Šta je novo?

Tramvaji

Ako neko pored ovih leptirica i cvetica ruzicastih, narandzastih i crvenih boja stvarno se uvredi i pomisli na taj simbol (za koji sam tek sada saznao), bez uvrede, ali poludeo je.
 
Гага је толерантан, увиђајан, никада није увредио никога, један од културнијих људи овде. Активно доприноси информисању о нашем граду и чак је и лично учествовао у уређењима, постављању стубића...
1000 пута смо могли да се информишемо или да научимо нешто, још је вероватно разлика у годинама таква да просто захтева поштовање.
Молим вас да обришете написано, и размислите још једном да ли је потребан такав тон у обраћању. Било коме, а посебно њему.


Што се натписа тиче...не мора да се скида. Средиће то већ неко, када вама не смета. Само штета ће бити велика и без потребе.
 
Da pored čuvene recenice I love You, što je svako izgovaram, neko će baš da shvati kao I love Ustaše...
 
marrecar":pkrewm3c je napisao(la):
Ako neko pored ovih leptirica i cvetica ruzicastih, narandzastih i crvenih boja stvarno se uvredi i pomisli na taj simbol (za koji sam tek sada saznao), bez uvrede, ali poludeo je.

Чија породица није начета од стране те организације, наравно да никада неће помислити на то. Онај коме су породицу разорили, те наранџасте цветиће неће ни видети драги мој комшија Маре. А срамота је уопште тако ниподиштавати оне који су пропатили под тм симболом и називати их лудацима. Ко није доживео, тај не разуме, али нема право да пише оно што ти пишеш. Да не говорим о томе да сама чињеница да ниси знао за тај симбол а живиш у Србији је - срамотна.

Моја прабаба је са бабом (док је још била беба) у наручју бежала шумама Славоније покушавајући да преживи терор Усташа. Да није успела, не би било мог оца, па ни мене. 1991. су истој жени, већ у позним годинама бацили бомбу на кућу. Мени никога нису убили, ваљда зато нисам у првом моменту сконтао у чему је проблем са рекламом, али схватам да постоје они којима ће то слово пробудити незарасле ране.

Наравно да ће сви прочитати "Ја те волим" а не "Ја волим усташе" али поента је да сама појава симбола може да отвори незарасле ране.
 
Moja porodica je stradala od strane ustasa, ali ja nisam tako "procitao" reklamu na prikolici. :| Isto tako nisam video ustaski znak na sofersajbni Crotrama i iskreno sam se divio svima koju su uspeli da vide "skrivenu poruku". Sve mi ovo lici na "sto je babi milo, to joj se i snilo". Ovom nasem zivlju je definitivno potrebno malo vise pozitivne energije i lepog vaspitanja. Ne mora sve da bude crno i ne mora uvek da se ide djonom. :)
 
I meni su stradali pojedini pretci od strane ustaša , pa opet ja to ne vidim tako , već kao reklamu za TC Ušće. A ako Gagi , bez obzira na sve što je učinio pozitivno , ovo zaista toliko smeta , da ne može nikako da se smiri , neka kontaktira studio B , i to će ekspesno da se skine. Moje mišljenje je da vrlo mali broj ljudi to vidi baš tako kao Gagi.
Nadam se da ovaj komentar neće biti shvaćeh pogrešno.
 
Sta bi samo Rorschach rekao? :lol:

Vratimo se mi temi. Da li neko zna koji su divazi ostali u Bazelu? Da li je u tih 28 tramvaja, koji navodno treba da stignu, ukljuceno i nesto on BLT-ovih "kopija" divaga?
basel113_bk0802240238.jpg


Zasto neki "nasi" divazi i dalje voze bez prikolica? Da li to i dalje odredjuje DJP ili postoji neki drugi razlog?
 
lento & solecar

Ni ja to nisam tako pročitao, niti mi smeta, samo ukazujem na to da nekim osobama opravdano može da smeta, i nazivati ih zbog tog ludacima je degutantno.
 
Slazem se, i meni recimo smeta, kad vidim Japanca, jer je to nemacki proizvod, a zna se sta su nam nemci radili u 2. svetskom ratu. Smeta mi u kuci Bosch kotao za grejanje, idem sad da ga skinem, ali eto novog problema, Gedore sto imam su Nemacke, morao sam i njih da bacim...posto vozim VW, nemam kako otici kupiti drugi alat, a autobusom ne smem, jer ga pokrece MAN-ovo motor, opet Nemacko :D :D :D
 
stf":2t0hm5yp je napisao(la):
lento & solecar

Ni ja to nisam tako pročitao, niti mi smeta, samo ukazujem na to da nekim osobama opravdano može da smeta, i nazivati ih zbog tog ludacima je degutantno.

Ja sam lepo dao predlog da svima kojima smeta ili se brinu za ostale kojima bi mogao da smeta , neka kontaktiraju studio B i stvar rešena.
Ako bih sad ja krenuo da pišem šta mi sve smeta po gradu , što bi moglo da me pogodi ili uznemiri , maltene ceo grad bi trebalo da se ruši , preuređuje i prefarbava ...
 
Tima što smeta U su u manjini, i ne vidim razlog što bi se zbog njih to trebalo skidati.
Meni je možda familija stradala od strane japanaca, pa se sigurno zbog mene neće skidati zastave sa autobusa...
 
Slazem se bez ostatka. Upravo sam na takav vokabular i mislio kad sam pomenuo malo lepsih manira. Svi imamo pravo na spostveno misljenje i stav, ali ne moramo nikog da vredjamo iznoseci taj stav. Sva sreca na ovom forumu ima ljudi od koji bi trebalo da svi ucimo kako se diskutuje (pre svega mislim na Karlita). Umetnost je osporavati tudje ideje i misljenja bez vredjanja i ponizavanja.

stf":3vfnbl4p je napisao(la):
lento & solecar

Ni ja to nisam tako pročitao, niti mi smeta, samo ukazujem na to da nekim osobama opravdano može da smeta, i nazivati ih zbog tog ludacima je degutantno.
 
lento":1yd0e53z je napisao(la):
Sta bi samo Rorschach rekao? :lol:

Vratimo se mi temi. Da li neko zna koji su divazi ostali u Bazelu? Da li je u tih 28 tramvaja, koji navodno treba da stignu, ukljuceno i nesto on BLT-ovih "kopija" divaga?
basel113_bk0802240238.jpg


Zasto neki "nasi" divazi i dalje voze bez prikolica? Da li to i dalje odredjuje DJP ili postoji neki drugi razlog?

требало би. последњи који су стигли су били БЛТ-ови
 
Не желим никога да вређам и нападам као што сте мене, а посебно не Бојана87 и Марекара. Предпостављам да су млади (по надимку Бојан је 87. годиште, ето као и мој син Стефан, а Мерекар сигурно ту исто негде) и не знају добро и недовољно историју нашег напаћеног народа, јер је нису ни научили, на жалост. Видим добише и највише плусићћћа за вређање и омаловажавање, да треба да посетим неког специјалисту (зна се на ког се мисли) и да сам полудео. Браво !

Да, управо ми ово "У" вређа осећања, и не само мени и не само то, вређа ме и чуди ме ваше непознавање чињеница, историје, незнање, подругљиви "наивни" подсмех, а вређа и све оне који су невино страдали под овом злочиначком "У" чизмом. Колико има непознавања чињеница и ствари, види се и у томе што, кад сам написао да само још треба доцртати "свастику" (да ли знате момци шта је то "свастика" ?) унутар овог слова, ни тада нисте схватили (на жалост) поенту мог противљења. Можда да сам написао да се уцрта "шаховница", би онда донекле схватили !!! Шта могу кад запажам детаље јако добро, а посебно кад је овако "мали детаљ" у питању. Жалосно је и то да су неки тек сад сазнали шта значи то "У" !

Мислим да би требало да поново узмете у руке мало историју, не ону са интернета википедију, и да мало више сазнате и научите шта је све снашло наш народ. Страдало ми је доста предака у 2. светском рату и у Лици и Кордуну по разним Велебитским јамама и Глинској цркви '41. Да не причам за 1. светски рат.

Неки не морају да мењају алате, котлове, аутомобиле, ни надимке, јер ја нисам ни споменуо ту нацију (са том нацијом и послујем) од које је исто страдао јако пуно наш народ. Споменуо сам сасвим другу, а за те друге и сами нацисти су тада рекли да су били злочинци над злочинцима.

Овде ћу да прикочим, јер не вреди даље причати/писати и да не бих гушио тему. Извињавам се због тога.

Хвала вам момци на свему реченом и стидите се.
 
Па не стоји на трамвају само У !!! Шта да пише рециимо на трамвају U Beogradu. Ti ćeš se opet izvredjati ?
 
Копманија, зар не схваташ. Извређасте честитог старијег саговорника. Зашто? То је сада поента. За мишљење.
А што се примећивања тиче, приметиће већ неко. Вероватно ћете у епилогу свега, рећи само да су то неки хулигани урадили. Када погледаш и практично. Једноставније је да се то скине! Зар не? Или да чекамо последице...
 
kopmania":2zy3woyq je napisao(la):
Tima što smeta U su u manjini, i ne vidim razlog što bi se zbog njih to trebalo skidati.

Samo jedna reč - SRAMNO
kopmania":2zy3woyq je napisao(la):
Meni je možda familija stradala od strane japanaca, pa se sigurno zbog mene neće skidati zastave sa autobusa...

Заставе држава су једно, народи су једно, они нису злочиначки, већ су злоћиначки одређени њихови припадници. Неје Хрвастки народ злочиначки, нити њихова застава треба икоме да смета, али U је симбол у потпуности злочиначке организације за коју су и нацистички злочинци рекли да је злочиначка ... то довољно говори.

Шта год било, оваква случајна провокација је у државама које држе до себе - немогућа. Да ми неко каже да је овако нешто уопште могуће у нпр. Израелу. Па тај трамвај не би прешао границу, а камоли да изађе у саобраћај.

То што се нашао у саобраћау уопште није толико страшно, страшни су ваши блентави незрели ставови ... слажем се са Гагом - стидите се!
 
@Gaga
Ja se izvinjavam ako sam te uvredio, to sigurno nije bila namera. Samo sam napravio zapazanje, jer budimo iskreni, svi ti motivi i boje su zenskasti i retko koga ce podsetiti na ono sto je tebe. Mene, recimo, uvek podseti na neku reklamu za zensku higijenu. A u slucaju da sam znao ciji ju simbol U, opet ne bih pomislio na to samo zbog tih motiva i boja, a i zbog toga sto stalno na internetu vidim " i love u". Ja ti se opet isvinjavam ;)
 
Ja nikog nisam uvredio, niti izvredjao ovde.
Može neko i od babe da vidi devojku ali baba je baba. Ovde je očito o engleskoj reči YOU . To što se nekome priviđaju ustaše to je već drugo.
 
Ako je sagovornik rekao da mu se od slova U prividjaju ustase, ne vidim sta je toliko lose u tome sto su ostali sagovornici u raspravi izrazili svoje misljenje o tom pogledu.

Moje misljenje je da slika gotovo nepogresivo cilja na ljubav i na srecu, te svako ko u ovome vidi nesto lose ili neku zaveru vrlo verovatno ima neku traumu ili emotivni problem. Ovo sto sam rekao nikako nije uvreda ni za jednog clana foruma vec jedna realna konstatacija da ako si psihicki zdrav covek nikada neces u necem lepom prvo videti nesto lose.

Pesimisti su ljudi koji u svemu prvo vide nesto lose i vrlo tesko ih je ubediti da cvetici nisu zli vec da asociraju na srecu ili konkretno u ovom slucaju na ljubav.
 
Кажем ја да треба да се пише ћирилицом, и да нам је исувише енглеског по улицама, ал` ме нико не слуша...

Момци - у последњих 70 година у Београду би вас људи гледали попреко за исписано велико латинично слово "У", а многи би вас Београђанин због тога својски пропустио због шаке. Требало би да сте тога свесни, јер је то део опште културе. Не живимо ми у Базелу, нити крај Циришког језера, него на Сави, којом су до Београда (на води) четрдесетих година прошлог века допловљавали лешеви - Срба које су убиле усташе. Неки људи се тога још сећају. Они што би да им скачу по ранама - заиста су зрели за преглед лекара специјалисте.

Јасно је да ово "I love U" нема везе са усташама, али је исто тако јасно да му није место на шинама у центру главног града Србије. То је и Гага мислио и, искрено, не знам како неко може да мисли друкчије.
 
Zao mi je sto nisam video sliku pre gaginog posta, da vidim da li bi se u mom umu javila takva asocijacija. Ovako sam je prvi put pogledao posla njegovog ukazivanja na slovo "U" pa sad ne mogu da je pogledam a da ne pomislim na to.
U svakom slucaju mi je i manje neshvatljivo da neko u ovome vidi to nego u onoj "aferi" sa slovom "U" na crotramu.
Sta je bre to sa tramvajima i tim slovom "U"? :?
 
Vrh