Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

smorilo je ovo gradiliste...jedva cekam da ode u zavrsene projekte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438245#p438245:jjmuhpyv je napisao(la):
laki72 » 07 Мар 2017, 20:13[/url]":jjmuhpyv]monstrum, tumor u gradskom tkivu...
:(

е баш није. имаш Цептер прекопута, и онај кубус на ћошку Цара Лазара и Краља Петра, и онај ТЦ Сингидунум у Узун Мирковој. тако да прекините више са том кукњавом
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440024#p440024:2hftgvrm je napisao(la):
JohnnyLee » 15 Mar 2017 06:55 am[/url]":2hftgvrm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438245#p438245:2hftgvrm je napisao(la):
laki72 » 07 Мар 2017, 20:13[/url]":2hftgvrm]monstrum, tumor u gradskom tkivu...
:(

е баш није. имаш Цептер прекопута, и онај кубус на ћошку Цара Лазара и Краља Петра, и онај ТЦ Сингидунум у Узун Мирковој. тако да прекините више са том кукњавом


Pa da, u pravu si, rak se širi.

A da je ovaj tržni centar u Rajićevoj monstrum svedoči druga po redu slika koju je Bukira postavio juče.
 
Претерујете. Уопште није страшно. Тренутно изгледа да ће знатно боље испасти него што нам се чинило у фази када смо, ипак, видели само неколико стаклених панела.
 
ја док не одем да видим, нећу да судим. али по сликама, неки делови не изгледају толико страшно
 
Уживо уопште није страшно, напротив. Из даљине је, штавише, савршено - најбоље уклопљени објекат у панораму историјског Београда (погледати са Бранковог моста), што је, с обзиром на габарите, велики успех.
И - да - пре него што су дошли страни инвеститори, у СР Србији, планиран је много гломазнији и ружнији објекат на том месту... (кога занима, нек потражи цртеж арх. Јовина друмског и трамвајског тунела под Париском улицом).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440024#p440024:2qxnyb1r je napisao(la):
JohnnyLee » 15 Mar 2017 06:55 am[/url]":2qxnyb1r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438245#p438245:2qxnyb1r je napisao(la):
laki72 » 07 Мар 2017, 20:13[/url]":2qxnyb1r]monstrum, tumor u gradskom tkivu...
:(

е баш није. имаш Цептер прекопута, и онај кубус на ћошку Цара Лазара и Краља Петра, и онај ТЦ Сингидунум у Узун Мирковој. тако да прекините више са том кукњавом

Sa malom razlikom što ti objekti ne štrče, čak su i solidni osim TC Singidunum, ništa što se ne može popraviti...
 
JohnnyLee":1zs6pdhw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438245#p438245 je napisao(la):
laki72 » 07 Мар 2017, 20:13[/url]":1zs6pdhw]monstrum, tumor u gradskom tkivu...
:(

е баш није. имаш Цептер прекопута, и онај кубус на ћошку Цара Лазара и Краља Петра, и онај ТЦ Сингидунум у Узун Мирковој. тако да прекините више са том кукњавом



JohnnyLee":1zs6pdhw je napisao(la):
ја док не одем да видим, нећу да судим. али по сликама, неки делови не изгледају толико страшно

U jednom postu negiras moju konstataciju, do u drugom napises kako "neki delovi ne izgledaju TOLIKO strasno" :D

Da, ja se mogu sloziti sa tobom, da "neki delovi ne izgledaju toliko strasno" , ali ostajem pri konstataciji da je iz moje perspektive ova zgrada 'legla' kao "bradavica na obrazu"

To sto ima pojedinih delova koji 'mogu da prodju' ne menja utisak koji ceo objekat ostavlja na mene.

Meni je upravo najproblematicniji deo ka Knez Mihailovoj ulici, koji po meni opet najvazniji.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
А мени је управо изванредан део ка Кнез Михаиловој, где ћемо добити један од најквалитетнијих јавних простора у целом Београду, готово па прави трг, и то покривен, што мало који град заправо и има. Замерка - масивни стубови који заклањају део фасаде Градске библиотеке; питање је, ипак, да ли би конструкцијски то могло другачије да се реши.
 
Цептер у Краља Петра је одлична зграда, савршено интерполирана у окружење, оно на углу са Цара Лазара није никакав монсрум већ обична, медиокритетска архитектура, којој, руку на срце и није место у најлепђем градском кварту.
 
Što se tiče strane ka Knez Mihailovoj, valja sačekati konačan izgled objekta, kada se usele prodavnice i zaživi tržni centar (ipak je jedno gledati gradilište a drugo prometnu zonu sa dekoracijama koje ne znamo ni kako će izgledati). Mada mislim da je za sada najbolje čemu možemo da se nadamo upravo to, da će konačno završen objekat manje odudarati od okoline nego ovo što sad gledamo.
 
Možda te masivne stubove mogu da "obuku" u neku reflektujuću boju ili hrom, i onda bi bili nešto manje istaknuti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440075#p440075:2es92h2s je napisao(la):
laki72 » 15 Мар 2017, 11:56[/url]":2es92h2s]
JohnnyLee":2es92h2s je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438245#p438245 je napisao(la):
laki72 » 07 Мар 2017, 20:13[/url]":2es92h2s]monstrum, tumor u gradskom tkivu...
:(

е баш није. имаш Цептер прекопута, и онај кубус на ћошку Цара Лазара и Краља Петра, и онај ТЦ Сингидунум у Узун Мирковој. тако да прекините више са том кукњавом



JohnnyLee":2es92h2s je napisao(la):
ја док не одем да видим, нећу да судим. али по сликама, неки делови не изгледају толико страшно

U jednom postu negiras moju konstataciju, do u drugom napises kako "neki delovi ne izgledaju TOLIKO strasno" :D

Da, ja se mogu sloziti sa tobom, da "neki delovi ne izgledaju toliko strasno" , ali ostajem pri konstataciji da je iz moje perspektive ova zgrada 'legla' kao "bradavica na obrazu"

To sto ima pojedinih delova koji 'mogu da prodju' ne menja utisak koji ceo objekat ostavlja na mene.

Meni je upravo najproblematicniji deo ka Knez Mihailovoj ulici, koji po meni opet najvazniji.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

па негирам те, јер има и других тумора (наведених и ненаведених), а и мени се не чини да је тумор. а када кажем да не изгледају толико страшно, то се односи управо на наведене, као и много ненаведених објеката у овом граду. и не чини ми се да је толико страшно колико људи на овом форуму воле да драмосеру
 
Ovo ne da je strašno, nego je katastrofalno. Uspeli su još i ovo što je trebalo da bude replika stare fasade u Pariskoj da sje**, da ne govorimo o fasadi u Kralja Petra. Vreme je da Lojanica ode u penziju i zauvek nestane sa scene domaćih arhitekata.
 
Jesu li arhitekte i urbanisti u gradu čuli za simetriju, zlatni presek i slične stvari koje imaju veze sa lepotom?
 
Сигуран сам да примећујеш да и зграда настала између два рата није једнаке висине као Гостiоница код Ср6бске круне, данашња Градска библиотека, настала у време кад чак није важио ни актуелни правопис, а Београд имао становника као данашња Смедеревска Паланка са Азањом. У условима када се граде они кршеви огромне висине у Савском амфитеатру, а припрема кула Средњи прст на почетку Кнеза Милоша, причати да је ова зграда некаквих енормних габарита, заиста је смешно.
 
Mozda nije enormnih gabarita ali su joj gabariti bez ikakve logike.
A to je dovoljno da vise narusi sredinu nego da je oplemeni.
 
Е, с овим се баш уопште не слажем.

Прошетај Бранковим мостом и погледај ка Саборној цркви и Калишу. То је убедљиво најкритичније место процену за габарита овог објекта. Што се тога тиче, капа доле Лојаницама. Уклапање је савршено: кров у кров.
Из близине, такође не видим да је икоја вредна зграда естетски угрожена пропорцијама ТЦ у Рајићевој.
 
Moja konstatacija sa gabaritima se odnosila na ovu sliku Zemljopokretaca:

file.php


Ovde svaka zgrada vodi svoju politiku, to je jasno kao dan da nije uklopljeno kako valja.
Ne vidim sta je po tebi uklopljeno ovde?
Opet ne sudim nikome, ako je tebi ovo lepo i skladno, postujem, tvoje pravo da tako mislis.
 
Па, потпуно је немогуће на тој микролокацији успоставити склад у димензијама објеката са једноспратницом. Много је важнији макропростор, у који се ова зграда, морам да поновим, перфектно уклапа. Иначе, веза са две суседне зграде на слици је остварена преко доњег дела грађевине (који испрва нисмо могли да видимо), по мени веома квалитетно, а донекле банална архитектура горњих спратова уопште не смета, напротив, појачава утисак који оставља стара и невелика грађевина Градске библиотеке.

Иначе, да вам кажем, ја сам сада већ довољно искусан тип да познајем основе људске психологије: видљиво јењавање критике овог објекта говори, без сумње, да вам се допада, али сад вас је мало блам да пређете преко онога што сте раније писали (преломна тачка је, рекао бих, било појављивање делова фасаде у Краља Петра, која је објективно изненадила и највеће оптимисте, јер је на цртежима изгледало да ћемо добити јефтини Дизниленд, а нисмо - то је, парадоксално, можда и први случај да је њ.к.в. рендер побеђен, иако сам ја први кукао да ће се десити управо супротно).
Немам, дакле, проблема да признам - погрешио сам, зграда је ОК, а можда временом постане и веома ОК.
 
Panto da se nelazemo ima sprat viska ka kalisu i visak crvene panele lose izvedenu interpretaciju starih fasafa jedino dio ka knezu je pristojan Lojanice su pokleklw pod investitorovim pojeftinjenjem fasade stakla i glupih crvenih panela da bi se bilo in itd .
 
Vrh