Šta je novo?

Tramvaji

Imam jedno pitanje pa ako neka dobra duša zna odgovor ili može da nasluti… ne vidjam nikada ni Špance ni Švajcarce na linijama kroz “Četiri bulevara”, jel problem okretnica kod Beka ili nešto drugo?… ili ste ih vi vidjali, a ja sam ih samo promašio
Ja znam da je Španac vozio test vožnju kroz Cara Dušana i dole što se rekonstruisalo. Od tad nisam ih viđao.
 
Neko je spominjao da je bilo nekih komplikacija tokom testiranja, da je na jednom ili dva mesta zbog podloge nije mogao dalje, dok je neko drugi spominjao da nema potrebe za CAF na Dorćolskim linijama.
 
Koji je uopšte kriterijum na osnovu kojeg se na pojedinim linijama pušta da vozi CAF, a na drugim linijama stariji modeli? Broj putnika, dužina linije, ili nešto treće?

CAF ima najveći kapacitet i trenutno je najmoderniji tramvaj koji GSP poseduje, ali je i najmalobrojniji. CAF-ovi su najčešći na linijama 7 i 9 koje vrlo verovatno imaju i najviše putnika, ali takođe voze i na linijama 13 i 14 koje imaju dosta slabiju frekvenciju. Na ostalim linijama mislim da ih nisam video nikada, osim na 6-ici još pre više godina.
 
Poslednja izmena:
Prvi uslov je da trasa bude rekonstruisana prema potrebama CAF - a. Tu pre svega mislim na radijuse skretanja i okretnica. Na okretnici kod Ustaničke je menjan radijus skretanja jer je bilo utvrđeno da kači ivičnjake i da se jedva okrene, zbog radijusa koji pravi. Drugo je potreban kapacitet vozila na određenoj liniji.
 
Малопре у Пожешкој швајцарац на 12Л са папиром "Нови Београд - Мост на Ади".
 
Ne znam da li je u toku dana bilo nesto, ali upravo prodje prazan 11 ispred mene prema Kalemegdanu tako da je prohodno sve.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Tramvajski saobraćaj kroz Savsku i Bulevar Vojvode Mišića je pušten pre više od 2 nedelje, a Gugl Maps još uvek nije ponovo "otvorio" tramvajska stajališta na tom potezu, osim jednog stajališta kod Mostarske Petlje. Sećam se da je tako bilo i sa Bulevarom Cara Dušana i Džordža Vašingtona, stajališta GSP u tim ulicama su postala vidljiva na GM tek nakon završetka rekonstrukcije. Da li inače GM sam ažurira aktuelne promene u gradskom saobraćaju, ili te izmene vrše njegovi korisnici?

GM je pre neki dan izmenio liniju 12L2 i sada umesto nje prikazuje normalnu liniju 12 bez prelaska na NBG, 11-ica je takođe pomerena na novu trasu duž Sajma, ali tramvajska stajališta u Savskoj se i dalje ne vide na mapi.
 
Poslednja izmena:
DSC_0110.JPG
 
Iskreno se nadam (uglavnom zbog kvaliteta - liaz u obliku tramvaja), mada ne znam koliko je to sigurna informacija. Mi im nikakva ograničenja nismo uvodili i pitanje je kome ćemo se i koliko dodvoravati.

Nadam se da je Sićve u Češkoj dogovorio i tramvaje :ROFLMAO:
 
Kako su ljudi naivni. Juce su ukri dovezli iz Moskve u Slovacku nuklearno gorivo sa Antonov transportnim avionom. Sve se moze dovesti samo kada postoji politicka volja.
 
Vrh