Šta je novo?

Tramvaji

Evo napravio sam nadam se da je ok:(ispravio sam popis i napisao peticija)
oh244n.png
 
DA LI MOGU DA STAVIM IKONU BEOBUILD FORUMU NA PETICIJI. POSTO SAD IDEM DA INSTAMPAM PA BI BILO SUPER AKO MOGU DA ISKORISTIM BEOBILDOVU IKONU:
2j44u4j.png
 
Ček, ne može samo tako! Treba napisati koji ĐĐ, koja Breda, potkrepiti dokument možda slikama i tekstom, ovako se ne zna šta se potpisuje. Trenutno se nastoji da se ĐĐ sačuva drugim sredstvima, pa sačekajmo da vidimo hoće li to dati rezultate, ja se nadam uspehu! ;)

Drugo, kontaktirao sam BVB i oni nam nisu ništa poslali. Takođe u depou "Sava" ne postoji nijedan novi zeleni!
 
:kum: ponovo?

Nemoj stavljati znak Beobuilda pre nego sto to odobre Steva ili Igor.Oni se pitaju za to,dok sam ja samo mali od palube :)

Inace,danas blagi LRT fijasko od 10tak minuta jer je kod depoa u Bulevaru otkacio se desni retrovizor CKD 413ci ako dobro videh broj.Prolazim i vidim da vozac i radnik gsp-a histericno srafe retrovizor.Nije bila prevelika guzva ali se opet nakupise 3-4 tramvaja.

Inace,vozih se CAF-om i mogli bi da mu operu prozore.Takodje je zanimljivo da mu zadnji modul vibrira kada stoji na semaforu bas pojacano i srednje bucno.Cim krene tramvaj buka i vibracije nestaju.
 
Postovani - Ovo za Djuru i Bredu je nepotvrdjena informacija, molim, dok se ne potvrdi sta ce biti sa ovim vozilima da se ne hiperbolise situacija. Hvala ;)

- Nista vam ne znaci da peteciju pokrenete ako nemate resenje... i kao sto Aca kaze radi se na tome :D
 
Овако, петиција је генерална, да се сачувају сва могућа возила која постоје, односно, да се ставе на место где ће бити заштићена од атмосферских утицаја. Најболје би било Депо на Булевару. У петицију ће бити укључен и захтев да се ниједан трамвај из швајцарске донације не касира. Беобилд може да да свој лого, али то уопште није битно, битни су потписи. Наравно потребан је и један текст а не 3 речи, како је Чубурац написао. И наравно, унапред с емора дефинисати коме се апел шаље.
 
Расходовани су 610, 619, 621 и 631. Од Катица, последњи који је отишао у расход је 238. Са овог списка су поправљени 315, 334, 348, 409, 410
 
Шта мислите о овоме?
cudou.jpg

Шта је од овога живо? :)
prikolica1901aa.jpg

tramprikolicebg4kg.jpg

tramvajii8ky.jpg

2gwaqm0.jpg

breda11ts.jpg

breda25hs.jpg

Нисам знао да смо добили ови жуту приколицу :)
rep-begd-08.jpg

И шта је ово? :D
kosak26iy.jpg
 
Somi303":34x4ror4 je napisao(la):
Шта је од овога живо? :)
2gwaqm0.jpg

Ovo tako još uvek stoji, to sam ja uslikao letos. Mislim da sam i ovde kačio te slike, ako ne mogu se videti ovde:
http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/8238-slike-beogradskih-tramvaja/page__st__160

Somi303":34x4ror4 je napisao(la):
И шта је ово? :D
kosak26iy.jpg

Ovo je "Košakova" prikolica, originalno zagrebačka dovežena u Beograd da bude kao "naša" stara, jer mi izgleda nikada nismo bili u stanju da išta naše sačuvamo. Plan je bio da vozi u kompoziciji sa Čičicom.

Dakle, ovako nešto
Zagreb_tram_M-24.jpg



"drazenb67"":34x4ror4 je napisao(la):
Evo i slika svečanog puštanja "čičice" u promet 1977.g. zajedno sa "Košak" prikolicom nabavljenoj u Zagrebu,a sve u svrhu turističkog tramvaja ,koji usput budi rečeno nije imao nikakve veze sa poviješću tramvaja u Beogradu , jer motorna kola su nastala bezveznom pregradnjom ĐĐ tip 101 u kvazi -stari tramvaj, a prikolica je zagrebački endem.
1977g.jpg
http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=32&t=209&start=40

Zanimljivo se negde pojavljuje kao crvena:
14xf0js.jpg

@Zeka, railserbia.


Ali, u filmu "Čavka" nije te boje:
5mbtl1.jpg

214dv1g.jpg
 
Don Vito,no green trams from Bern arrived into GSP depots in the near past,only some funky red spanish trams that look like LRT.Seems like they are messing with our buisness,we should teach them a lesson.

What do you suggest that we do to them as a sign of payback by the family?

amazing_odd_interesting_funny_don_vito_200907231958512866.jpg
 
Cuburac peticija maora da pored imena ,maticnog broja sadrzi mjesto za potpis .Molim te smanji :kum: dezimformacije.Aleksandar hvala na prebacivanju .Ako kao sto kazete ima sansa da se tramvaji sacuvaju da raditie na tome to je odlicno .Od ponedeljka cu imati vise vremena pa mozete da me kontaktirate na PM kako bi se dogovrili oko neke akcije takodje treba pocjetiti i Muzej nauke i tehnike i gdina Jovana Bozinovica on se angazovao oko keca www.muzejnt.rsSto se tice slika predhodnih travaja t4 su isjeceni .A OSTALI SU dd i prikolica ,breda ,i nesto izmedju njih neka prikolica ili neki tramvaj uglavnom 4 komada da se spase
 
KT4YU dobro dosao svaka pomoc je dragocjena takodje i informacija .Za pocetak bi bilo dovoljno da izdejstvujemo da vozila se neisjeku i stave u halu napravi spisak potrebnih djelova i radova i predracunski trosak .Ali otom potom samo da ih neisjeku :/
 
Direktore (i forumasi), sto se tice informacije kazem Vam ovo:

Nema cetri vagona nego tri: ĐĐ II, Breda III, i ĐĐ 4Os Prikolica

Pokrenula se oficijalna akcija (sto se tice GSPa) za spasavanje Djuru i prikolice.... i ne brinite nece da se secu. Ustupili smo zajedno (GSP i ja) kontakt sa Muzejom Nauke i Tehnike, i radimo na tome da se spase ovi eksponati. Trazi se i resenje za njihovu obnovu, remont i eventualan povratak u promet.

Zato vas molim, pruzite nam sansu da ovo resimo :) - da smestimo TMK i prikolicu. Ako zelite nesto korsitno da uradite, mozemo da napravimo peteciju da angazujemo grad da sponzurise projekat obnove..

Pozdrav!

- Ako imate pitanja, slobodno mi saljite na PM
 
Vrh