Šta je novo?

Tramvaji

Aha, mozda bi mogli na neki drugi nacin, imaju Busplus i mapu, pa moze dispecer da im javi da uspore ili ubrzaju (mislim da tako u Londonu rade, gledao sam davno neki dokumentarac). Manji bi im problem bio interval kada bi na semaforima tramvaji imali prioritet.
Razumem sto postoji cekanje ali sigurno postoji nacin da se resi to, a i vise bi ljudi koristilo tramvaj.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
Kad bi to koristili, bilo bi to kao da su uveli svemiraku tehnologiju. Iako to postoji i lako je primenljivo, to bi neko morao da radi i misli. A to je trenutno veći problem od tehnologije.
 
Ima li neko informacije, da li je normalizovan tramvajski saobraćaj u Savskoj nakon pucanja cevi posle "kvalitetne" višegodišnje rekonstrukcije? Jel havarija sanirana, i ako nije, kada će biti?
 
Ja sam večeras video 12L sa natpisom "Preko Savskog mosta", tako da pretpostavljam da još nije rešen problem. Dugo su i vozili.
 
Još čudnije, prošle srede sam na Banovom Brdu video jedan Divagov tramvaj pod brojem 8, linija koja ne postoji u važećem sistemu GSP-a. To je baš bio dan kada su pustili tramvaje kroz Savsku.
 
Za drugara užice, švajcarci imaju celu paletu brojeva na prednjoj strani. Zanimljivo je da je broj 11 crvene boje, a brojeve npr 8 stave kada idu za garažu. Verovatno je bio na liniji 12, pa spustio na broj 8 koji je prvi nepostojeći da ne zbunjuje putnike na stanicama ka garaži.
 
Mali podsetnik:
1. Kalemegdan - Rakovica
4. Kalemegdan - Omlad. Stadion
8. Novo Groblje - Voždovac
Samo da mi Igor ne pomeri post u istoriju gsp. :)

Iz trase vidimo koliko dugo nema osmice u sistemu.
 
Ti njihovi radnicu su talenti par exelans za hirurški precizno pogađanje vodovodnih cevi ili nekih drugih instalacija, kad god krenu nešto da rade, rekonstruišu ili ispituju.
 
Катица 2368 обавила последњи полазак на линији 10 и искуључила се око 23:50 на Бањици. Возач је била дама.
 
Водени топ, торте слике за инстаграм? Chuss KT4 ништа?
 
Kakva je to bila Kata. Najobičinija ili sa drugačijim farovima?
 
Tačnije probusili su cev sa mašinom za ispitivanja zemljišta (pretpostavljam za metro). Gejzir je bio preko 10 metara, verovatno su uboli glavni vod.

A ja sam dobio besplatno pranje kola 😃
Jel ovo sređeno ? Mislim da će mi sutra trebati petica, a na sajtu Sekretarijata za javni prevoz ništa ne spominju da li tramvaji na bulevaru saobraćaju izmenjeno.
 
I ja sam sinoć video 11 i 12 u Savskoj, neverovatno, šta im bi da kvar poprave 3 dana pre roka? Na sajtu Direkcije za JP je pisalo da će cev krpiti do 20. februara. Vidi se da nam idu izbori...
 
Juče bila u saobrqćaju na liniji 7 niskopodna prikolica. Slika je malo lošija
20220221_203329.jpg
 
Super su ove nove-stare prikolice. Vidjao sam ih u Sofiji, meni lično simpatične na oko sa ovim staklenim “trouglo-četvorouglovima”. Sličan koncept imaju i stariji tramvaji u Amsterdamu. Sredina je spuštena, a prednja i zadnja zona su izdignute.

Imam jedno pitanje pa ako neka dobra duša zna odgovor ili može da nasluti… ne vidjam nikada ni Špance ni Švajcarce na linijama kroz “Četiri bulevara”, jel problem okretnica kod Beka ili nešto drugo?… ili ste ih vi vidjali, a ja sam ih samo promašio
 
Ja se sećam da su par puta Švajcarci prolazili tom deonicom pre rekonstrukcije, a sad ih nisam viđao.
 
Vrh