Šta je novo?

Tramvaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363637#p363637:2n80psea je napisao(la):
Александар » Пон Дец 21, 2015 12:51 pm[/url]":2n80psea]Bio je i ovaj vagon
297565.jpg

http://transphoto.ru/photo/297565/

Ne znam sta se s njim desilo :roll:

Oвакво бојење је светлосну годину испред садашње мусаве црвено-плаве на Катицама.
 
Je l' se zna tačan datum kad idu i kad se vraćaju sa remonta i koji gar. brojevi idu sve?
 
Nije samo stvar u izboru boje. Priprema lima na tim musavo-crvenim je blagi uzas, kao harmonika, nema 2 prava panela na celom vozilu.
 
4 boje to je prekomplikovano sve sto ima vise od 2 kombinacije

Genjalni gsp umjesto da je u prostor za neonke ugradio led traku oni su to uradili pored :bash: :bash:

20151221_155342.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363642#p363642:3s40bvwv je napisao(la):
Katica » 21 Dec 2015 02:12 pm[/url]":3s40bvwv]
djakovac":3s40bvwv je napisao(la):
Jedina je ostala 409, i to samo zahvaljaći havariji i tome što je stajala u garaži deceniju i po. :D
Havarija?

Čini mi se da je bio požar na instalacijama u pitanju odmah nakon isporuke 1997. U glavnom, bila je potpuno osakaćena, samo je "školjka" sačuvana u perfektnom stanju, pa su pre par godina iznutra sve novo ugradili, displeje stavili i vratili na ulice. Kada su je ponovo pustili izgledala je kao da je upravo izašla iz fabrike, zato što zapravo i jeste. Niti je akana po šinama pre rekonstrukcija, niti škrabana iznutra ili spolja.

Uvek se obradujem kada je vidim. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363666#p363666:axx82i83 je napisao(la):
direktor » 21 Dec 2015 17:01[/url]":axx82i83]4 boje to je prekomplikovano sve sto ima vise od 2 kombinacije

Genjalni gsp umjesto da je u prostor za neonke ugradio led traku oni su to uradili pored :bash: :bash:

20151221_155342.jpg


Видео то и на једном аутобусу што је ишао на 26 не знам гар. бр.
 
U štampanom izdanju Blica od 21.12. piše da nakon praznika u januaru startuju i nove linije, neke se produžavaju, a neke ukidaju i spajaju sa postojećim, ali me je najviše obradovao naslov: "Na šinama ponovo linija 11".

Ako je istina, zaista lepa vest, nakon 5 godina izgnanstva... :)
 
Ja idem na prvi jutarnji polazak jedanaestice iz bloka... Samo su baš uboli na novogodišnje jutro da je vraćaju, to mi stvara problem. :D
 
Nemoj slucajno da nebude fotki i da nedocekas sa cvijecem i muzikom sve kako dolikuje po protokolu
 
Нека лети 13 и да се врати до Бека, а 85 да остане на овој траси
 
jel si siguran da je greška ?
Sad sam bio u švajcarcu 9 gde je pisalo 9 lokal - Banjica pristanište
 
Prvo, većina putnika je izašla i psovala ga jer je to uradio
Ostao sam u tramvaju, jer sam imao viška vremena i odgovaralo mi je da odradi krug dvojke, što je i sam najavio.
Umesto toga je okrenuo na pristaništu, otišao do Slavije, opet se tu okrenuo i otišao negde niz Nemanjinu, pretpostavljam nazad na NBG, sad da li u depo ili na terminus...
 
Po planu ne leti ništa, ostaju 7 9 i 13 na Novom Beogradu i dodaje se 11. Po meni treba da vrate 13 kakva je bila do 2011, upravo dok s ne postave šine na novi most.
 
Ali onda nemoze kafonha na 13 sto je glavni razlog izmjestanja isto kao sa 12
 
I ne samo to.
13 je super veza klincima sa Cukarice, kad idu u T.C. Usce na "blejanje" ;)

A posto nam deca "bleje" po trznim centrima, dok se ne zavrsi "Rajiceva" , 13 ne treba dirati :D
 
Уз 11, треба вратити и стару 13-цу, и кеца, уз то омогућити да 5 и 10 окрећу на Пристаништу. Тако бисмо имали шест трамвајских линија поред улаза на Калиш, уместо садашње једне, чиме би се смањила потреба да се гомила трола спроводи кроз Узун Миркову и даље ка Дорћолу.
 
Ne bi 11-ica i 13-ica nikad ni bile ukidane da dvojka ima početak i kraj, odnosno da dvojka nije kružna linija. Na pristaništu ih je dvojka gušila pa se čekalo i po 10 minuta dok dvojka ne krene.
E sad, neki sajtovi su pisali da se dvojka ipak neće skraćivati, je l' ima neko proverenu informaciju?
 
Pa trenutno i nije jer je jedina veza zeleznicke stanice sa pristanistem i Kalemegdanom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364037#p364037:x2b8hore je napisao(la):
SRBO » Čet Dec 24, 2015 3:00 pm[/url]":x2b8hore]Двојка је бескорисна линија ако ћемо искрено
Ne slažem se oko toga
 
Dvojka nikako nije beskorisna. Jedina mana joj je što kruži po centru pa kupi i beskućnike. Čak i kada su 11 i 13 išli sa Kalemegdana , dvojka je imala putnike. Možda bi rešenje za dvojku bilo , kao što sam negde pročitao , da se okreće na Kalemegdanu , umesto da čeka vreme na pristaništu , a da i dalje bude kružna.
Po puštanju šina preko mosta na ADI , linija 13 bi trebalo da se preusmeri da ide tuda , a da 11 ostane da saobraća preko Milentija Popovića , a ne da ide preko Sajma. Pored pomenute reorganizacije , mnogo bolje rešenje bi bilo da se uspostavi linija koja bi povezivala Kneževac sa NBG preko mosta na ADI , obzirom da će se i ta veza napraviti , kao i da se uvede linija koja bi išla od Tašmajdana Resavskom , preko Sajma i Mosta na ADI na NBG.
 
Vrh