Šta je novo?

Tramvaji

Somi303":2f15sq7q je napisao(la):
овде није било ни отвореног пламена..
Pogledaj ponovo pažljivije, obrati pažnju od 0:07 na vozačevu kabinu, ako ne vidiš otvoreni plamen, onda poseti neko stručnije lice. A svi vi koji se proseravate, čovek je ovde ugrozio svoj život, pošto niko od nadležnih nije dopustio da se isključi mreža, svo vreme vozilo je bilo prikačeno na istu tu mrežu. Dakle, čoveče ko god da si i svi vi koji ste pomagali, veliko hvala, bar ste pokušali nešto da uradite. Za to vreme rukovodstvo firme spira ljagu kažnjavajući vozno osoblje, verovatno će i ovo ići preko njegovih leđa, sem što je umesto bar da je pohvaljen kad su nadležni došli na lice mesto, bio ispljuvan pred svima od strane istog tog šefa koji je verovatno potpisao da se ovo pusti u saobraćaj. Ne mogu da vam opišem bes koji osećam zbog stvari koje se dešavaju u firmi, zaista se već nedeljama svojski trudim da što manje budem u celoj priči i što manje da sam u kontaktu sa ljudima iz firme, jer mi se gomila bes zbog maltretiranja poštenih ljudi koji rade svoj posao kako treba, zarad pokrivanja grešaka njihovih nadređenih, za to vreme 25 sindikata ćute i gledaju svoj intres.
 
Cekaj zasto nisu dali da se iskljuci struja koja glupost i sta je tu vozac kriv
 
Pa pitaj pametne direktore...
Ne smem da ti pišem, stvarno sam besan zbog svega, napisao bih možda i nešto što ne treba i samo pogoršao neke stvari, kad dođe vreme čuće se sve, a biće to jako brzo, ovo više nema nikakvog smisla...
 
У поређењу са космајцима ово је мачији кашаљ. Тај исти возач је могао да спусти пантограф када је приметио дим и да спречи ширење пожара..
 
Pa pošto je požar izbio na instalacijama, razmisli jel mogao da preko istih uradi bilo šta?
ELem, požar je požar, ne vrdaj sad ;) Upravo zato te svaki put prozivam, jer tražiš stalno neke izgovore i izbegavaš da priznaš da nisi u pravu.
 
Које му инсталације требају да повуче канап и спусти пантограф?
Широко је познато ко тражи изговоре и избегава суочавање са истином ;)
 
Ako ne vidiš dobro, kabina mu gori.
Ne bih dalje zalazio u diskusiju sa tobom, aj živ bio...
 
svetogorska%2020120427_blic_vesna%20lalic_beograd_Di003492146_1000x0.jpg


http://www.24sata.rs/magicne-fotke-pogl ... snji/11055
 
Somi303":3dmthsjo je napisao(la):
Које му инсталације требају да повуче канап и спусти пантограф?
Широко је познато ко тражи изговоре и избегава суочавање са истином ;)
Шоми, погледај пажљиво клип. Видећеш да је пантограф спуштен али да је касније сам одскочио и дао контакт. Вероватно да је канап изгорео и више није имало шта да држи пантограф.
 
Да, чак се и види на снимку тај тренутак. Збунило ме је то што су после са спољне стране вукли канап.
Онда остаје не професионално гашење, мало овде, мало тамо, мало овде..
 
Poraditi na mjerama zastite od pozara u sredstvima javnog prevoza :grand:
 
Somi303":3fdnp2tk je napisao(la):
Онда остаје не професионално гашење, мало овде, мало тамо, мало овде..
Profesionalac, aj' molim te objasni ljudima kako treba da se gasi? Vidim, barataš dobro tom materijom, pa daj neki savet...
 
За разлику од тебе, ја сам био на противпожарној обуци. А овакво гашење, "два пожара" од једном, оваквом тактиком нећеш постићи ништа, што се и десило ;)
 
Dobro to je normalno, svaki putnik koji koristi potez 300 bi trebao da je prođe...
A ti znaš da ja nisam?
Elem, odgovor nisi dao. Tako da ga očekujem, pošto si se napravio pametan, objasni nama "glupima", kakva tehnika se ovde primenjuje i kako bi ti kao profi to gasio. Hvala unapred.
 
Ево, простије не може.
670px-Use-a-Fire-Extinguisher-Step-7-Version-2.jpg

789553584_397.jpg

Дакле, циљаш у сам пламен, не млатиш тамо-вамо где ћеш узалуд потрошити пола апарата и нећеш постићи ништа, осим што ћеш у очима дебила бити херој. Свака част човеку на труду, али то не иде тако.
 
Šomi, za razliku od tebe, tastatura manijaka i genijalca, ovaj čovek je tamo gore i pokušavao nešto da uradi. Opet si pokušao da se napraviš pametan, a odgovor nisi nikakav dao, zamisli čovek ne zna da treba da prska u plamen, vau!!! Da si nekad bio pored vatre od roštilja, a ne neke ne daj bože veće, skapirao bi kakvu si pamet sad ovde prosuo... Zapaljeni tramvaj, sve jako lako zapaljivo, pritom pod naponom i lim koji isijava, čovek je verovatno zaradio i opekotine ovde, a ti pametuješ gde treba da prska, iza tastature ste svi intelektualci. A što se obuke tiče, prisustvovao sam pravoj obuci u Lasti, a gledao sam ozbiljnu obuku u GSPU u Karaburmi, ne onu zaje*******anciju u Kosmaju, veruj mi da sam itekako upoznat šta i kako, mada priznajem ti, njihova obuka je malo ograničena po knjigama nekim. Evo recimo, praksa im je da tokom gašenja u recimo delu motora, gde dolazi do pucanja creva sa vrelim uljem koje zaliva motor, u 99% slučajeva je to upravo uzrok, savet je da se prska ispod poklopca bez otvaranja, kako bi se sprečio dovod vazduha. Lično, ok, ima donekle smisla, ali onda dolazimo do ovoga, prskaš u prazno i bez jasnog "cilja", mnogo veći efekat bi bio da otvoriš poklopac i suneš tačno gde treba, a ne da ga nišaniš ispod poklopca na neviđeno, mada eto to je moj lični laički stav, verujem da vi stručnjaci imate neko kompleksnije i tačnije mišljenje...
 
Моја фирма је озбиљнија од Ласте и ГСП-а заједно па сам у складу са тим прошао праву обуку, а не спрдњу коју ГСП назива обуком. Када се једном будеш запослио у неку нормалну компанију и кад ти се отворе очи видећеш да се неке ствари раде онако како треба и како негде пише, докле год 99% времена проводиш у ГСП-у то нећеш разумети. Тако да ћу ти дати рок од пар година да се вратиш и кажеш да сам био у праву. :vops:
 
^ Moram da kažem da ste slatki sa tim neprekidnim prepucavanjem. Obojica vrlo mladi, pametni, angažovani, dosledni - i kao dvojica rogonja. Mogu da se kladim da biste bili najbolji drugari. :)

Sent from my NookColor using Tapatalk 2
 
Ma izvin'te molim te, opet pričaš bez ikakvog argumenta, sprdnju kako kažeš, su predstavili sami vatrogasci u saradnji sa ljudima koji su napravili poprilično obimnu dokumentaciju i prezentaciju samih dešavanja, ljudi koji imaju ozbiljnog inžinjerskog staža više nego i ti i ja godina, tako da ne pravi se pametan, nisi još stigao da upiješ svu pamet sveta. Poprilično detaljno i poprilično neverovatno za firme sa takvim renomeom i odnosom prema svemu, pokušaću da ti nađem snimak negde, pa da ti pošaljem da se i lično uveriš u moje priče, pošto ne volim kao neki ovde da pričam priče za decu, bez argumenata, čisto da se usprotivim nekome. Do tada ne bih se dalje prepucavao, jer nema svrhe, pozdrav i svako dobro...
 
Од кад ти узимаш документацију и инжењере као валидне аргументе? :shock: Зар ниси ти гомили њих рекао да своје дипломе и папире могу да окаче мачку о реп?
 
Vrh