Šta je novo?

Tramvaji

Nije samo zbog toga, nego nema potrebe da se troše takvi tramvaji za neke linije gde nema potrebe da idu, imaju dosta prioritetnijih linija kao što su 12, 9, 7, gde fali mesta u tramvajima i gde su gužve. Takav tramvaj služi da bi prevezo što više putnika a ne da bi se reklamirao ili da bi se neko hvalio, e ja se vozim u novom tramvaju. Tako isto na nekim autobuskim linijama idu samo kratki autobusi zato što nema potrebe da idu dupli..
 
Биће интересантно гледати линију 7 са КАФовима, то ће бити први официјални ЛРТ покушај, у шпицевима нарочито...
 
RockerSVK":13d4ftzb je napisao(la):
Биће интересантно гледати линију 7 са КАФовима, то ће бити први официјални ЛРТ покушај
Prvi oficijelni LRT pokušaj? Daleko od toga :)
"Light rail or light rail transit (LRT) is a form of urban rail public transportation that generally has a lower capacity and lower speed than heavy rail and metro systems, but higher capacity and higher speed than traditional street-running tram systems."
Prosta zamena duple katice sa CAF-om neće tramvajsku liniju 7 učiniti niti osetno bržom niti joj povećati kapacitet, pa samim tim je neće pretvoriti ni u kakav LRT...
 
Da,jedino ce biti povecan komfor.

Kao sto rekosmo ona signalizacija za prednost tramvaja na raskrsnicama je jedino resenje.Time i zvanicno gradski prevoz(tramvaj) dobio prednost koju zasluzuje
 
Slažem se, eto od rekonstrukcije pruge prema Banovom Brdu sem udobnije vožnje brzina nije povećana a novi tramvaji zbog konfiguracije,dužine neće ići brže od starih možda čak i sporije,osim na Nbg :kafa:
 
Шпанац мора приоритетно да иде на главне градске линије, да би се што боље "продао" јавности.

je*******ote ako imas jedan razvaljeni tranvaj i jedan nova i dve linije gde svaki sat na jednoj ima 10 putnika ili 50 gde bi ti stavio novi tranvaj hmmmm........
 
he he ako pises komentare da bi samo ti citao onda se to zove dnevnik a ne forum
 
Kako rekose ljudi zbog lomljenja zgloba CAF-a mora da se menja krivina na ustanickoj,to jest da se smanji ugao skretanja.
 
Kako je krenulo, necemo se mi skoro voziti CAF-om. :shok:
 
To ipak nije ništa nenormalno, dolazi potpuno nov tip vozila, neke prepravke su morale da se urade. O tome jeste moglo da se misli i ranije, ali da se mislilo ranije mnoge stvari bi bile drugačije posle rekonstrukcije.
 
vucko":3i0hniaj je napisao(la):
Kako rekose ljudi zbog lomljenja zgloba CAF-a mora da se menja krivina na ustanickoj,to jest da se smanji ugao skretanja.
Да ли мислиш на повећање пречника круга? За то нема места.
 
Ma možda samo koji metar mora... polako, videčemo. Oni će da ga urade kako god znaju i umeju da ne bi dobili packe
 
Slažem se sa Matejom, takve prepravke nisu neuobičajene - evo primera dela adaptacija koje su rađene u Hagu u periodu 2006-2008. na tramvajskim linijima uoči isporuke novih Citadis tramvaja
"...Adaptation of Den Haag tram routes 3 and 6 to the new trams (easing of curves, adaptation of track spacing, widening of platforms, etc.)"
htm_4000.jpg
 
Cuburac,ne moze to tako,oni nisu ni ucestvovali na tenderu i nece sad spanci da bace 30 tramvaja.

Koliko god ti bio blizak kum shvati da su to glasine koje su normalne u gsp-u i ostalim javnim preduzecima sa puno radnika.
 
Ja ne razumem šta fali tramvajima ???? I kad dodju ti simensi isto neće moći da prodju ne zbog njih samih nego zbog šina, tako da nije CAF kriv što mi nismo poručili šta nam treba tj nismo pripremili šine...
 
kopmania":283ch3ob je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=z4kgqlW_gXM&feature=related

Kakav je ono zvuk na 23. sekundi ?? Jel to neka sirena od nekog auta oko njega ili to tramvaj ispustio neki zvuk ?

мени се чини да је то трамвај испустио звук, као што катице имају оно звонце

Cuburac93":283ch3ob je napisao(la):
Ja sam vam rekao da ce CAF moguce da vrate i da ce Simens doci u BG

сморио си више са Сименсом. и не видим разлог зашто би се враћао КАФ, сваки трамвај се прави наменски, а овај што је стигао је тест возило и по њему ће се радити остали, само уз преправке
 
Ово је само доказ колико је наша трамвајска инфраструктура несавремена. :rolleyes:
 
Kako klevecu ovi iz GSPA pa to je uzas :(
 
Vrh