Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Ladno ce jednu stranu zida ostaviti ovako sivo prekreceno

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
ff1d98567215d2fd4bb2798deaadf294.jpg

3c71e82dc69c86571e77cb8eebff21cd.jpg

26a5603e43174a3b9f6e677ba0aeb933.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesam li ja jedini koji se i dalje nada da će ovo nekako(ne pitajte me kako) na kraju ispasti dobro?
 
Pa još uvek ostaje nada da će se jednog dana rekonstruisati hotel Srpski kralj, ili da će ove kulise secesijskih fasada bili malo bolje odrađene. U tom slučaju, celo ovo čudo bi se malo bolje utopilo u okolinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419794#p419794:yqk6xhd8 je napisao(la):
Beki » 28 Nov 2016 02:00 pm[/url]":yqk6xhd8]Jesam li ja jedini koji se i dalje nada da će ovo nekako(ne pitajte me kako) na kraju ispasti dobro?

nada umire poslednja. :D
Sa druge strane, to sto mi zelimo je jedno , ali nadati se necemu zapravo podrazumeva i neku dozu realnosti.
a realnost je... sarena... sa akcentom na crveno :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419794#p419794:1mzan0ml je napisao(la):
Beki » 28 Nov 2016 02:00 pm[/url]":1mzan0ml]Jesam li ja jedini koji se i dalje nada da će ovo nekako(ne pitajte me kako) na kraju ispasti dobro?

Jedina logika je da je neko od početka imao nameru da ćemo se na silu saživeti sa ovom zgradom, isto kao što smo se saživeli sa drugim rugobama.
 
Mešanje fasada je loše, tj ova gornja fasada je nekako jeftina, više za neki magacin u Batajnici. Donja fasada je skroz ok i objekat bi bio prihvatljiv da je ceo sa takvom fasadom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419821#p419821:2hmjjwpw je napisao(la):
stanislaw » Pon Nov 28, 2016 4:46 pm[/url]":2hmjjwpw]Pa još uvek ostaje nada da će se jednog dana rekonstruisati hotel Srpski kralj, ili da će ove kulise secesijskih fasada bili malo bolje odrađene. U tom slučaju, celo ovo čudo bi se malo bolje utopilo u okolinu.

Koliko sam shvatio, i tu je problem vlasnistva nad zemljistem neresen...
 
''Jedva čekam da se otvori ovaj tržni centar. Potrošiću minimum 200 eur na dan otvaranja posle idem u mek da jedem'' :D
priča jedan lik u Knezu slučajno čuh u prolazu .
 
Evo nekoliko današnjih slika, pogled iz Knez Mihailove:

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Zašto su ovo uopšte nazvali Tržni centar u Rajićevoj, kad najmanje gravitira ka toj ulici. Možda je nekad davno Raićeva prolazila tuda, ali danas ona ide samo do Kneza, a ova adresa zbunjuje većinu stanovnika Beograda. (Unapred se izvinjavam ako je već bilo reči o tome).

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420185#p420185:3pz83l3r je napisao(la):
Bukira » 29 Nov 2016 08:58 pm[/url]":3pz83l3r]
Zašto su ovo uopšte nazvali Tržni centar u Rajićevoj, kad najmanje gravitira ka toj ulici. Možda je nekad davno Raićeva prolazila tuda, ali danas ona ide samo do Kneza, a ova adresa zbunjuje većinu stanovnika Beograda. (Unapred se izvinjavam ako je već bilo reči o tome).

Naziv je sasvim adekvatan jer je objekat bukvalno progutao trasu Rajićeve ulice. Trolejbuska okretnica koja je tu stajala 50 godina, uvek je bila poznata kao okretnica u Rajićevoj.

Efekat ogledala na donjem delu staklene fasada, koji se vidi na Miloševim fotkama, za svaku je pohvalu. Najbolji način da umanjiš štetu od staklenca u secesijskom urbanom tkivu je da fasada staklenca ima svojstvo ogledala.
 
Verovatno bi druga priča bila, i daleko manje kritika da je gornja fasada bila
slična ovoj donjoj fasadi.
 
Koje će namene biti deo objekta ka Vasinoj? Predpostavljam da će tu biti ulazak u hotel? Svakako ne objašnjava zašto su se odlučili za ove nakaradne panele na gornjim nivoima, ali je možda razumljivije zašto nisu mogli da podignu polu-providno reflektujuće staklo celom dužinom
 
Ovo oblaganje kamenom je verovatno tako izabrano da pesake u Knezu potera u WC trznog centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420897#p420897:24jws6am je napisao(la):
neven_k » Fri Dec 02, 2016 10:12 pm[/url]":24jws6am]Ovo oblaganje kamenom je verovatno tako izabrano da pesake u Knezu potera u WC trznog centra.

ajde sad stihijski, ko moze da napravi vulgarniju opasku.

shvatili smo da je gornji deo fasade ruzan. da je cela odradjena u mesavini gorepomenutog kamena i donjeg dela stakala valjalo bi.

ako je beograd preziveo usce prezivece i ovo. plato ispred ulaza je prema mom misljenju daleko bitnija karakteristika nego odvratna fasada. pa sve i da nije to se konstatuje na poslednjih 10 strana teme. + za ljude koji kace slike i jos da vidimo sta ce biti sa coskom kod "kralja", ne morate se dalje nadmetati u kritikovanju crvenih pravougaonika.
 
Vulgradne ideje zasluzuju vulgarni komentar.

Cak stavise, mislim da prednje fasade nisu tako lose, i da je u njih ulozeno dosta. Kamen sa strane ne razumem, to vise niko ne radi. Trebali su sa strane da koriste limene panele velikog formata, koji bi se formom i bojom uklopio sa prednjim fasadama. Cak bi i prefabrikovani betonski paneli bili bolji od ovog kamena.
 
Odlično izgleda fasada bolje nego prvobitni plan koji je bio sav u sivom za fasadu i staklo.
 
Mnogo bolje izgleda :)

Kada bi sagradili hotel "srpski kralj", staklena fasada trznog centra iz pariske ulice bi bila jos manje upadljiva, mozda cak i lepa.
12940778_520209378151319_613441331_n.jpg
 
Пре неки дан сам баш загедао, из правца Калемегдана, део до Париске није толику упадљив док се не изађе на сам прелаз.
 
Iako je kolumna većim delom posvećena drugoj lokaciji, u njoj Goran Marković iznosi i svoj doživljaj ovog budućeg tržnog centra:

''Na drugoj strani, rađa se „Knez Mihailova na vodi“, kako bi se mogao nazvati monstrum koji napreduje u srcu starog dela grada, pored i iznad Biblioteke grada Beograda. Širi se kao tumor među oronulim kućama koje predstavljaju kulturnu baštinu, prošlost ovog naselja starog nekoliko milenijuma. Nezgrapna, pretenciozna, agresivna građevina kao da preti onome što je suština Beograda, skladu njegovih ulica prosečenih u osamnaestom i devetnaestom veku, čim je taj grad kročio van Kalemegdanske tvrđave. Neko je sada smislio da u sred istorijskog jezgra napravi tržni centar, još veći i besmisleniji nego oni sagrađeni na ledinama Novog Beograda. Još uvek mi nije jasno kako se neki od naših urbanista nije pojavilo ispred tog gradilišta i zapretio da će se spaliti!''

Cela kolumna: http://www.politika.rs/scc/clanak/369676/Pogledi/Kamen
 
Vrh