Šta je novo?

Tramvaji

Ukratko prica je takva da nema opravdanje sa strane efikasnosti poslovanja gsp je više puta dokazao i pokazao svoju ekonomsku i svaku drugu efikasnost
IMG-fd8f589565ce579bfdf912e0fe65d0fa-V.jpg


IMG-bb00f3b6e107f1e45427a0e15cb1cc0e-V.jpg


IMG-a2fc659e58d7303c0c8fbbcb1db26b31-V.jpg

Efikasnost i preventivo i kvalitetno održavanje
 
Na Slaviji ponovo zastoj, čim padne malo jača kiša oni stoje, što zbog problema sa skretnicom, što zbog nestanka struje.
 
Danas je simbolično iz šina iskočio tramvaj ispred zgrade uprave grada Beograda u ulici 27. marta gde se nalazi Gradski sekretarijat za javni prevoz. Da li i dalje verujete da javni prevoz u Beogradu dobro funkcioniše?


Bogati smo, ne treba nam 53 tramvaja na poklon. Ni trolejbusi, ni zglobni autobusi. Sa ovolikom prosečnom platom ionako svi možemo u automobile. Skok u Budućnost je smisao naših života u naredne 3 godine, razvićemo se više nego Kina za vreme njenog Velikog Skoka Napred pedesetih.
Svako ko kaže da ijedan dinar treba potrošiti na modernizaciju javnog prevoza umesto na Nacionalni Stadion i EKSPO, taj ruši svoju državu.
:violina: :violina: :violina: :violina: :violina: :violina: :violina:
 
“Kakvi bre švajcarski tramvaji, pa nije ovo 2000-ita godina.”
“Hoćemo i mi da se vozimo novim tramvajima”
“Kakvi bre stari švajcarski tramvaji. Hvala im, hvala im na pre 20 godina, al šta smo mi manje vredni od švajcaraca.”
Dr Gangula
 
Govorili smo o razlozima zašto tramvaji često ispadaju iz šina u Beogradu.
Чистити док невреме траје је погрешно. Очистиш а вода донесе нове нечистоће и блокира механизам.

Чистиш кад невреме престане, ваљда је то смисленије…
 
Локали на Аутокоманди су били поплављени, сада зашто мобилијар баш на шине..
 
Solo Švajcarac 2613 na 10.
Videh ga iz kafića, pa ne stigoh da ga uslikam. 😁
 
Ако може савет где најбоље стати апаратом и сликати 2409 на Ташмајдану? Имам 18-135 објектив и са њим бих морао сликати јер има стабилизацију.
 
Screenshot_20240701_140924_Maps.jpg


Pokušah da obeležim.
U principu zavisi dosta od toga šta želiš.
Prvi kadar (stavio sam kadrove u kontra kazaljci na satu) i njegov cilj je da prikažu tramvaj kako preseca traku i ulazi na Taš, ima neke čari u tome.
Druga je baš ono favourite, jer je atmosfera parkovska menjao bi je za 2. Kadar možda, treća lokacija je usput.
Mislim da je 4. Lokacija zbog objektiva malo teža, jer je potreban wide lens.
Sa petom bi već mogao da probaš, ali potrebno je da ti se posreći da ti ne upadne nijedno vozilo u kadar, lep je pogled na crkvu Svetog Marka odatle i na tramvaj.

---------

Da se nadovežem na moj post o 2613 na 10, uhvatih ga usput.
20240701_151055.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh