most iz pravca Banovog Brda i Sajma, ali ne i iz pravca Rakovice.

Takodje zna li se da li ce se skoro raditi nesto na sinama u Bulevaru izmedju Madere i Vuka, ukljucujuci i raskrsnicu kod Pravnog?
 
По свој прилици, од те везе нема ништа (о томе је у више наврата говорено).
 
Verovatno ce raditi taj deo koji pominjes od madere do vuka,to jest delove gde je u najlosijem stanju pruga.A garant ce raditi sine na raskrsnici kod pravnog jer su u uzasnom stanju.

Tipujem da ce na leto kad je najmanje ljudi u gradu pa da bude spremno za CAF-a u septembru.
 
A sta se desava s rekonstrukcijom pruge u Karadjordjevoj? Kad je radjena Nemanjina, na okretnici kod bioskopa Partizan je ugradjena skretnica ka Karadjordjevoj, verovatno da bi se omogucilo da i iz pravca Pristanista i Novog Beograda tramvaju mogu da okrenu kod Zeleznicke stanice. Juce sam prosao Karadjordjevom i samo menjaju sine na izgleda najkriticnijim mestima, ali ne rade novu podlogu.

Zna li neko sta se desava s malim bazelskim Schindlerom, mislim da mu je garazni broj 456?
 
Vrh