Šta je novo?

Tramvaji

drooling-homer-simpson.jpg
 
Uh,Sumorna bliska budućnost na Caf tramvajima, a fontane u gradu su nam već u pink bojama i kičeraju neviđenih razmera,zapravo kada u Knez Mihajlovoj noću vidite kakva je rasveta postavljena u fontani, pored doživljenog šoka ni ovo sa svinjskom glavom na tramvaju ne može vas iznenaditi.. :kafa:
 
24Sata.rs

Prvi novi tramvaj španske kompanije KAF, koji će na ulicama biti do septembra, trenutno se testira u tramvajskom depou u Novom Beogradu.

ŠINE - Sva vozila koja će KAF isporučiti (ukupno 30) prolaze obiman niz testova. Najkasnije početkom avgusta vozilo će biti predato na korišćenje GSP, od koga posle zavisi kada će biti pušteno u promet.

39474-18.jpg
 
Au pogledajte ovu sliku...
143220_bgtramvaj01-foto-a-isakovic_origh.jpg

Pa ovde nema nijedna šipka gde da se uhvatiš, na verovatno jedinom prostoru u tramvaju gde možeš komotno stajati a da nekog ne treskaš stomakom u glavu...
 
Ладно нема хорионталне рукодржаче....како це се то показати, брине ме.

Иначе, ладно има "дугме за замрачивање стакала"!! Занимљиво.
 
Ovako sigurno nece ostati, siguran sam da ce na ostalim tramvajima biti rukodrzaca a nasi ce verovatno da sklepaju nesto i na ovom prvom..
 
врло вероватно да ће убацити хоризонталне држаче у следећим моделима. занимљив ми је овај будилник што возачи морају да притискају, биће весело када се забораве па стане трамвај :)
 
Taj budilnik će biti problematičan. Sindikati će organizovati generalni štrajk kako bi se vozačima koji moraju da pritiskaju i još i budilnik povisile plate.

A u vezi sa zamračivanjem stakla, sasvim je moguće da je samo kod stakala oko vozača.
 
@Mateja
Pa pogledaj ovu sliku
143220_bgtramvaj01-foto-a-isakovic_origh.jpg

i ovu
143225_bgtramvaj06-foto-a-isakovic_origh.jpg


Na ovoj prvoj jasno se vidi da su stakla zatamnjena :) a na drugoj se vidi kako izgleda kada nije zatamnjeno..
 
Unutrašnje svetlo je jače od spojašnjeg, pa je tako bila podešena ekspozicija aparata
 
Ostajem nam samo da stisnemo zube i izdrzimo narednih nekoliko godina guzvanja na sedmici dok ne krene metro,onda ce caf-ovi ici na manje opterecene linije gde ce raspored sedista 2+2 biti povoljan.

A ovaj deadmans switch i govori o tome da je ovo LRT vozilo jer se to koristi u metrou vec puno vremena.
 
jbt vise sa LRT-om...... nismo mi amerikanci bice mesta i sa 2+2, negde moraju i penzosi da sede .... uvek neka drama....
 
Nego staklo iza vozaca je prozirno u kojem roku ce biti zaljepljene novine :vops:
 
Koja je širina starih tramvaja, a koja ovih CAF-ovih? U stvari, znam da je CAF 2.3m, za ove stare ne znam. Čini mi se da se neće samo ivičnjaci potkresivati...
 
CKD KT4 su siroki 2,18 m, dok su svajcarci 2,2 m.
 
Bas me zanima koliko ce puta biti tisi dok prelazi tramvajski most u odnosu na katice i svajcarce :)
 
Pa što onda svi jedu g* da će morati da se sklanjaju reklame sa bandera i da će biti tesno...za ivičnjake razumem, niskopodni tramvaj, pa moraju da se pomeraju.
 
Vrh