Šta je novo?

Tramvaji

foto:Strahinja

HN71rFN.jpg
wDL9Nzr.jpg
 
Иначе, сетио сам се на шта ме подсећа овај КАФ за Луксембург, на бетменов ауто из овог филма:

https://youtu.be/JWxPTdHa3ng

:lool:
 
Цафовима мора да се ради комплетна замена кочног система на сваких пет или шест година што доста кошта,седишта мала некако неудобна уска дупло седиште нек седне просечан мушкарац већ једва има места за још једног човека а тамо де је само једно ја знам кад год седнем морам скупљам ноге,спорији су од катица то је сигурно за нашу зиму нису праве проблеме чим падне снег а и по мом укусу катице и швајцарци су много лепши трамваји,јесу тиши и мање се клате на сјебаним шинама је се само на таквим трамвај клати али удобнији нису сигурно .
 
Ови незнају шта ће да ураде или купе.Урадиће оно де могу више пара да покраду на фору и то је то,сад дал ће то бити ремонт или куповина ја мислим куповина јер ту могу више пара да покраду.Паметније и исплативије је ремонт катица али то за зло на власти није битно .Праве лавор са лампицама пумпицама и музиком за два милиона евра .
 
Da li je realno da su resili problem stajalista na Slaviji tako sto su ih ukinuli (tramvajsko). Potez GZ - Bulevar, prva stanica posle Glavne Zeleznicke je Pravni fakultet??
 
Danas trojka, izmedju stanice zeleznicka i pravni nigde nije stala. E sad, ja se nadam da stajaliste nije spremno, da nije konacno stanje.
 
Nisu jos zavrseni radovi na poplocanju slavije a i tog stajalista koje je pomereno za 50 metara ispod nekadasnjeg tacno prekoputa NBS, to je i najavljeno da jos uvek nece stajati dok se ne zavrse radovi na trotoarima dakle jos 10-15 dana, nadam se da placaju sad penale za kasnjenja s obrizom da su se toliko guzili da dobiju ovaj projekat da su obarali tender nekoliko puta jer su goveda neopevana (Ratko Mitrovic) . sada bi za svaku polomljenu plocu , ulegnuce, ih cimao da ispravljaju u garantnom roku treba sad izvuci maksimum od njih kao izvodjaca jer su toliko hteli ovaj posao a sada kasne sa parkom i trotoarima , e pa neka sada plate penale jer kasne.
 
Uh kako bi to voleo... al, realno, kakve su šanse da uopšte plate penale?

Pretpostavljam da ako se tako odluče, mogu na sudu da osporavaju da su oni krivi za kašnjenje... a znamo svi vrlo dobro koliko je efikasan naš sudski sistem :evil:
 
Oni su bezobrazni što kasne, ovi su bezobrazni što su otvorili nezavršenu Slaviju. A ispaštaju građani.
 
Управо сам се возио деветком, и људи у трамвају се чуде зашто није стао на том стајалишту и реагују крајње негативно, а у исто време неколико људи тужно посматра на станици трамвај који само пролази. На на самом стајалишту фале само плоче код пешачког прелаза.
 
A što je najsmešnije , stajališta izlepljena obaveštenjima , a niko da ih konstatuje. Mladić pita ženu da li tu staju tramvaji , a ona mu odgovara da bi trebalo i da joj nije jasno zašto ovaj nije stao. Tek kad im je jedan čovek skrenuo pažnju , onda su konstastovali obaveštenje. Danas sam prolazio tuda.
 
А и та обавештења, ништа другачија од оних реклама за откуп лаптопова. Уместо лепо да ставе црвену траку око настрешнице и прелепе таблу црном кесом.
 
Мене не би чудило да Ратко Митровић буде награђен за ово. Кашњење тротоара је град преузео на себе јер су рекли да су се предомислили за поплочавање итд.
Мени је занимљиво да после Војводе Степе ово предузеће и даље постоји, не само то, него добија и даље послове.
 
Имају добру политичку позадину очигледно, и то изгледа у новом и у старом режиму. Ова стајалишта су реално могли давно да комплетирају.
 
Шта се чудите у талу су са влашћу перу се паре класика,тако је одавно тако је и сад нема шта да се чудите.Овде ниједан пројекат није урађен на време без неких грешака и квалитетно.По Војводе Степе већ се одавно крпе рупе по асфалту и око шина тако ће бити и са Славијом .
 
Да вам ја кажем најбоље урађена реконструкција код нас је Немањина пре 13 година .Одрадили су шине само обратите пажњу кад прођете колко је то квалитетно одрађена пруга која је дан данас у одличном стању,а то су радили не неки Ратко Митровић и које какви намештени шабани него Французи који су се после повукли одавде видевши како овде ствари функционишу.После иде Булевар који је лошије одрађен али ипак много боље него Војводе Степе и Славија .Славија сад сија осветљење шури ал ту нема шта да лоше одраде слично је било и пре реконструкције али,видеће се кроз пар година кад крене да пуца асфалт око шина и на улици кад се буде крпило .И наравно нису могли да заврше тротоар стајалишта и парк у зацртаном року ко зна колко је ту пара покрадено .
 
Kakvih par godina, videće se za 6 meseci.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Po JEDAN!?
Sramota. Ne vidim zašto se insistira na tome da 13ica mora biti 100% "španska". Neka bude 50%, dovoljno je.
 
Vozio sam se od Slavije do okretnice na Banjici i video sam ukupno dve španske devetke, a sve katice devetke bile su duple. Od kako su otvorili Slaviju meni se bar čini da su tramvaji dosta puniji nego pre otvaranja i same rekonstrukcije, dosta se brže ide, od Slavije do Banjice mi je trebalo tačno 16 minuta.
 
Vrh